Öğretmenlere 740 lira hazırlık ödeneği   Konuyu açan: Saatte1   İlk Mesaj: 09-11-2013 (16:25)   Son Mesaj: 09-11-2013 (16:25)    Cevap: 0    Gösterim: 715  

09-11-2013

Öğretmenlere 740 lira hazırlık ödeneği

Her eğitim-öğretim yılı başında öğretmenlere verilen hazırlık ödeneği, 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren ödenmeye başlanacak.

Her eğitim-öğretim yılı başında öğretmenlere verilen hazırlık ödeneği, 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren ödenmeye başlanacak. Öğretmenlere her eğitim-öğretim yılı başında ödenen eğitime hazırlık ödeneği bu yıl 740 TL olarak, okulların açıldığı 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren ödenmeye başlanacak.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla illere gönderiler yazıda, öğretim yılına hazırlık ödeneğine ilişkin talimat yer aldı.

Bakan Avcı, şu talimatı verdi:

"Bu kapsamda eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleriyle yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil), 740 TL öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 16 Eylül 2013 tarihinden itibaren ödenmesi hususunda gereğinin rica ederim."

AA

Öğretmenlere 740 lira hazırlık ödeneği Yorumları