Mesaj alanı gereksiz geniş

yazılan mesajlar 1-2 satır olunca altında oldukça fazla boşluk kalıyor. Bu hem hoş değil hem de sayfanın çok aşağıya sarkmasına ve kopuk bir düzen oluşturmasına sebebiyet veriyor. Benzer Konular : ...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen Esmaaa
  • 1 gönderen alptraum
  • 1 gönderen Esmaaa
  • 1 gönderen alptraum

1. Alt 06-25-2008, 11:40 #1
    alper Mesajlar: 164
    yazılan mesajlar 1-2 satır olunca altında oldukça fazla boşluk kalıyor. Bu hem hoş değil hem de sayfanın çok aşağıya sarkmasına ve kopuk bir düzen oluşturmasına sebebiyet veriyor.

2. Alt 06-25-2008, 11:43 #2
    durun! geç oldu ama sebebini anladım. Bunun sebebi sağdaki avatarın altındaki profil bilgileri...

paylaşım ve çubuk grafikler alanı oldukça genişletmiş. Onlar bence profilin içine konulmalı. Öneri öneridir ben diyeyim kararı siz verin

Konu alper tarafından (06-25-2008 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.
  3. Alt 06-25-2008, 12:23 #3
    Esmaaa Mesajlar: 149
    Katılıyorum sana. Sürekli sayfa değiştireceğimize üyenin bilgilerini görmemeyi tercih ederim. Zaten nadir bakıyorum, sayfasına girer bakarım bakmak istediğimde.

alper bunu beğendi.
  4. Alt 06-25-2008, 12:58 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Ben tam anlamadim onun icin anlayabildigim kadariyla aciklama yapayim alper kardesim

Simdi mesaj alani genis demissiniz sonrada sagdaki avatardaki profil bilgilerinden kaynaklaniyor demissiniz

Buraya kadar benim cikarttigim sitedeki yazi alaninin genisligi degil yüksekligi , digeri ise sagdaki avatar degilde soldaki avatarlarin altindaki bilgiler.

Simdi vbulletin sisteminin iki tür kullanim özelligi var biri avatar in bu sekilde yani postbit legacy de dikey sekilde durmasi, ikinciside postbitde avatar ve profil bilgilerinin yatay sekilde durmasi.

Yatay sekilde durursa dediginiz gibi yazilan yazida bosluk olmaz ama bu seferde avatarlar cok kücülür ve vbulletin scriptininde en cok kullanilan seklide budur ve bence güzelde cünkü sizin imzalariniz yok bizim imzalarimiz yani siganürlerimiz oldugundan prb olmuyor aksine karmakarisik yazi ile dolu bir sayfa göstermiyor bosluklar ile rahatlatiyor ilk defa böyle birsey isteyenide gördüm

alper bunu beğendi.
  5. Alt 06-25-2008, 13:21 #5
    Esmaaa Mesajlar: 149
    Demek istediği profil bilgilerinin yanda yada üstte olması değil olmaması. Avatarın altında her mesajda görünmesi yerine profil bilgilerinin kişinin kendi özel profiline girildiği zaman görülmesi.

alper bunu beğendi.
  6. Alt 06-25-2008, 17:59 #6
    Esmaaa´isimli üyeden Alıntı
    Demek istediği profil bilgilerinin yanda yada üstte olması değil olmaması. Avatarın altında her mesajda görünmesi yerine profil bilgilerinin kişinin kendi özel profiline girildiği zaman görülmesi.

Aynen böyle demek istiyorum

@Alptraum
    Evet, genişlikten kastım yüksekliği idi. Sizin nasıl hoşunuza gidiyrosa kabulümdür. ama aşağılara inmek için fare tekerleğini deli gibi çevirmekten ve mesajlar arasındaki kopukluktan dolayı bana hoş gelmedi. Fikir fikirdir. Kabul olsa da olmasa da biz diyelim, olan yine olsun

Aslında ben profil ayarlarımdan imzaları görmemeyi işaretledim. Bunun sebebi hem sayfaların geç açılması, hem kota yemesi, hem de imzayı oldukça abartan arkadaşların benim gözümde kalabalık yapıp görüntü kirliği yapmasıdır. O tabi ayrı konu. Profilde bir seçenek daha olsa da avatar harici bilgileri görmesem

7. Alt 06-25-2008, 18:07 #7
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    alper´isimli üyeden Alıntı
    Aynen böyle demek istiyorum

@Alptraum
    Evet, genişlikten kastım yüksekliği idi. Sizin nasıl hoşunuza gidiyrosa kabulümdür. ama aşağılara inmek için fare tekerleğini deli gibi çevirmekten ve mesajlar arasındaki kopukluktan dolayı bana hoş gelmedi. Fikir fikirdir. Kabul olsa da olmasa da biz diyelim, olan yine olsun

Aslında ben profil ayarlarımdan imzaları görmemeyi işaretledim. Bunun sebebi hem sayfaların geç açılması, hem kota yemesi, hem de imzayı oldukça abartan arkadaşların benim gözümde kalabalık yapıp görüntü kirliği yapmasıdır. O tabi ayrı konu. Profilde bir seçenek daha olsa da avatar harici bilgileri görmesem

Bakayim üstadim eger varsa böyle bir yapabilecegimiz özellik koyariz insallah

alper bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.