MEHDİ KİM OLABİLİR?

Alıntı:...

Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni

1. Alt 08-14-2013, 23:10 #81
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Alıntı:
    suleyman hilmi tunahan mehdi midir-MEHDİ KİM OLABİLİR?

mehdi kimdir diye soracak olursanız mehdii 30 yıl önce yaşamış üstazım süleyman hilmi tunahan efendi hazretleridir o öyle bir insandıkii göremeniz ve yaşamaınız lazımdır üstazım süleyman hilmi tunahn efendi hazretleri peygamber efendimizden yola çıakrak fatih sultan mehmet hazretlerini son torunlarındandır veeeee bu dine ortalam 40 yıl hizmet ederek gözlerini yumamıştır ve şuanda talebeleri ve evlatları dini yayaıyordur buna yemin ederim eyerki günahı varsa tüm vebal benim üstüme alıyorum tüm kalbinizle inanın tşk...

2. Alt 12-04-2013, 17:21 #82
    Ziyaretci
    Atıyorum bben mehdiyi m herkezi okudum dinledim benim birşey dememe gerek yok herkez herşeyi biliyor zaten gerçek mehdiye susmak

düşüyor zaten herkez her şeyi bildi bişirdi eh bizede gizlenmek düşer

3. Alt 12-13-2013, 01:41 #83
    Ziyaretci
    Mehdi ışık önderi demektir yani aydınlanmış kisidir yaratilmislara ve hayatın anlamının sırrına eren kişi çevresine yaşayışı ve bakış açısıyla ışık saçmaktan öte önemli bir fark ortaya koyacaktır. Bu fark çok önemli bir marifettir.oturdugu yerden sadece düşünerek toplumları ve dünyayı bakış acisina göre yönlendirmektedir.
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir

4. Alt 12-27-2013, 11:18 #84
    Ziyaretci
    Alıntı:
    mehdi as evlatlari-MEHDİ KİM OLABİLİR?

Mehdi As. Süleyman HİLMİ TUNAHAN (KS) Batıdan çıkan evliyadır. Bulgaristan Silistrede ferhatlar köyünde dünyaya gelmiştir. Soyu Fatih sultan Muhammed handan gelir oda peygamber efendimizin soyundandır.

5. Alt 01-06-2014, 13:31 #85
    Ziyaretci
    Esselamu aleykum ve rahmetullah. bu adama nasıl inanabiliyorsunuz bu adamın bir defa zahiren baktığımız zaman şeriat' e ters kadınlarla kızlarla aynı yerde. Ki bu adamın siz bide içini düşünün . Ayıp bu kadar dinde cahil olmayın bi adam keramet de gösterebilir ama baktığımız zaman yaşantısı şeriate ters ise sakın inanmayın bu keramet olmaz istidrac olur ( hindistanlı bazı kimselerin evliya lar gibi uçması gibi) bu kimselere Allah olağan üstü güçler verebiliyor bu adamda kendinden biliyor ya bu yüzden küfrü artıyor. Allah bu yuzden ona veriyor. Mesela firavunun birinin başı hiç ağrımamıştır. bir tanesinin atının ayağı 1-2 metre uzuyormus. biliyor muydunuz arada ki farkı anladınız sanırım.
    ki bu adamda böyle bir şeyler yokken vede daha zahiren şeriate ters bir durum varken inanan kardeşlerimize Allah hidayet ve akıl versin

6. Alt 01-28-2014, 23:07 #86
    Ziyaretci
    Alıntı:
    omer celakil mehdi geldi-MEHDİ KİM OLABİLİR?

Mehdi suan dunyada bakin cemaat ve hukumet savasmasi kiyamet alametleri kucuk alametler f sikkinda yaziyor bakara 216 incu ayette savasin farz kilinmasi savas in isim oldugunu elmali hamdi yazirin tefsirinde var 217 ve 246 ayetlerinde bakara suresindeki savasin gunah olmasi ve allah adina savasin ayetinde belirtilmistir 05469388650

