MEHDİ KİM OLABİLİR?

es_selam..vallahi kardeslerim..bnde kac gundur bu soruyu arastryorum hatta gun ne kı aylar yıllar oldu ama..bır sonuca varamadım...Adnan Oktar bey olabilirmi diyecegim yukarıda arkadasımızın dedıgı gıbı oda kabul etmıyor ve baba ...

Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni

1. Alt 01-02-2013, 19:02 #71
    Ziyaretci
    selim dilli Mesajlar: n/a
    es_selam..vallahi kardeslerim..bnde kac gundur bu soruyu arastryorum hatta gun ne kı aylar yıllar oldu ama..bır sonuca varamadım...Adnan Oktar bey olabilirmi diyecegim yukarıda arkadasımızın dedıgı gıbı oda kabul etmıyor ve baba ısmıde Abdullah deil..ama hadıslrde Mehdi a.s. ında mehdilik i kabul etmıyecegı bıldırılıyor..en dogrusunu tabiki ALLAH (c.c.) bilir.. bu konu hakkında geniş bilgisi olan varsa yazsın lutfen bılgılenmek iidir...selam ve dua ile...

2. Alt 02-03-2013, 05:50 #72
    pakyildiz1979 Mesajlar: 1
    Türkiye’de bir şahıs 19.10.2010 tarihinde, rüyasında ” Mehdi geldiği “ sözü işitti.
    Buyurun İnternetten kendiniz okuyun.
    http://www.muhakeme.net/forum/dusunc...html#post83407
    “ faraklit “ adlı kullanıcı yazmış

Bize gelen bilgilere göre :

Mehdi 16.10.2010 tarihinde, 2 diğer şahısla Irandan geldi ve Hakkari sınır kapısından Türkiye’ye giriş yaptı.

Rüya bu Tarihten 3 gün sonra görüldü..

O zamanda kullandığı Pasaportuna kendiniz bakın . Mühürlerde Tarih yazar.

Rüyada 3 Melek geçiyor. 3 kişi idi bu kafile. Rüyada 3 gün sonra görüldü.
    Bir melek de “ Ebu Hanife “ olarak görüliyor

3 Kişi sınırı geçiyor
    3 gün sonra rüya görülüyor
    3 Melek anılmakta
    Mehdi Kardeşimiz Hanefi mezhebine mensup

1979 Dogumlu

Adnan Oktarin sitelerinde anlatilan " Fiziki Özellikler " de bu sahisda 99% uyuşmalar var ki, ben anlatmakla bitiremem bugün.
    Selamlar

3. Alt 03-04-2013, 00:36 #73
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Alıntı:
    omer celakil mehdi geldi-MEHDİ KİM OLABİLİR?

mehdıyı alımler buldu ortada kazan kaynıyor ıkı yıldır seh nazım kıbrısı sırı verecek vazıfelıı sahısdır omer canakıl seh nazıma gıdsın olumlu olur
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir

4. Alt 03-12-2013, 12:06 #74
    Ziyaretci
    mehdi karşısına mankenleri alıp dans etmez. karşısındaki kızları bir açık bir kapalı ekranlarda sergilemez. bir müslüman bunları yapmaz. müslüman kur'an-ı kerime göre yaşar ALLAH'IN EMİR YASAKLARINA hadislere ve ayetlere göre cevap verir. müslümanlar katledilirken israili savunmaz.müslümansak kendimiz oturup araştırmalıyız neden kitaplarında HARUN-YAHYA ismini kullandığını araştırın ben şahsen MEHDİ olduğuna değil KIYAMET ALAMETLERİNDEN olduğuna inanıyorum İSLAMİ İLİMLERİN ORTADAN KALKMASI CEHALETİN ARTMASI CAHİL İNSANLARA İNANMAYIN CENNET UCUZ CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİL. KANDIRILMANIZA İZİN VERMEYİN ARAŞTIRIN GÖZÜNÜZ KAPALI BİRİLERİNİN

5. Alt 03-14-2013, 17:47 #75
    Ziyaretci
    kendinizi ve insanları kandırıpta dünya ve ahiret vebaline girmeyin ey uşaklar.Size tek şey söyleyeceğim.Bu zamanda ayağınıza demirden papuç giyseniz dünyayı dolaşsanız mevla tevfik vermedikçe ne Mehdiyi ne hz İsayı bulamazsınız.Burada da aramayın.Seccade başına geçin ve bol bol gözyaşı dökerek dua edin.

