Maide 44 - Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir -

Dinimiz Tevhid dinidir.Peygamberlerin ve kitapların gönderilmesindeki temel gaye insanların tagutu red edip yalnız Allaha(cc)kulluk etmeleridir. Tagutu red etmek,yalnız Allaha(cc) kulluk etmek ancak Allahın(cc) peygamberleri ile gönderdiği kitaplarını okuyup,anlayıp,yaşamakla mümkündür.Allah (cc) ...

Ağaç Şeklinde Aç9Beğeni

1. Alt 04-17-2012, 09:32 #21
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Dinimiz Tevhid dinidir.Peygamberlerin ve kitapların gönderilmesindeki temel gaye insanların tagutu red edip yalnız Allaha(cc)kulluk etmeleridir. Tagutu red etmek,yalnız Allaha(cc) kulluk etmek ancak Allahın(cc) peygamberleri ile gönderdiği kitaplarını okuyup,anlayıp,yaşamakla mümkündür.Allah (cc) ayetlerini anlayalım diye kolaylaştırdığını vahy ediyor.(KAMER / 17 "Andolsun biz, Kur’anı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Var mı düşünüp öğüt alan"?)Ancak kimilerinin gayesi Ebu Cehil misali nefsi arzularını fikirlerini Kurana onaylatma çabasıdır.(MÜDDESİR /18......25 "Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.Kahrolası nasıl da ölçtü biçti!Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti!Sonra (Kur’an hakkında) derin derin düşündü.Sonra yüzünü ekşitti, kaşlarını çattı.Sonra arkasını döndü ve büyüklük taslayıp şöyle dedi: “Bu ancak nakledilegelen bir sihirdir.”“Bu, ancak insan sözüdür.”)Ebu Cehilin kabullenemediği Allahın Melik(kanun koyucu)sıfatıdır.Sorun Mekkeyi önde gelenlerden olan Ebu Cehilmi,kanun koyucu olan Allahmı(cc)yönetecektir.Nitekim haddini aşan müşrikler bu tutumlarından dolayı kafir olmuşlardır.(KAFİRUN SURESİ "De ki: “Ey Kâfirler!”“Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem.”“Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz.”“Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim.”“Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz.”“Sizin dininiz size, benim dinim de banadır.”)Müslüman çocuğuna,ailesine,çalıştırdıklarına hükmederken,akrabaları,komşuları,arkadaşları ile diyaloglarında hüküm verirken,idareciler halkı yönetirken Allhın hükümleri ile hükmetmeye mecburdur "Allahın indirdikleri ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir."

2. Alt 06-01-2012, 10:28 #22
    Sukut Mesajlar: 19
    Maide 44
    kafirmi nasıl olur
    Bu devlet millet Müslüman değilmi
    bakın camiler açık, ezanlar okunuyo
    oruçda tutuyonuz
    hacca gitmiyonuzmu ee daha ne ?(bir kemalist gibi konuştum)
    Allah beni affetsin...

Konu Sukut tarafından (06-01-2012 Saat 10:35 ) değiştirilmiştir.
  3. Alt 06-24-2012, 16:59 #23
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
    Fuzuli

4. Alt 01-29-2013, 12:00 #24
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    "kafirmi nasıl olur
    Bu devlet millet Müslüman değilmi
    bakın camiler açık, ezanlar okunuyo
    oruçda tutuyonuz
    hacca gitmiyonuzmu ee daha ne ?(bir kemalist gibi konuştum)
    Allah beni affetsin..."
    bu dediğin ibadet çeşitleri müslüman yapmaya yetseydi cahiliye mekkesi müslüman olmalıydı.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.