7. Alt 03-08-2014, 12:30 #87
    Ziyaretci
    Kardeslerim anladigim kadariyla sizlerin bilgiye ve yol gostericiye ihtiyaciniz var bu cok guzel bir gelismedir allah yolunuzu acik etsin ve lakin yanlis taraflardasiniz bu tuhafima gitti soylediginiz sahislarin kimisi kadin kiz reklami yaparak dini saptirici ve insanlari pesine takici hareketlerde bulunuyor ve masonlarla olan baglantisida gayri mesrudur ikincisi kendini peygamber ilan eden bu saptirici din dusmanlari nasil oluyorda gozdeleriniz olabiliyor anlamiyorum dogrudur bende inaniyorum hz mehdinin zuhur edecegine ve lakin bu sahislarla alakasi bile yoktur bunlar muslumanda degillerdir.benim kendi dusuncem en iyisini rabbim bilir hz mehdi saptirilan dinimize yonelik girisimlerde bulunacaktir siyonist masonlari cokertecektir zaten bu adnan oktar gibiler saptiriyor herkesi sizlerde inaniyorsunuz unutmayin darvinizm materyalizm illuminati siyonizm budizm kominizm satanizm ateizm sizce nedir bunlar cok karisik degilmi bunlarin hepside ayni seydir uyanin siyonizmmmm takvimimiz uydurma hristiyanlardan gelme yani miladi bizimki hicri kabenin etrafinda yapilan seytan taslari komplosu sahte din hocalari ataturkun turkiyede yaptigi islam devrimi yani komplosu israil abd erdogan gercekleri ley hatlari vucut cakralari subliminal mesajlar daha saysam bitmez bunlar anladinizmi simdi hz mehdi ne gorev yapacaktir is kurani acip ezbere okumak degil is sadece gidip calismak degil is sadece islamin imanin sartlarini bilmek degil daha derinlerde seyler var aydinlanmak istiyorsaniz suraya bir goz atin sizleri aydinlatacaktir allahin yardimiyla

8. Alt 10-23-2014, 12:04 #88
    Ziyaretci
    mehdiyi bulmak kolay işareleri takip etmek yeterli yeterlide devletin en üst kademesinden biri ancak bilgilere ulaşabilir isa kova taşıyan adam demiş demekki kova burcundan 75 milyon türkiyede kac kişi şubat dogumlu olabilir sonra dizinde iz olacak demiş alemlerin rabbinin son peygamberi bi insanın dizinde nasıl iz olur bi ameliyat izi neşter izi demeki dizinde ameliyat olmuş yada bi kırık bu kayıtlara ancak bi devlet memuru ulaşabilir sonra 40 lı yaşlarda olcak demiş secenekler git gide azalmaya başlar kırlı yaşlarda şubat dogumlu biri nufus kayıtlarına biri ulaşırsa ve hastane kayıtlarına secenekler azalır peygamber deli olması gerekir demiş günümüze cevirisi pisikiyatri kliniginde yatmış olmalı dediğin zaman 75 milyon türkiyede secenekler dahada azalır peygamber soyundan gelen bir bedende olacagını demiş peygamber eskiden osmanlı zamanda peygamber soyundan gelenlere osmanlı tarla ev verdi onları bursa civarında köylere yerleştirdi buda demekki türk kırması bi arap bu kayıtlara ulaşabilen bi devlet memuru mehdiyi eliyle koymuş gibi bulur ben onun yaşadıgına inanıyom zamanının daraldıgı gercek işaretler yani peygamberlerin söyledikleri bir bir oldu cok az bi süre sonra mehdi bi hata yapacak ve kendini ele verecek bulunamamasının sebeb artık insanlar din konusunda yozlaştı kimse bu konu ile ilgilenmiyo konuşulanlar hep havada kalıyo halbuki çiddi bi çalışama yapılsa insanlar mehdiyi eliyle koymuş gibi bulurlar

9. Alt 10-29-2014, 03:38 #89
    Ziyaretci
    Arkadasim nedir bu Adnan Oktari Mehdi yapmaya calisma hirsiniz ! Hz Mehdi isin saltanatinda olmayacak hatta Mehdi denildigi zaman kabul etmeyecek diyor siz guruhunuz ve basinizdakiyle baliklama atliyorsunuz hayirdir derdiniz ne akli muvazenesi yerinde olan bir adam Adnan Oktarin Mehdi olamayacagini anlar Risalei Nurlarida paronoid saplantiniza alet etmeyi birakin bir tanesi yillarca kullandi tokadini kotu yedi ders alin sizde ! Size Sahte Mehdi Taslaklari adli videoyu tavsiye ediyorum defalarca izleyinorda bir soz var "Mehdi olunmaz Mehdi dogulur"

10. Alt 04-20-2015, 23:19 #90
    Ziyaretci
    Alıntı:
    mehti geldimi-MEHDİ KİM OLABİLİR?

Güneş battığı yerden doğmadan mehdi çıkmaz!!!Bu zat tövbe kapısını kapatacak..Yeniden diriliş anına benzer bu ve bir damla kan akıtmaya kimse cesaret edemez.Bu Allah'ın Hz. Muhammed'e ve ümmetine bir lütfudur!Vaktinide Allah bilir.Kimsede mühür aramaya lüzum yok.Onun aranması gereken vakit belkide kabenin bile yıkılmış olmasından sonradır.Bunu doğrular nitelikte hicret yeri Beytül Makdis diye hadisler var..Kıyametin büyük 10 alametinden birkaçı çıkması lazım.Mehdi yaşıyor demek için.Oscarlı bir film düşünün.Nasıl küresel olarak geçer alıyor.Mehdi de tüm dünyada geçeri alıcaktır vakti gelince!Onun icraatlarına tüm dünya şahitlik edecektir.Allah herkesi ıslah etsin...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.