Izdivac programlari yararlimidir, zararlimidir

Yeni sahit olmaya basladigim bu izdivac programlari hakkinda beraber tartisalim istedim. Gerci bunun tartisilacak ne yani var diyip hemen kenara itmeyin. Insanlar bu yapimcilarin gözünde hep bir ürün olarak gözükmekte. ...

1. Alt 12-31-2009, 18:14 #1
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Yeni sahit olmaya basladigim bu izdivac programlari hakkinda beraber tartisalim istedim. Gerci bunun tartisilacak ne yani var diyip hemen kenara itmeyin. Insanlar bu yapimcilarin gözünde hep bir ürün olarak gözükmekte. Üzerinden para kazanilan ve sadece buna vesile olan duygu yüklü olup ama yapimicisinin ilgilenmedigi araclar demekte dogru olur.

1 - Simdi amac birilerini evlendirmek ve arac ise bu tür programlar.

Birde farkli gözden bakalim,

2- Simdi amac para kazanmak ve arac ise insanlar.

Ilk olarak 2. secenekten baslarsak bunu dogal karsiliyorum artik. Bize interneti saglayan kurumlar dahi ilk bakista aslinda bunu gözetmektedir. Youtube in kapanmasi dahi buna birincil örnek olabilir. O zaman bu dünyada pek kafaya takilacak mesele degil

Aslinda üzerinde durulmasi gereken konu birinci secenek diye düsünüyorum. Bu tür vesilelerle insanlarin izdivac programlarina katilmasi ve oradan evlenecekleri eslerini bulmalari dogrumudur? / yanlismidir?

Sizlerin düsüncelerinide ele alirsak daha güzel bir konu olacagi kanisindayim.,

sab?r, shevval ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  2. Alt 01-01-2010, 10:47 #2
    xyzt Mesajlar: 384
    Eee beyinlerimiz yönetilmeye devam
    Aşinalık kazandık artık. Nasıl da normal gelmeye başladı. Önceki tepkilerimiz bitti. normlleştirmeyi başardılar…..sanki hipnoz ettiler milleti.. dolayısıyla katılımcılar çoğaldı

benim bu programları izlemeye artık pek vaktim olmuyo ama. Tatillerde falan denk geliyorum da biraz tebessüm etitrriyo izlerken beni.eh en azından başksa programlara göre daha masumane gibi sanki.ya da öyle görünüyo.
    izlerken çokta iyi şeyler düşünemiyorum o programlara katılanlar hakkında. Belki ön yargı ama öyle..

shevval ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  3. Alt 01-01-2010, 19:57 #3
    shevval Mesajlar: 144
    tepkilerimizin tam olarak bittigini zannetmiyorum yani benim tepkilerim bitmedi benim icin böyle programlarda normallesmeyecek ama malesef görüyorum ki seninde dedigin gibi bir cok insan icin normallesmis ki gittikce cogaliyor bu programlar
    bu demek degil hem tepkiliyim hem izliyorum bazen annemi ve hatta babami bile izlerken görüyorum tepkimi önce ailemin icinde baslattim
    ama insan bazen tepkisini gösterince susturulabilliyor sayin alptraum
    sadece bu programa degildir tepkim butür filmlere dizilere ...
    ben zaman öldürmeyi ve zaman gecirmeyi farkli görüyorum
    insan zaman gecirebilir zaman gecirirken kendine cevresine faydali olabilir zamanini öldürebilirde böyle sacma ama yinede cekici gelen programlarla filmlerle
    bu tür programlar basinda 1 saatimizi öldürebiliyoruz simdi soruyorum hangimiz icimizden kacimiz günümüzün 1 saatini bizi YARATANI düsünerek zaman geciriyor Bu sinav dünyasina neden bukadar kaptiriyoruz kendimizi

Hakkinizi Helal edin selametle...

mus'ab ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  4. Alt 01-02-2010, 14:59 #4
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Bu programları beş dk fazla izlediğim bir anımı hatırlamıyorum.Bazen katılanrın adına üzüldüğümden bazen aşağlamaları gördüğümden hep kendim utanmışımdır.
    Ama bu programların insan ilişkileri kurmalarında insanlara yarar sağlamadığını düşünürken mahalleden bir abi katılmış yaşı 50 üstü ve programdada çabuk gelsin tanışalım gideyim yoksa tanıdıklar görecek diyormuş Ve tanıştığı kişi ilede evlenmiş.Geçen sahilde yürüken baktım bizim arkadaş şu gelenleredikkatli bak tanıdın mı diye sordu dedim hayırdır abinii ablası filan mı yok dedi izdivaçtan evlendiği kadın.Mutlu mutlu koşuyorlardı Bu arada islami kritelere vurduğumuzda doğru bir yol yoldam değil ama en nihayetinde sosyalleşmemiş insanların sosyalleşmesine yardımcı olabiliyor ama suyunu çıkarmadan.

