İşte İrtica Ölçer Fiyonk!!! (karikatür)

Yükseköğrenimde başörtüsüne özgürlük getiren Anayasa değişikliği TBMM'de görüşüle dursun, 'irtica ölçer' fiyonk üretildi. Bir yandan üniversite başörtüse serbestlik getiren yasa görüşülüyor, bir yandan başın nasıl ve nereden bağlanacağı tartışılıyor. İğnesiz ...

1. Alt 02-09-2008, 23:49 #1
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Yükseköğrenimde başörtüsüne özgürlük getiren Anayasa değişikliği TBMM'de görüşüle dursun, 'irtica ölçer' fiyonk üretildi.

Bir yandan üniversite başörtüse serbestlik getiren yasa görüşülüyor, bir yandan başın nasıl ve nereden bağlanacağı tartışılıyor.

İğnesiz mi olsun, çene altından mı bağlansın bir türlü karar verilememişken, çözüm Salih Memecan'dan geldi.

İşte Salih Memecan'ın Yeni Aktüel'deki 'İrtica ölçer fiyonk' karikatürü

İşte İrtica Ölçer Fiyonk!!! (karikatür)

Ayrıca dipnot olarak belirtmek isterim ki;

Ahzab Süresi 33.Ayet :
    Evlerinizde oturun. Önceki cahiliye dönemi kadınlarının açılıp saçıldığı gibi siz de açılıp saçılmayın

Ahzab Süresi 59.Ayet :
    Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Nur Süresi 31.Ayet :
    Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

Hz. Âişe (r.ah) anlatır:
    Bir gün Hz. Ebû Bekir'in kızı Esmâ ince bir elbise ile Resûlullah'ın (s.a.v) huzuruna girmişti, Hz. Peygamber ondan yüz çevirdi ve şöyle buyurdu: "Ey Esmâ! Kadın erginlik çağına ulaşınca onun şu yüzü ve elleri hariç diğer yerlerinin görülmesi helâl değildir." Ebû Davud, Libâs, 31

alptraum, oguzhan, beyza ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 02-10-2008, 00:04 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Karikatür ama farkında değiller aynen böyle karikatürler gibi sınıflandırmalara gidiyorlar...

3. Alt 02-10-2008, 00:43 #3
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Türkiyedeki sebeb olan davayi biliyorsunuzdur bir kac sözden dolayi böyle oldu vede onlara mazaret oldu türkiyede gülhane hastanesine gidiyorsunuz basörtünü söyle bagla alttan igneleme felan filan ,yahu ben senin mini etegine karisiyormuyum ki sen türbana karisiyorsun diyeceksin olmaz cünkü olayi siyaset olarak degerlendiriyorlar

Yapanlar olmadimi oldu bu basörtünün politikasini ,savunmasini,siyasetini yapan olamdimi oldu ama gözüken odurki basörtüsü takana dinci denildi takmayana dinsiz denilmedi bu yakistirmayi kimse yapmadi agza cok alinmayacak cümle geliyorda anlayanlar zaten isin özünü biliyor

Acikcasi bu dava ne politika ne siyaset anlasildi üzrede din üzerine savastir bana göre siyasetde bir savastir(her nekadar utandirici derecelere gelsede),yeri geldiginde isyanda

Rabbim sonumuzu hayr eylesin

N u M a N, kipchak ve yabanGülü bunu beğendiler.
  4. Alt 03-20-2008, 21:17 #4
    el_feta Mesajlar: 1.168
    esselamu aleyküm...ben konu dışına çıksam da şöyle bir soru sorsam,yukarıda yazı yazmış müslümanların resimleri ve logolorı neden tuhaf!..yanlış anlamayın ama...müslüman bacı ve o fotoğraf ne'lik allah aşkına..sonra,bu türklük vurgusu ne,diğer logolardaki...tuhaf geldi...el cevap?
    selam ve dua ile...

5. Alt 03-20-2008, 21:40 #5
    serkaan001 Mesajlar: 269
    Türkiyede Saniyede Gündem Değişmektedir.türban Olayını Ne Ile örtmeye çalıştılar En Son Güneş Operasyonu Ile.türkiyedeki Insanların Kaçı Kitap,gazeteidergi Okuyor.genelde Bizim Makyajlı Türk Medyası Malesef Onun Bacağı Bunun Sevgili Gibi Sayısı 100 ü Geçmeyen Adında Sosyete Denilen Kişilerin özel Hayatı Ile Doldurdu Milletin Beynini.sonuçta Ne Oldu Sorgusuz,ilgisiz,bilinçsiz Bir Türk Toplumu.doğuda Her Geçen Gün Sehit Haberleri Alınıyor.türkiyedeki Insanlar Artık Sistematik Duyarsızlaşma Içindeler.2 Sene şehit Haberi Alınmasın Ve Ardından şehit Haberi Alınsın Bakalım.o Zaman Uyanacağız Bu Derin Uykudan. Ama Ne Yazık Ki Hepimiz şuan Cengiz Aymatovun Gün Olur Asra Bedel Kitabındaki Mankurtuz...

