MEHDİ KİM OLABİLİR?

Mehdi gelmeyecektir mehdi inancı Kurana aykırıdır...

1. Alt 08-09-2012, 06:37 #61
    _Bu Yağmurlar_ Mesajlar: 59
    Mehdi gelmeyecektir mehdi inancı Kurana aykırıdır

2. Alt 08-16-2012, 14:20 #62
    halukgta Mesajlar: 383
    Bizler yaşam rehber olarak Kur'anı görmediğimiz sürece, daha çok mehdiler, İsa mesihler bekleriz. Birilerinin kitabında bahsedilenleri okuyup, kendimize rehber edineceğimize, Allah ın rehberi Kur'ana önce bakalım. Bakalımda bahsedilen kişilerin gelip gelmeyeceğine, ondan sonra karar verelim.

Kur'an ne mehdiden, nede İsa mesihin geleceğinden asla bahsetmez. Kelime oyunları ile kendi hurafe itikatlarımıza delil aramaktan başka hiç birşey yapmıyoruz. Allah ben ayetlerimi açık ve anlaşılır gönderdim düyorsa, bahsedilen kişilerin geleceğini, eğer olsaydı apaçık söylerdi. Ama bekleyenlerede sözümüz olamaz. İsteyen istediğini bekleyebilir. Kendi yaptığımız yanlışları kendimiz düzeltmek yerine, birilerini bekleyip onun düzeltmesini düşünmek, Kur'anın tamamına ters düşer.

Saygılarımla

3. Alt 09-27-2012, 10:55 #63
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Hz. Mehdi (AS) kim olduğunu Yüce Allah (CC) bilir. Ancak ismi zikredilen şahsın olma ihtimali bence yoktur.

4. Alt 09-30-2012, 16:36 #64
    Ziyaretci
    ABDULLAH kahya Mesajlar: n/a
    süleymanlı ve nurlu kardeşlerim ve ben müslümanım diyen herkese bii tavsiyem var
    adnan oktarı begenin yada beğenmeyin ama adamın anlattığı hadisler var ve bu hadislere benzeyen olaylar yaşanmış
    1975 fıratın suyu keslmiş
    1977 1 mayıs siyah taşlar kana bulanmış
    1980 iran ırak savaşı

bu hadisler üzerine yoğunlaşın. ya anlamıyorum mehdi gelmiştir diyenler bu hadisler hakkında bişiyler söylesin
    kişiler üzerinden konuşmanın faydası yok samimi olarak söylüyorum ben korkuyorum
    bu korku bana KURANIN mealini defalarca okuttu ve benim haberim yokmuş RABBİMİN kitabından

5. Alt 10-31-2012, 17:01 #65
    Ziyaretci
    kesinlikle adnan oktar bey mehdi olamaz cünki hz mehdi aleyhimürridvan peygamberimizin soyundan olacaktir

6. Alt 11-03-2012, 12:39 #66
    Ziyaretci
    Alıntı:
    hz mehdi kim-MEHDİ KİM OLABİLİR?

hz mehdi bana göre adnan hocadır

7. Alt 11-03-2012, 12:47 #67
    Ziyaretci
    adnan hoca da seyyid dir.. ve hz ismailin oğluuarın dan birinin adı da adnan dır.. peygamber efendimiz s.a.v. soyismi ise adnani dir.. gül ağacından yapılma ve gül asa peygamber efendimizin ceddin den taki günümüze kadar en sonda muhammed raşit erol k.s. a verilmiş olup oda bu asayı adnan hocaya emanet etmelerini söylemişlerdir .. şeyh nazım i kıbrisi hz de adnan hocaya verilmesini söylemişler ve bir mektup göndermişlerdir.. adnan hoca ben mehdiyim diyemiyor çünkü kendisinin de dediği gibi bu bir sır yani daha açıklamanın zamanı gelmediğini ve mehdi olduğunu söylemeye müsade şimdilik edilmediğini anlatıyor.. mehdi a.s ın tüm vasıfları adnan hocada var dikkatli bakın

8. Alt 11-03-2012, 20:43 #68
    el_feta Mesajlar: 1.168
    haydi mehdi! ile hep birlikte dansa, kopalım! :

alptraum bunu beğendi.
  9. Alt 11-04-2012, 06:27 #69
    Ziyaretci
    ortada bu kadar mehti adayı varken ancak bunu nübüvvet mühürü ile anlayabiliriz ancak bu sahte mehtiler iki kürek arasındaki benin veya izin nübüvvet mührü olduğunu söylüyorlar onun gerçek nübüvvet mühürü olduğunu anlayabilmemiz içinse rabbimizin yardımı gerekli doğrusunu allah bilir ama mühürün içinde arapça ALLAH yazacağını ve bununda kılcal damarlarla yazılmış olacağına inanıyorum

10. Alt 12-02-2012, 20:34 #70
    Ziyaretci
    min ilm Mesajlar: n/a
    mehdi hakkında size en net billgiyi bu fakir verecektir .mehdi her dönem vardır o makam dır dünyanın doldur boşalt zamanlarının sonuna doğru çıkacak şahıs hidayeti kaybetmmemiş yani allah indindeki hak din ile bakın indi diyorum şereflenmi,ş halkın içinde yaşayan biridir

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.