İstanbul'daki bu kadar ilköğretim okulunda temizlikçi yok   Konuyu açan: Sondakika   İlk Mesaj: 07-30-2013 (12:30)   Son Mesaj: 07-30-2013 (12:30)    Cevap: 0    Gösterim: 567  

07-30-2013

İstanbul'daki bu kadar ilköğretim okulunda temizlikçi yok

İstanbul'daki bin 295 ilköğretim okulunda temizlik personeli istihdam edilmediği bildirildi.

İstanbul'daki bin 295 ilköğretim okulunda temizlik personeli istihdam edilmediği bildirildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt'ün soru önergesine verdiği yanıtta, İstanbul genelinde ilkokul, ortaokul ve imam hatiplerden oluşan 2 bin 625 ilköğretim okulu bulunduğunu, bu okullarda bin 268 kadrolu hizmetlinin görev yaptığını ifade etti.

İstanbul'daki bin 320 ilköğretim okulunda 2013 Mayıs-Haziran ayları için 2 bin temizlik hizmet personelinin çalıştırıralması konusunda ödeneğin bakanlık tarafından İl Özel İdaresi bütçesine aktarıldığını anlatan Avcı, ihaleyle ilgili iş ve işlemlerin Kamu İhale Kanunu uyarınca açık ihale usulüyle il özel idaresi tarafından yürütüldüğünü kaydetti.

Avcı, temizlik hizmet alımı kapsamında İstanbul'daki bin 295 ilköğretim okulunda personel istihdam edilmediğini belirtti.

Nabi Avcı, bakanlık tarafından il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine ya da okul aile birliklerinin bütçelerine gönderilen ödenekle, geçici temizlik hizmet elemanının çalıştırılabileceğine dikkati çekti.

Bakan Avcı, temizlik hizmet alımıyla ilgili kayıt altına alınmış şikayet başvuru dilekçesi bulunmadığını da ifade etti.

Kaynak: AA

İstanbul'daki bu kadar ilköğretim okulunda temizlikçi yok Yorumları