6. Alt 03-20-2008, 21:50 #6
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    salih memecan'ın karikatürlerini beğeniyorum genel olarak. sürekli takip etmiyorum ama ters, hakaret içerikli bi karikatür çizdiğinide görmedim.

yukardaki karikatürüde gerçekten basit kafaların içinin resmedilmiş hali gibi. artık o dereceye düştüler.

selametle..

7. Alt 03-20-2008, 21:50 #7
    serkaan001 Mesajlar: 269
    Ben Memurum Cuma Namazına Gittiğim Zaman Ya Gerici Ya Da Irticacı Muamelesi Görür Gibiyim.insanların Sana Bakış Açıları Değişiyor.
    2. Dünya Savaşında Adolf Hitler Binlece Yahudiyi öldürdü.sonunda Ne Oldu Peki.adamları Avrupadan Topladılar Ve Israil Devleti Kuruldu.
    1944 Yılı 2. Dünya Savaşı Bitiyor.3 Sene Sonra Ortadoğuda Bir Devlet Kuruluyor.sene 2008 Ve Israilin Yaptıkları Ortada.din Devleti.
    Ve En Büyük Hayalleri Için Her şeyi Yapıyorlar.
    Büyük Zion.

Dün Hitlerin Yahudilere Yaptığını,bugün Yahudiler Tüm Dünyaya Yapıyorlar.

Peki Dünyanın En Küçük Devleti Ve De Devlet Içindeki Devlet Vatikan.
    Ne şekilde Yönetiliyor.din Devleti.
    Peki Avrupadaki Yerel Yönetimlerde Dahi Belediye Başkanlarının Makamlarının Arkasında çarmığa Gerilmiş Isa Portresi Var.
    Biz Hala Laiklik Deyip Duruyoruz.
    Bizim Uyguladığımız Laiklik Değil,dinsizliktir.
    Yabancı Futbolcular Sahaya Gierrken Ve çıkarken ıstavroz çıkarırlar. 2002 Dünya Kupasında Bizim Futbolcular Cuma Namazına Gittiler Diye Olay Oldu.
    Varın Artık Gerisini Siz Düşünün.
    Biz Hala Türbanı Ne şekilde Bağlayalım.biraz Olsun Derin Düşünelim.

Aslında Türkiyenin Hedefi Hedefteki Türkiye Olmalı....

Beni Yanlış Anlamamışsınızdır Umarım...
    Saygılarımla.

8. Alt 03-20-2008, 22:34 #8
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    esselamu aleyküm...ben konu dışına çıksam da şöyle bir soru sorsam,yukarıda yazı yazmış müslümanların resimleri ve logolorı neden tuhaf!..yanlış anlamayın ama...müslüman bacı ve o fotoğraf ne'lik allah aşkına..sonra,bu türklük vurgusu ne,diğer logolardaki...tuhaf geldi...el cevap?
    selam ve dua ile...

Böyle olunca müslüman olunmuyor mu?Ayrıca diğer yazılarınızıda okudum.Böyle yapınca sözlerinizle çelişiyorsunuz.Basit konular üzerinde durup,basit ayrımcılıklarla siz de yapay gündem oluşturanlardan farkınız kalıyor mu?