shevval ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  5. Alt 01-03-2010, 00:21 #5
    shevval Mesajlar: 144
    ee okadarda artilari olsun dimi

Bediüzzaman26 bunu beğendi.
  6. Alt 01-04-2010, 00:28 #6
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Rabbim muhafaza bakıyorumda bu işlerle uğraşanlar genelde yaşı geçmiş hayatında mutsuzluk yaşamış kandırılmış olanlar ama büyük konuşmamak gerek hayat çok acı bir bakarız ki kürsüde boy gösteren bizlermişiz

7. Alt 01-04-2010, 00:34 #7
    xyzt Mesajlar: 384
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Rabbim muhafaza bakıyorumda bu işlerle uğraşanlar genelde yaşı geçmiş hayatında mutsuzluk yaşamış kandırılmış olanlar ama büyük konuşmamak gerek hayat çok acı bir bakarız ki kürsüde boy gösteren bizlermişiz

evt büyük konuşmamak gerek.
    oradaki insanların çoğu çaresiz ve kimsesiz. kim bilir

8. Alt 01-07-2010, 23:15 #8
    Bediüzzaman26 Mesajlar: 183
    Bilmiyorum Allah bilir ama tanımadan etmeden bilemeyiz kim iyi kim kötü. Ben şahsen oraya gitmem. Çünkü bir insanı dıştan görüp şey yapıyorlar. Ben içine bakarım başta :D

9. Alt 01-31-2010, 11:35 #9
    safer82 Mesajlar: 745
    yanlış çünkü dikkat ettiyseniz oraya gelenlere söylenen klasik sözcük şudur: Çok dürüst,temiz ve iyi birisin. Madem bu meziyetlere sahipse daha neden 2 ve 3 üncü evlilikler yapıpta boşanmıssın!!! (tabi eşi vefat edenlere lafım yok) . Madem o kadar ahlaklı vede dürüst isen ne işin var orda ben böyle yaklaşıyorum. Saygılarımla

10. Alt 01-31-2010, 23:39 #10
    mus'ab Mesajlar: 331
    Arkadaşlar malumunuz bizim insanımızı reklamla, futbolla tv ekranlarındaki pembe diziler ve şimdide izdivaç (evlilik) programlarıyla uyuşturuyorlar.

Zaman zaman bende bakıyorum bazen öyle utanç verici olaylar oluyorki inanılmaz derecede.

vep sitelerinde bu konu tartışılıyor. tartışıldığını gördüğüm zaman biraz fikir sahibi olayım diye 5 gün boyunca hergün izledim. edindiğim intiba ise tamamen olumsuz. Nedenmi?

Anadolunun ücra köşesinde iki genç çit evlenirler. Hasbel kader sonuç iyi gitmez ve geçimsizlik sonucu boşanma olursa bu programı yapan sözde ilerici ve aydın olan mahluklar, başlarlar köylü insanını aşağılamaya, senin aklın yokmuydu, görücü usulüyle niye evlendin. hangi devirde yaşıyoruz. Vah zavallı köylü gibi bi sürü zırvalama.

Görücü usulüyle evlenen anadolu insanını aşağılayan, küçük gören, cahillikle suçlayan bu insanların yaptığına bir bakın Allah aşkına.

Erzurumun bir köyünden gelen bey ile eskişehirden gelen bayan. izmirden gelen bayan ile tekirdağdan gelen bey, Vb gibi bi sürü insan tv sütüdyosunda birkaç saat aynı havayı soluyunca; yorumlar başlıyor ooo bunlar birbirlerine çok yakıştılar. aman aman nede uyumlu bir çift olurlar gibi Akla hayale gelmedik yalakalıklar vs vs.

Bir kaç gün sonra evlilik bir hafta sonra boşanma bunlar ilerici, bunlar aydın, bunlar modern, bunlar sosyete. Kimse bunlara yahu siz delirdinizmi bir kaç saat görüşmeyle evlilik olurmu siz ne kadar cahil akılsız insanlarsınız hangi devirde yaşıyorsunuz diyen yok.

adına izdivaç'mı dersiniz. Çöpçatanlıkmı dersiniz. yoksa biraz daha modern ...........mi dersiniz
    ama bana göre olmamalı hiç olmamalı.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.