MEHDİ KİM OLABİLİR?

Valla Adnan Oktarın Videolarına hayranım islamiyeti en güzel en iyi en ayrıntılı bir dilde anlatan odur Ama Bildiğiniz gibi islamiyette kin nefret yoktur Mesela Cübbeli Ahmet Hoca gibi bir alimle ...

Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni

1. Alt 03-19-2011, 16:21 #41
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Valla Adnan Oktarın Videolarına hayranım islamiyeti en güzel en iyi en ayrıntılı bir dilde anlatan odur Ama Bildiğiniz gibi islamiyette kin nefret yoktur Mesela Cübbeli Ahmet Hoca gibi bir alimle anlaşamıyor 2side güzel insansanlar iyi hoş HAKKI anlatiyorlar ama bu birbirlerini duydukları nefret benim çok ama çok tuhafıma gidiyor...

2. Alt 03-23-2011, 18:07 #42
    Ziyaretci
    Mehdi A.S neden arıyorsunuzki? O seneler önce geldi islamı ihya etti ve bu alemden görevini tamamlayarak gitti. Belki sizler mehdi A.S bulamassınız ancak onun yolunda aynı hizmetleri devam eden evlatlarıyla müşerref olabilirsiniz... Mehdi A.S > Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri

3. Alt 03-31-2011, 13:21 #43
    Ziyaretci
    peki mehdi gelse ne yaparsınız?Düşmanlık yaparmısınız ?olduki sizlerin hayalindeki mehdi as ile hiç alakası olmayan yırtık pırtık elbiseli bir meczup olarak karşınıza çıksa üstelikte karnıda acıkmış elbetteki tanırsanız korursunuz veya biat edip yanında olursunuz yada inkar edersiniz nasıl tanınacak birde kendisinin mehdi olduğunu iddia edip mehdilik adına çirkin işler yapanlar ne yapacak acaba ?geldiği zaman ve tanıdığınız zaman bağlı olduğunuz mezhepleri bırakacakmısınız peki yoksa mehdinin size tabi olmasınımı isteyeceksiniz çünkü mezheplerin hiç biri peygamber efendimizin zamanında yoktu örneğin mehdi AS dediki bütün mezhepler bana tabii olun ve benim uyguladıklarımı değiştirmeden uygulayın size ögrettiklerimi yapın sakındırdıklarımdanda kaçının bize uyan bizdendir bize uymayanda bizden değildir dese alın size imtihan uyarmısınız yoksa hala şu kadar tesbih çekince şu kadar sewap kazanırım hesabının peşinde olurmusunuz *yahut sewap kawramı olmazsa iyilik yapmayanlardanmısınız yani illa karşılık bekleyenlerdenmisiniz ?Adam ALLAHIN ewinde EY ALLAHIM BANA 1 ADET KAMYON WER diye dua ediyor gayette normal 1 dua elbetteki ALLAHTAN isteyecek ama mescitte dewesi kaybolan bedeviye peygamber efendimizin bedduası war ALLAH yitiğini buldurmasın mescitler allah kelamı dışında dünya kelamı konuşulacak yer değildir şimdi mehdi gelince siz sanıyormusunuz herkese kamyon kamyom mal dağıtacak yahut kese kese altın werecek RIZKI weren ALLAH tır mehdi bekleyenler mehdiyi neden bekliyor merak ediyorum yukardaki kabedeki kamyon örneğini şu yüzden werdim siz mehdiden dünyalık isterseniz bence bol bol nasihat alırsınız )))ben dua sını almak we ahirette beraber olmak isteyenlerle beraberim ALLAHA emanet olun

4. Alt 04-04-2011, 19:05 #44
    Ziyaretci
    mehdi hz zamanının imamıdır kim o imama tabi olmazsa cahiliye ölümü ile ölür her kesin üzerine vazifedir onu aramak ama nasıl tek ve kesin bir yol var oda ALEMLERİN RABBİNE müracaattır nasılmı gece kalk kardeşim önce boy abtdesti al gece birden sonra 4 reketlık namaz kıl dünya kelamı etme ALLAHTAN SAMİMİ BİR ŞEKİLDE İSTE VE KIBLEYİ DÖNEREK BİR AYETEL KÜRSİ OKU ALLAHI ZİKREDEREK YAT RABBİM MUHAKKAKKİ GÖSTERECEKTİR BU NAMAZ HUŞU SAHİPLERİNDEN BAŞKASINA AĞIR GELİR HUŞU SAHİBİ OLMAK İSTİYORSAN ALLAHA RUHUNU ULAŞTIRMAYI DİLE ŞİMDİDEN MÜBAREK OLSUN SLM