6. Alt 04-08-2013, 14:28 #76
    Ziyaretci
    by futuhat Mesajlar: n/a
    hafazanAllah min zalik Allah şefeatlerinden mahrum etmesin

7. Alt 07-03-2013, 17:25 #77
    Ziyaretci
    Adnan oktar mehdi ise bende isa yim..

8. Alt 07-06-2013, 17:35 #78
    Ziyaretci
    Alıntı:
    mehdi geldimi kimdir-MEHDİ KİM OLABİLİR?

Mehdi velayetin zirvesine ulaş
    mış kamil bir zat sıfatını almış güneşi doğmuş ayda tam bir uyanıklığa kavuşmuş ilim ve amelle ulaşılmayan makamlara kavuşmuş büyük bir zattır

9. Alt 07-15-2013, 02:32 #79
    Ziyaretci
    mehdinin gelmesi neye göredir. Kuran-ı Kerimde ismi geçiyormu. Eğer mehdi Türkiyeden çıkarsa akp yi dağatacak kişidir.
    dini siyasi çıkarları için kendine uyduran kim varsa hepsinin kökünü kazıyacaktır. zaten hadislerde de böyle diyor.

10. Alt 07-20-2013, 12:16 #80
    Ziyaretci
    HZ MEHDİ NE ZAMAN DOĞDU MEHDİ KİM?

Sanırım sizlerde her cemaat gibi kendi liderinizi mehdi olarak görüyorsunuz.Oysa ne erbakan nede başka biri şu ana kadar Gerçek Mehdi ar ın görevini yatmış değildir.

Şimdiye kadar ben mehdiyim diyenlerin hiçbiride mehdi liklerini ıspatlayamadıkları için mehdi değiller.Demekki Hz Mehdi ar Henüz mehdilik vazifesi ile görevlendirilmedi. Hz Mehdi yi bir hayal kahramanı olarak bekleyenlere veya bir şahsı manevi olarak görenlere veya mehdilik vazifesini ispat etmeyecek bir lider olacağına inananlara bir diyeceğim yok.zaten inanmayanlar yaşayıp göreceklerdir.

Gelelim Hz Mehdi ar ve Hz İsa as ın gelmelerının sebebine bu iki insanın gelmelerinin sebebi insanlık için Müslümanlar için içinden çıkılamaz büyük bir fitnenin zuhur etmesi sebebiyle olabilirki böyle buyuk zatlar gelsin..

Ülkelerin iflas edecek duruma gelmesi,ekonomik kriz,dinsizlik,fuhuş,içki,vs,Orta doğuda yaşanan olaylar gelecekte büyük bir kausa sabep olacak bir savaşa a Peygamberımızın haber verdıgı gıbı MELHAMEI KUBRAYA dönüşmesi neredeyse an meselesi haline gelmiştir.

İşte bu sebeple bu ıkı kutlu ınsanın tamda bu ortamın ıcınde zuhur edeceklerını gormemek ıcın kor olmak gereklidir.

Peki mehdi kimdir ne zaman dogmustur..

İSTİKBAL-İ DÜNYEVİYEDE (dünyanın
    geleceğinde) 1400 SENE SONRA GELECEK bir HAKİKATİ asırlarında KARİB (yakın) ZANNETMİŞLER.
    (Sözler, s. 318)

İşte hz mehdi ar ın doğum tarıhı 1400(1980)yılı veya bu yıla cok yakın bır zamanda gelecek bır hakıkat.

Kesinlikle hz mehdi ar bu tarıhe yakın bır zamanda doğdu bu kesınlıkle guvenılır bır tarıh dıyebılırız..

Peki mehdi Kim?

Bu yazıyı yazarken ne kendim ne de başka bir kişi mehdidir demiyorum.Bunu bilmenizi istiyorum.

Hz mehdi ar kimsenin biatının üzerinde olmaksızın çıkacak 30 ila 40 yaşlarında orta boylu yüzünde 1 veya 2 ben bulunan yüzü parlak sakalsız iki omuzu arasında bir et beni bulunan bu zamanın bütün bilgileri ile donatılmış,peygamber efendimizin belirttiği özellikler ve alametlerle zuhur edecektir.Hiç kimse Mehdi çıkar kimse onu farketmez yıllar sonra tanınır gibi saçmalıklara inanmasın..

O mehdi ar çıktığı gün bütün dünya onu görecek ve herkes onu duyacak bütün alametleri üzerinde görecektir.

Gökten çağırıcı bir melek eliyle onu işaret ederek emriniz o dur ona uyunuz diye bir nida duyulacak herkes bu sesi görecek ve duyacaktır.imtahan dünyasıdır böyle olmaz diyenlere geçmişte böyle olaylar yaşandığı zaman da da imtahanın olduğunu hatırlatmak isterim.

Hz mehdi ar ın nerde ve kım oldugunu bilmiyorum ama yemin ederimki yakında hemde cok yakında tarıh bıle verecek olursam en fazla 5 yıl ıcınde hz mehdı ar ı butun dunyanIn gorecegıne kesİnlıkle emınım..
    selametle..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.