medeniyet

Gümrük kapısından bir İngiliz, bir Fransız, bir Türk geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. Önce İngiliz'in valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış. "Niye 7 tane?" diye ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen yolcu

1. Alt 01-30-2008, 00:09 #1
    yolcu Mesajlar: 40
    Gümrük kapısından bir İngiliz, bir Fransız, bir Türk geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. Önce İngiliz'in valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış. "Niye 7 tane?" diye İngiliz'e sormuşlar. O da "Haftanın yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Salı, Çarşamba..." demiş. "Vay be! Helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki." Sıra Fransız'ın valizine gelmiş. açmışlar bakmışlar 8 tane don. "7'yi anladık da niye 8?" diye sormuşlar. Fransız "Pazartesi, Salı, Çarşamba... Hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım" demiş. "Vay be! Adamlardaki temizliğe medeniyete bak!" demiş görevliler. Sıra Temel'e gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don. "Vay be! Ne varsa bizim insanımızda var. Şu medeniyete, şu temizliğe bak!" Sormuşlar "Neden 12 adet?" Bizimki cevap vermiş "Ocak, Şubat, Mart,......"

alptraum bunu beğendi.
  2. Alt 01-30-2008, 00:15 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Kabul etmiyorum,bu fıkrada dış mihrakların komploları var.
    Ne demek biz bu kadar pis miyiz?

3. Alt 01-30-2008, 00:20 #3
    evet, bu fıkra denen yazı kesınlıkle dış mıhrakların ürünüdür

4. Alt 01-30-2008, 00:23 #4
    hiç tasvip etmiyorum hatta fıkrayı yazan uyeyi banlayalım

şaka bı yanada temizlık imandandır,

Konu yolcu tarafından (01-30-2008 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.
  5. Alt 01-30-2008, 00:26 #5
    Ziyaretci
    Aliya Mesajlar: n/a

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.