9. Alt 03-20-2008, 22:45 #9
    el_feta Mesajlar: 1.168
    ...böyle olunca müslüman olunmuyor mu sorusu,en son sorulması gereken soru,ilk değil...hani,anlatılır,imam-ı azam a sormuşlar,namaz kılmayan kafir midir? yok,demiş.kafirler namaz kılmaz...böyle olunca müslüman olunuyo yahut olunmuyo onu size bırakıyorum lakin müslüman böyle olmaz...küçük bir gündem oluşundan ve çeliştiğimden dem vurmuşsunuz...acizane ben böyle düşünmüyorum...islam,bir medeniyettir...hep diyorum özgündür...allah resulü,müşriklerle muhalefet edin demiştir...beni ilgilendiren kısmı,sembollerin kişilerin iç duygularını yansıtıyor olması ve kültür erozyonu...bunu basit görmeyin,müslüman bir genç rep dinliyorsa bir yerde sorun vardır kim ne derse desin,kişi dinden çıkmasıyla falan alakası yok bunun...müslümanlar kendi algı ve anlayışlarını,düşünce tarzlarını,hayatı anlam ve anlamdırma şekillerini değiştirmedikçe,değişmeyecektir bir şeyler..beni ilgilendiren kısmı burası
    işte...diğer msjlarımdan birinde RAD SURESİ 11. ayeti yazdım,size de ayrı olarak söylüyorum...bir millet kendi nefslerinde olanı değiştirmedikçe ALLAH o kavmi değiştirecek değildir...kuran,insanda yeni bir şahsiyet inşa eder..mesele budur...kuranın nüzuluna bakın,ilginç bir şey göreceksiniz;kuranın ilk 10 -11 yılında neredeyse hiç ahkam ayeti yok..ne namaz farz,ne içki yasak,ne örtüğ,ne oruç,ne hac vs.. sizce ne anlatmış olabilir bu kadar süre ALLAH RESULÜ...
    ve bir soru,koyduğunuz resme,bakmam caiz değil,öyle değil mi? bu basit soruya dahi cevap veremezseniz,nolcak bizim halimiz?
    yanlış anlamayın,gayem size yüklenmek falan değil...müslümanlar,hastalıklı...bunlardan kurtulmalıyız,acizane kanaatim budur...siz,iyi niyetli olabilirsiniz,lakin iyi niyet kötü bir ameli iyi yapmaz..
    selam ve dua ile..

10. Alt 03-20-2008, 23:07 #10
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    ...böyle olunca müslüman olunmuyor mu sorusu,en son sorulması gereken soru,ilk değil...hani,anlatılır,imam-ı azam a sormuşlar,namaz kılmayan kafir midir? yok,demiş.kafirler namaz kılmaz...böyle olunca müslüman olunuyo yahut olunmuyo onu size bırakıyorum lakin müslüman böyle olmaz...küçük bir gündem oluşundan ve çeliştiğimden dem vurmuşsunuz...acizane ben böyle düşünmüyorum...islam,bir medeniyettir...hep diyorum özgündür...allah resulü,müşriklerle muhalefet edin demiştir...beni ilgilendiren kısmı,sembollerin kişilerin iç duygularını yansıtıyor olması ve kültür erozyonu...bunu basit görmeyin,müslüman bir genç rep dinliyorsa bir yerde sorun vardır kim ne derse desin,kişi dinden çıkmasıyla falan alakası yok bunun...müslümanlar kendi algı ve anlayışlarını,düşünce tarzlarını,hayatı anlam ve anlamdırma şekillerini değiştirmedikçe,değişmeyecektir bir şeyler..beni ilgilendiren kısmı burası
    işte...diğer msjlarımdan birinde RAD SURESİ 11. ayeti yazdım,size de ayrı olarak söylüyorum...bir millet kendi nefslerinde olanı değiştirmedikçe ALLAH o kavmi değiştirecek değildir...kuran,insanda yeni bir şahsiyet inşa eder..mesele budur...kuranın nüzuluna bakın,ilginç bir şey göreceksiniz;kuranın ilk 10 -11 yılında neredeyse hiç ahkam ayeti yok..ne namaz farz,ne içki yasak,ne örtüğ,ne oruç,ne hac vs.. sizce ne anlatmış olabilir bu kadar süre ALLAH RESULÜ...
    ve bir soru,koyduğunuz resme,bakmam caiz değil,öyle değil mi? bu basit soruya dahi cevap veremezseniz,nolcak bizim halimiz?
    yanlış anlamayın,gayem size yüklenmek falan değil...müslümanlar,hastalıklı...bunlardan kurtulmalıyız,acizane kanaatim budur...siz,iyi niyetli olabilirsiniz,lakin iyi niyet kötü bir ameli iyi yapmaz..
    selam ve dua ile..

Biz vehhabi veya daha sapıkça mezheplere inanmıyoruz.Ehl-i sünnetin insanları olduğumuza göre;Bir ayete iman etmişsek(tesettür ayeti)inanmışsak ama uygulamıyorsak bu bizi müslümanlıktan çıkarmaz.

Ayrıca siz hiç başı açık bayan demek ki görmüyorsunuz?Maşallah...
    Peki internete nasıl bağlanıyorsunuz ya da yolda nasıl yürüyorsunuz?

Çünkü internet ortamı ne kadarda caiz sitelere girseniz bir o kadarda zaman kaybıdır.

Sizin kadar hassas düşünen bir insanın internet başında harcadığı zamanı daha aktif ve daha dini içerikli geçirmesi gerekir ki aksi taktirde bu bir kültür erezyonudur sizin tabirinizle...

Eğer birbirimizi yargılamaya vardırırsak sürekli açık arayan ve eleştiren ve en doğruyu ben bilirim edasıyla yazılar yazan ve buram buram enaniyet kokan yazılarınızdan Allah'a sığınmanızı tavsiye ederim naçizane.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.