Marifetname - Cocuk sahibi olma ve huy , cinsiyetleri

burada bahsi geçen geceler o günün gecesi mi oluyor? mesela cuma gecesi cuma gününün gecesi mi? perşembe gününün gecesi midir?...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

1. Alt 04-28-2013, 00:53 #11
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    burada bahsi geçen geceler o günün gecesi mi oluyor? mesela cuma gecesi cuma gününün gecesi mi? perşembe gününün gecesi midir?

2. Alt 05-02-2013, 17:08 #12
    Ziyaretci
    Amenna ve saddakna. O söylemişse doğrudur.

3. Alt 08-13-2013, 10:19 #13
    Ziyaretci
    Allah dostlarinin adini ararken abdest al . Once sen kimsin ya

4. Alt 08-14-2013, 13:23 #14
    Ziyaretci
    dinden bahsediliyordu değil mi? felsefeye girmişsiniz.... bırakın kütüphaneyi dünyada ki bütün kitaplar sizin için yazılsa bile nato kafa nato mermersiniz siz.. en büyük ayıbınız da bilmediğiniz görmediğiniz halde en iyi bilenmiş gibi davranmak. daha çok kabalaşmak istemiyorum. inanmıorsan burda ne işin var illuminatinle uğraş sen o kafaları biz çözeli yıllar oldu hadii bebeğimm hadii.. biraz daha büyüü. sütünü iç üstünü örtt. hava kararmadan önce hemen evine gir.. derslerini iyi çalış. soğuk su içme :D :D :D :D

5. Alt 09-03-2013, 10:54 #15
    Ziyaretci
    doğrucu Mesajlar: n/a
    bence de çok saçma ,hiçbir bilimsel temeli yok.islamiyetle de alakası yok.peygamber efendimiz şunu dedi bunu dedi diye uydurup uydurup konuşmuşlar.hiç sorgulamıyormusunuz bu günah değil mi.kim daha yobazsa o daha Müslüman sayılıyor.ama devir değişti.o eskidenmiş,açın kuranı kerimi ne yazıyor bir okuyun.zor geliyor demi?hurafelere inanmak daha zahmetsiz.yazık yazık,her sakallıyı hazret yapıyosunuz.beş vakit namaz,oruç,zekat,hac,temiz ahlak ve tevekkül duygusu insanın içine kur anı okuyup anlamakla işler.iyi bir Müslümanın yargı yeteneği de olmalı.yoksa her türlü vesvese musallat olur.
    *

6. Alt 09-10-2013, 18:57 #16
    Ziyaretci
    ya rabbi.. el feta gibi 15 yaşından beri, alimlerin kitaplarını okuyup da hala kendisinde fark edemediği kibiri ve ucub' u ondan sök al. yaptıklarını ziyan ettirme. yoksa 15 yaşından sonra ki her ibadeti boşa gider. kimseyi bu duruma düşürme allah'ım.. amin.
    allah akıl fikir versin sana.

7. Alt 09-11-2013, 07:14 #17
    Ziyaretci
    kardeşim sacma diyorsun peki ben sana şunu sorsam marifetnameyi okudun dimi marifetname kac yüzyıl önce yazıldı dimi bundan yüzyıllar önce rontgen cıhazı varmıydıda bu adam insanın bütün anatomisini yazdı o kitapta omurgandaki kemik sayısını bile yazdı dünyadaki her işleyiş kuranda vardır ama anlayana düz mantık okumayla anlaşılmaz kuranın sırları hala cözülmedi cözebilmek icinde ulema olman lazım ayrıca sacma dediyin seyler hadis olarakta geciyo hepsini yok saydım yukarda islama ters ne var hayvanlar gibi ilişkiye girme adam gibi adaba uygun işini görki meyvesi güzel olsun...
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir

8. Alt 09-28-2013, 23:49 #18
    Ziyaretci
    El feta !
    Erzurum'lu İbrahim Hakkı Hazretleri'ne o ilmi sen mi verdin ? "Ben ilim şehriyim, Ali de; kapısı! " buyuran Peygamber Efendimiz'den (a.s.) sonra, Hazreti Ali'den (r.anh) ilim hakkında ne duyuldu ? Hiç bir şey... Peygamber hadisi şerifi gereği ilmin kapısı bir zat, ilim hakkında çok fazla birşey söylemeden göçtü gitti. Neden sence ? Bir fikrin var mı ? Olduğunu sanmıyorum çünkü olsaydı bu kadar saçma bir yorum yapmazdın.

Ben sana neden olduğunu söyleyeyim: İlim; çok büyük HAZİNEDİR ! Bu hazine de ancak ehline verilir de ondan. Allah'u Teala alemlerden bahseder, kaç tane alem sayabilirsin bana ? 3-5 bilemedin 10 alem sayabilirsin, gerçi o da zorda,neyse...Ama beğenmediğin O İbrahim Hakkı hazretleri'nin kitabını oku bakalım kaç tane alemlerden bahsediyor.

Belki bir çok yerde rastlamışsındır, falanca ayeti şu kadar defa okursan şu olur, bu olur gibi...O zaman bir defa oku o bahsedilen sureyi, okurken de sesini cd'ye kaydet, ondan sonra da bas play tuşuna hiç zahmete girmeden belirtilen sayıya kadar tekrarlat o yaptığın kaydı, nasıl olur mu ? Hatta bir papağana ezberlet, ölene kadar canlı bir şekilde o tekrarlasın, buna ne dersin, olur mu ? Eminim, bu tür şeylere karşı olmana rağmen, yüreğin ve mantığın olmaz diyor, değilmi? Olmaz tabii. Çünkü; o sureyi okurken aynı zamanda niyetini de yüreğinde hazır tutacaksın ! Gelip geçeni seyrederken belirtilen sayı miktarınca okusan bile hiç bir şey olmaz, neden ? çünkü aklın başka yerde, gözün başka yerde, niyet ne yürekte ne beyinde! işte o neden ile olmaz. Burada belirtilen nokta esasında okurken yüreğinde de niyetini hazır etmen ve okuduğunu hulusi kalp ile olacağına inanarak okumandır. İksir de şifa da esasında işte budur ! Hiç yapmadım demeni zaten beklemiyorum, daha önce bir defa olsun yaptığına kalıbımı basarım.

Marifetname'yi, zahiri anlamında okursan, varacağın nokta şuan içinde bulunduğun an'dır. Oysa; marifetname başka an'lara hitap eden bir eserdir.

"Bir sırr idim; bilinmek murad ettim" kudsi hadisini bence uzun uzun düşün. Bir sırr olduğunu ve bilinmeyi murad ettiğini bizlere bildiren Rabbi Zülcelal'in; sırr lafzından kasdı bu kadar basit olmasa gerek, ne dersin ?...

Bana cevap yazmana gerek yok, sadece kendi içinde samimi olarak düşünmen, benim için yeterli.

9. Alt 10-17-2013, 22:50 #19
    Ziyaretci
    el feta denilen varlık,sen nasıl kitaplar okuyup yutmuşsunda erzurumlu ibrahim hakkı hazretlerinin yazdığı bir kitaba yanlış dersin,ALLAH seni ıslah etsin

10. Alt 11-18-2013, 23:32 #20
    Ziyaretci
    Kardeşim bu şekilde konuşman yanlış ibrahim hakkı Hz bir Allah dostudur... Senin bu şekilde saçma sapan şeyler demen bencede yanlış bu şekilde konuşmaman lazım bence
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.