Hapşurmak ve Gelecekle İlgili İlham Almak

Benim bir inancım vardır.Konuştuğumuz ve düşündüğümüz bir konu üstüne o sıra birisi tek kez hapşurursa o düşündüğümün aksi oluyor ya da beklemem gerekiyor. Küçüklüğümden beri birkez bile yanılmadım ve her ...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen safinaz
  • 1 gönderen alptraum

1. Alt 01-20-2012, 01:34 #1
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Benim bir inancım vardır.Konuştuğumuz ve düşündüğümüz bir konu üstüne o sıra birisi tek kez hapşurursa o düşündüğümün aksi oluyor ya da beklemem gerekiyor.

Küçüklüğümden beri birkez bile yanılmadım ve her zaman doğru çıktı.Bu sebeple yapacağım birşey varsa üstüne birisi hapşurmuşsa asla yapmam.

Şimdi size komik gelmiş olabilir.Sizin de böyle Allah tarafından ilhamınız var mı?

2. Alt 01-20-2012, 01:37 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Normalde batil inanclarda sen konusurken biri hapsirirsa dogru konustuguna isaret ediyormus. Tabiki batil inanc. Dogrulugu ya da kesinligini bilmiyorum

3. Alt 01-20-2012, 01:42 #3
    Bence batıl değil.Tek birkez bile yanılmadım.Bazı yerlerde doğru diye,bazılarında da tersi diye isabet ediyor.Demek ki yaygın bir inanış.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin bardak kırılmasını yorumlamasını bilirsin.Allah,küçük şeylerle kullarına ilham veriyor ve belkide yolunu tayin etmesi için küçük armağanlar veriyordur.

alptraum bunu beğendi.
  4. Alt 01-20-2012, 01:48 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Bence batıl değil.Tek birkez bile yanılmadım.Bazı yerlerde doğru diye,bazılarında da tersi diye isabet ediyor.Demek ki yaygın bir inanış.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin bardak kırılmasını yorumlamasını bilirsin.Allah,küçük şeylerle kullarına ilham veriyor ve belkide yolunu tayin etmesi için küçük armağanlar veriyordur.

Ilham aldigini dahi düsünüyorsan bunu söylemen tam uygun degil. Bardak kirilmasi meselesi de kaderden. Bediüzzaman ilham aliyordu fakat ben ögrencilerinden öyle birsey duymadim. Ilham ile vesveseyi iyi ayirt etmek lazim ve yinede hayra yormak hayr getirir. Insaallah sende de hayr getiriyordur

safinaz bunu beğendi.
  5. Alt 01-20-2012, 02:01 #5
    Geleceği bilmemek o kadar güzel bir lütufmuş ki aslında az düşününce içinde çok hikmetler var olduğunu herkes görecektir.Gelecekle ilgili umutların ve kötü haberlere karşı,zamanın ve olayların bizi hazırlamasını bir anda yok etmek de geleceği bilmekle olacaktır.

Bazen gaybi böyle minik ikramlar güzel olsada bazen moral de bozmuyor değil.Tabi ki herşeyi hayırla ve hikmetle Allah bilir.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.