hakmıdır

herkese hayırlı günler benim ayrı bir sıkıntım var sizlerinde düşüncesini almak istiyorum ben özel bir şirkette çalışıyorum çalıştığım şirketin arabasıyla zincirleme bir kazaya karıştım. not: arabayı almak istemediğim halde bana ...

1. Alt 06-08-2009, 00:27 #1
    gerçek Mesajlar: 3
    herkese hayırlı günler
    benim ayrı bir sıkıntım var sizlerinde düşüncesini almak istiyorum

ben özel bir şirkette çalışıyorum çalıştığım şirketin arabasıyla zincirleme bir kazaya karıştım. not: arabayı almak istemediğim halde bana verdi

arabanın sigortası olmadığı için arabanın masrafını iş veren bana ödetti
    bende bu ödediğim parayı onlardan çıkarmak istiyorum sizce bu hakkımmıdır.

2. Alt 06-08-2009, 00:33 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Öncelikle siz arabayi istemediginiz halde size veren kisi ile aranizdaki anlasma ne idi? Yani o arabanin tüm sorumlulugu sizin üstünüzdemiydi. Eger sizin üstünüzde ise ki bu durumdan sonra yapilacaklar vicdani kisma girer. Yani aradaki taahhüt tam olarak ne ise ona göre islem yapmalisiniz. Siz bu durumdan müzdarip olarak karsi tarafa yasal sartlar icerisine dahil olmayan bir uygulama yaparsaniz yine haksiz duruma düsüyorsaniz.

3. Alt 06-08-2009, 00:54 #3
    düşüncen için soğol
    arabanın benim üzerime verilmiş bir sorumluluğu yoktu
    arabayı iş veren satın almak istiyordu araba haşat olduğunu söyleyip geri vermek istedi gerçektende sağlam değildi
    benim sorumlu olduğum diğer arabayı benden aldı ve o arabayı istemediğim halde bana verdi geri vermeye giderkende önümde olan kazayı görüp frene bastım tabi frenler iyi olmadığından arabaya arkadan vurdum
    patrona söyledim ama ödemeye yanaşmayıp banane dedi olay bu
    bende tereddütlüyüm açıkçası kim olursa olsun hakkını yemek istemiyorum

4. Alt 06-08-2009, 01:00 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Yasal ve vicdani haklarinizi illaki sonuna kadar koruyun fakat bunlari yaparken sizde onun size yaptigi gibi bir karsilikla vicdana girmeyin. Haksizlik dahi bence bu insan kaderindeki en büyük sinavlardan biri. Sonucta ahlaki bir sisteme dayali bile diyebiliriz. Hangi tarafta olacaginiza siz karar verin.

5. Alt 06-08-2009, 01:04 #5
    olaya yaklaşımın çok güzel
    ben yine aynı şeyi yapacam
    onu allaha havale ediyorum hayırlı geceler sağol

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.