bayanların polis olması

bayanların polis olması caizmidir????? Benzer Konular Sual: Bayanların bayan pantolonu giymesi haram mıdır?... Bayanlarin Erkeklerden Ricasidir..... Lokmanın helâl olması... Bayanların İnce Zekasına Örnekler... Bayanların modifiyeli arabaları:)......

1. Alt 02-09-2009, 02:19 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Su ayeti kerime bir kadinin mesleki durumunu ya da bir kadinin iste calisip calismamasi durumunu izah eder sekilde saniyorum.

Mümtehine Suresi 60
    12. Ey Peygamber! Mümin hanımlar:Allah'a hiç bir sûrette ortak tanımamak hırsızlık yapmamak, zina etmemek, çocuklarını öldürmemek, hiç yoktan yalan uydurup iftira atmamak, bulduğu bir çocuğu, kocasına isnat etmemek veya gayr-ı meşrû bir çocuk dünyaya getirip onu kocasına mal etmemek, senin kendilerine emredeceğin meşrû olan herhangi bir konuda sana karşı gelmemek hususlarında sana biat etmeye geldiklerinde, sen de onların biatlarını kabul et ve onlar için Allah'tan af dile. Çünkü Allah gafurdur, rahîmdir (affı ve ihsanı boldur).

http://www.muhakeme.net/mumtehine-su...-a-t13590.html

Tabi bu her bayanin yapabilecegi herhangi siradan bir is degildir ve polislik meslegindede is bölümü söz konusudur. Her polis beline silah ya da jop almadigi gibi her bayan polisinde cevik kuvvet olacagi anlamina gelmez. Hatta bayan polislerin cogu cevik kuvet olmaz genellikle müdürlüklerde dururlar ve icerideki ibilumum islerle ilgilenirler.

Her meslekte oldugu gibi bu meslektede alinabilecek zor kararlar vardir ve polislik kolay bir meslek degildir. En cok intiharlarin yasandigi meslek olarak göz önüne alinirsa bu isin zorluguda anlasilabilir. Caizlik konusunda ise bir bayanin calisabilir olmasi demektir ki, polis meslegide sürdürülebilecegi bir meslektir.

2. Alt 02-09-2009, 10:23 #3
    altun Mesajlar: 885
    yorumunuz için teşekkür ederim bu soruyu kendim için sordum ben polis olmayı düşünüyorum ama polis olacağım zaman örtü sorunu cıkacak ortaya o yüzden karar veremedim olsammı olmasammı

3. Alt 04-16-2011, 14:56 #4
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Başında Örtü varsa bu meslekten olamazsn malesef

4. Alt 01-02-2015, 14:18 #5
    Ziyaretci
    bende polis olmak istiyorum yani başımda örtü olduğu için polis olamam mı? ben bu mesleği küçüklüğümden beri istiyordum daha sonra birçok meslek için karar aldım ama asıl gönlüm polislikte olduğu için şuan kararlıyım ben bu kararı zorluklarını bilerek aldım ve inşallah da vatanımı ömrüm yettiğince koruyacağım bence örtülü örtüsüz her bayan polislik için bir aday olabilir

5. Alt 07-22-2016, 13:35 #6
    Ziyaretci
    5 yıl önce kapalı polis yoktu olunmuyodu ama şimdi olunurmu
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir

6. Alt 10-04-2016, 14:27 #7
    Ziyaretci
    Kardeş o nasıl bi cevaptır öyle resmen başını aç gibisinden cevap vermişsin , bayan kardeşime burdan sesleniyorum Allahtan korkalım kısacık bi ömrümüz var hiçbirşey için cenneti terketmeye değmez hadi bi hesap yapalım bu dünyada en fazla alcağiniz maaş 30 yıl çalışsanız 4 milyar maaş alsanız 30×12×4=1440 milyar yapar peki bu parayla bi villa alabilirmisiniz o bile zor ama cennette villaların olacak sarayların olacak herşey bedava olcak bu yüzden dünya için ahireti terketmeye değmez

7. Alt 10-09-2016, 04:00 #8
    Ziyaretci
    polis hanim Mesajlar: n/a
    Ama artik olabilir simdi sene 2016 basortu yasagi polislerden kalti bende kapaliyim Allahin izniyle olmak istiyormm inslah

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.