Muhakeme.Net tekrar hizmette....

Öncelikle bu gecen sürecten sonra sizlerle tekrardan olmaktan mutluluk duydugumu belirtmek isterim. Bilindigi üzre sitenin kapanabilecegini sizlere yazmistim. Fakat o sira evdeki hesap carsiya uymadi. Onun öncesinde sunucumuzun oldugu firmada ...

Ağaç Şeklinde Aç32Beğeni
  • 5 gönderen alptraum
  • 3 gönderen {{şura}}
  • 4 gönderen husiyin
  • 4 gönderen altun
  • 4 gönderen oguzhan
  • 4 gönderen sabır
  • 4 gönderen mhmt
  • 2 gönderen yabanGülü
  • 2 gönderen Henna

1. Alt 11-27-2009, 00:58 #1
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Öncelikle bu gecen sürecten sonra sizlerle tekrardan olmaktan mutluluk duydugumu belirtmek isterim. Bilindigi üzre sitenin kapanabilecegini sizlere yazmistim. Fakat o sira evdeki hesap carsiya uymadi. Onun öncesinde sunucumuzun oldugu firmada problemler yasamaktaydik. Bu problem bizim sunucuya gelen saldirilarin internet baglantisini zorlamasi sonucu olusmustu. Ve sunucumuzun bulundugu sirkette haliyle sunucumuzu belli süreligine kapattilar. O sürede zaten anlasmamiz sona ermek üzereydi ve yeni bir sunucu ihtiyaci dogmustu. Fakat Muhakeme.Net isminin (Domain) bulundugu diger sirketle uluslararasi ödeme problemini uzun süredir yasamaktaydik. Bu yüzden dolayi cogu girisimiz KISITLANMISTI. Yaklasik 10 aylik gecen bu sürecte eski sunucuyla olan anlasmamiz sona ermekteydi ve yeni bir sunucuyu Amerika dan alarak (Almanya lokasyonlu) DNS ayarlarini yeni sunucuma yönlendirmek istedigimi Domain firmasina belirttim. O sürecte gelecek cevabin olumlu olmayacagini biliyordum fakat denedim. Onlarda bu teklifi reddettiler ve ortada olan problemin cözülmesini istediler. Bundan sonrasinda avukatlar araya girince is sarpa sardi. Aralik 6 da domaini baska bir firmaya sattilar ve benim tüm irtibatimi firma ile kestiler. Telefonla ulasamaz duruma geldim. Mahkemeye gitsem Almanya da mahkemeye gitmek zorunda olacaktim ve tuzlu olacakti benim gibi ögrenci kisiye. Bende Avrupa birligi tüketici haklari ve .net domain ICANN ile iletisime gectim. Bu sürecte yine Ingiltere, Amerika, Fransa, Almanya gibi ülkelerle irtibata gecmis olsamda DOMAIN icin yetersiz kaldi. Bu firma benden bankadan para ödendigine dair " sorusturma " acmami istiyordu ve bunun ücreti ise türk lirasi yaklasik 200 tl civarinda. Ben ödedigime dair makbuzlarimin oldugunu söylemis olsamda kabul etmediler ve mecburi en son bu sorusturmayi baslattim ve ödedigime dair oldugunu ispatlayan sorusturmayi firmaya gönderdim. Firma en sonunda benim hakli oldugumu görerek ( en sonunda ) domaini geri verdiler ve bende baska bir firmaya ismi hemen transfer ettim.

Durumun en özeti bu , daha fazla bas sisirmeye gerek yok. Umarim daha uzun günlerimiz olur hepberaber

yabanGülü, Henna, husiyin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 11-27-2009, 02:15 #2
    {{şura}} Mesajlar: 697
    Hepimizin gözü aydın...O kadar çok sevindimki yuvamın geri açldığına...Sevinçimi kelimeler ifade edemez....İyiki varsını ve iyiki ailemsiniz...,,

HOŞGELDIN MUHAKEME VE MUHAKEME AİLEMMMMMMMMM HOŞGELDINNNNNNNNNNNN.....

alptraum, yabanGülü ve mus'ab bunu beğendiler.
  3. Alt 11-27-2009, 13:11 #3
    husiyin Mesajlar: 234
    Hayirli ugurlu olsun. Allah ayirmasin baska keder vermesin insallah

alptraum, yabanGülü, Henna ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
  4. Alt 11-27-2009, 20:40 #4
    altun Mesajlar: 885
    selamünaleyküm

bende sitenin kapanmasına çok üzülmüştüm
    açıldığını görünce3 gerçekten sevindim.
    muhakeme net tekrardan herkese hayırlı olsun

5. Alt 11-28-2009, 00:18 #5
    oguzhan Mesajlar: 1.372
    Blog Başlıkları: 1
    fazla uzun olmadan kisa bir sürede tekrardan kavustuk sitemize hamd olsun.
    emeklerin bosa cikmadi üstadim tekrar hayirli olsun ayriyetten bayramla birlikte tekrar aktiv olmasi ayri bir sevinc sebebi oldu. sorunsuz, umut dolu ve basarili nice yillara hepberaber insallah

6. Alt 11-28-2009, 15:57 #6
    sabır Mesajlar: 48
    şükürler olsun kavuşturana.o kadar üzümüştümki.eşim hacklandığımı oğlumda sitenin kapandığını söylüyordu.iki bayramı birden yaşattınız.uğraşlarınız için teşekkürler sevgili dostlar.herkese kucak dolusu sevgiler hayırlı bayramlar.

7. Alt 11-29-2009, 00:08 #7
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Hayırlı Olsun.

İnşaAllah böyle sıkıntılar tekrar yaşanmaz.

selametle..

8. Alt 11-30-2009, 12:06 #8
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    Hayirli olsun diyelim

Bende kapanmasina cok üzülmüstüm, ama tabiki herseyde bir hayir vardir. Bu durumdan sunu ögrendimki iyiki muhakeme varmis. o olmadan sanki bir ailemi kayip ettmis gibiydim.

Insallah cooook uzun günlere hep beraber

herkesin bayrami mubarek olsun

alptraum ve Henna bunu beğendiler.
  9. Alt 12-04-2009, 18:12 #9
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    selamun aleykümm arkadaşlar
    sizleri gördüğüme çok sevindim elhamdülillah
    Rabbim hepimizi hep hayırda bir arada tutsun...
    ebediyyen mutluluk diliyorum....

iyiki varsınız...
    selam ile...

alptraum ve altun bunu beğendiler.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.