5. Alt 04-15-2011, 16:20 #45
    Ziyaretci
    Peygameberimiz(S.A) hz Mehdi den bahsederken Benim ismimdendir,Babasıda babmın ismindendir,demiştir.Mehdi nin ismi muhammed,ahmet,mustafa v.b olabilir yada göbek ismi bunlardan biri olabilir.Babasının adı Abdullah olacaktır belkide göbek adı Abdullahtır.Yüce Allah Gizlemiştir.Herşeyin en iyisini rabbim bilir.Benim şahsi kanıma göre mehdi geldi ve yaşıyor 2011-2016 yılları arasında ortaya çıkması kuvvetle muhetemel.Yine şahsi kanıma göre 27 kasım 2076 cuma günü,dünyanın yok oluş tarihi.Bunlar tamamen şahsi fikirlerimdir.Yalnız bu 65 yılda çok büyük olaylar olacak Hicaz da büyük deprem olacak ve orada büyük bir yanardağ lav püskürtecek.Dünya da çok büyük depremler olacak.Peygamberimizin bahsettiği 10 büyük alametlerden duman(İslamiyetin üzerindeki sis perdesidir islamı kötü gösterme perdesidir bu zamanımızda yapılmaktadır.daha da fenası yapılacaktır.Kuran yakmaya başladılar bunun devamı gelecek.Fakat mehdi dediğim yıllarda çıkma ihtimali çok yüksek (2011-2016)

6. Alt 04-22-2011, 22:01 #46
    Ziyaretci
    ömer çelakıl olabilirmi çünçü kuranı kerim i her yönüyle insanlığa tanıtıyor fiziki özellikleride uyuyor

7. Alt 04-29-2011, 20:58 #47
    Ziyaretci
    söylenen bazı alimlere göre
    hz mehdinin doğum günü berat kandili olucaktır. bir üye 1971 demiş.ve kendisin tanıdığını iddia etmiş .böyle şeyler yapma diyorum o kardeşime küfre düşersin.

8. Alt 05-05-2011, 21:40 #48
    Ziyaretci
    ashabı kehf Mesajlar: n/a
    sayın arkadaşlar size acizane bir tavsiyem olsunbu şimdi mehdi a.s üzerine dünyada çok yorumlar yapılır ama her nedense onun zuhuru nasıl olacak diye akla uygun mantıklı bir açıklama tatmin edici beyanat yoktur aslında mehdiyi anlatan kesin beyanatlar vardır ama ortada birtakım cahillerin mehdiyi gizleme örtbas etme gayretleri yüzünden onu kimse arama zahmetine katlanmaz şimdi bu böyledir diye allah koyduğu kanunu değiştirirmi asla. bakalım allahın koyduğu kanun nedir cenabı hak kur.anıkerimde peygamber gönderme kanununu anlatır peygamberin gelmesini gerektirecek kanun yeryüzünde mutlaka fravnızm veya deccalizmin hakim olması gerekiyor bugün bundan eksikliğimiz varmı hayır en berbat şekilde yaşanıyor ozaman bir peygamber kanun gereği demekki şüphesiz gelecek işte mehdi a.s allahın vahiyle seçeceği son elçidir bu böyle biline insanlığın fravundan kurtuluşunun tek kapısı odur ve allah teala mehdiyi muharrem ayında ve aşure gününde seçecektir otuz ila kırk yaşı arası biryaşta gönderecektir vegöndermiştir tarih 1992 hicri 1413te zuhur etmiştir

9. Alt 05-05-2011, 21:49 #49
    Ziyaretci
    Misafir612 Mesajlar: n/a
    Mehdi Aleyhisselam gelmisdir cokdan...lakin esasini arastiranlar bunu anliyabilir Arkadaslar....Hz.Süleyman Hilmi Tunahan hz.lerini Arastirin.Hz.Süleyman Hilmi Tunahan Hz.leri Fatih Sultan Mehmed Han Soyundan gelmektedir....tavsiyem sizlere

10. Alt 05-06-2011, 15:22 #50
    Ziyaretci
    ashabı kehf Mesajlar: n/a
    arkadaşlar mehdi kimolabilir sorusunu ben dilim döndüğünce izah etmeye çalışayım birkere mehdi nedemektir onu anlayalım mehdi kelimesi hidayete erdirilmiş kimse ve hidayet yolunu gösteren kimse anlamını taşır allahın gönderdiği bütün elçiler mehdi ve isa olarak ortaya çıkmıştır bugünde isa mehdi sonkez inecektir ve bu bir şahıstır isa maneviyattır ve ruhtur bir cesetten doğacaktır allahın elçilerinin tümü ticaretle uğraşmış şerefli zatlardır mehdide aynı kanunla gelecektir ve miladi 1992de hicri 1413 tarihinde vahiyle seçilmiş bir kişidir muharrem ayı ve aşure gününde gerçekleşmiştir. aslında cenabı hak insanlara tufandan kurtuluş için büyük bir rahmet kapısı açmıştır hz nuh insanları iman gemisine davet etmektedir iman edebilen ebedi rahmete erecektir bu allahın yüce bir lütfudur aklıselim insanlar düşünüp taşınmak ve mehdiyi ebediyeti açısından arayıp bulmak zorundadır onunda zuhur ettiği yer trabzon araklıdır mehdi asla takkeden tekkeden havradan tavradan seçilmeyecektir allahın böyle bir kanunu yoktur bu böyle biline vesselam.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.