Araplara kola reklamı :)

Coca Cola´nin pazarlama temsilcilerinden biri, Arabistan´da ki görevinden hayal kırıklığı ile dönmüş ve niye başarılı olamadığını arkadaşlarına anlatmış: -Beni Arabistan´a ilk gönderdiklerinde iki sorun vardı. Arapça bilmiyordum. Halkta da okuma-yazma ...

1. Alt 11-13-2008, 14:29 #1
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    Coca Cola´nin pazarlama temsilcilerinden biri, Arabistan´da ki görevinden hayal kırıklığı ile dönmüş ve niye başarılı olamadığını arkadaşlarına anlatmış:

-Beni Arabistan´a ilk gönderdiklerinde iki sorun vardı. Arapça bilmiyordum. Halkta da okuma-yazma öyle iyi değildi. Bu yüzden, onlara vermek istediğim mesajı yan yana üç resim halinde düzenledim.

Birinci resimde bir Arap... Çölde kumların üzerinde sürünüyor, susuzluktan kavrulmuş, ölmek üzere.

İkinci resimde, Arap, kumların arasında bulduğu Coca Cola´yı içiyor.

Üçüncüde adam dipdiri, ayakta, canlı ve neşeli...

-Eee, harika fikir. Anlamadılar mı?

-Anladılar anladılar ama... Sorun da bu. Araplar sağdan sola okurlarmış meğer!.

oguzhan ve safer82 bunu beğendiler.
  2. Alt 11-13-2008, 16:14 #2
    altun Mesajlar: 885
    güzelmiş

3. Alt 11-13-2008, 20:17 #3
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Bu fıkra yüzünde bir siteden banlanmıştım...

4. Alt 11-13-2008, 20:41 #4
    Ziyaretci
    neden sebep ne gösterildi safinazcım..hayır beni de banlaycaksanız zaten moralim bozuk şimdi yapın...1-2-3 Ban!

5. Alt 11-13-2008, 20:46 #5
    BeKKe´isimli üyeden Alıntı
    neden sebep ne gösterildi safinazcım..hayır beni de banlaycaksanız zaten moralim bozuk şimdi yapın...1-2-3 Ban!

Müslümanlığa uygun değil miş miş miş....
    Canım bende senin gibi bir üyeyim,ne banlaması ama senin bir farkın var çok fazla ve güzel konular açıyorsun...

6. Alt 11-13-2008, 20:46 #6
    yelken06500 Mesajlar: 38
    aslında ingilizce de okuma soldan sağa doğrudur...yani yüklem başta özne sonda yanlış mı biliyorum acaba?

7. Alt 11-13-2008, 20:49 #7
    safer82 Mesajlar: 745
    bence bunu eleştiri yapmayı seven eğlence kısmnıdaki komik yazıları eleştirmeyei seven bir kaç arkadaş var onlar görmesin. Geçenki başıma geldiği gibi. O kendini biliyor. Aman dikkat et kardeşim senide eleştirmesin eğlence kısmında:(

8. Alt 11-13-2008, 20:49 #8
    yelken06500´isimli üyeden Alıntı
    aslında ingilizce de okuma soldan sağa doğrudur...yani yüklem başta özne sonda yanlış mı biliyorum acaba?

Doğrudur önce özne sonra yüklem olur ama siz kelime sıralanışı bakımından bakmışsınız.Ancak Araplar okurken önce sağ taraftan başlar,sola doğru okurlar ve yazarlar...

yelken06500 bunu beğendi.
  9. Alt 11-13-2008, 20:55 #9
    yelken06500 Mesajlar: 38
    teşşekür ederim sayenizde arapların nasıl yazıp okuduğunu da öğrendim...bilgi ,bilgidir...

safinaz bunu beğendi.
  10. Alt 11-13-2008, 20:57 #10
    Ziyaretci
    safinazcım bence sen o siteden hayırlısıyla kurtulmuşun

teşekkür ederim ,beğenilerimi samimiyetle sizlerle paylaşmak benimkisi...

ve bu arada kimler gelmiş?
    hoşgeldiniz yelken ,apsef...

safinaz bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.