Kemalizm Dininin Törenlerine Katılmamak, İmani Bir Sorumluluktur!

? ? ? ? ? ? ? ben seyredemedim......

1. Alt 12-26-2008, 12:39 #21
    el_feta Mesajlar: 1.168
    ? ? ? ? ? ? ? ben seyredemedim...

2. Alt 12-26-2008, 12:43 #22
    Metin mete Mesajlar: 547
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    ? ? ? ? ? ? ? ben seyredemedim...

Burdan izle....

3. Alt 01-03-2009, 03:55 #23
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Kavramları bilmemekle ithamım yazılarınız..yanlış kanaat ise bana aittir elbet..Siz kurani kavramlara,siyere vs az çok vakıf olduğunuzu,islami hareket anlamında nasıl nebevi bir metod izleyeceğinizi biliyorsanız,sözlerimin bir anlamı yoktur,takılmayın....
    Ortada Pkk diye bir terörist yok,2 TERÖRİST ...gerisini siz anlayın...
    Allaha inanan bir insan şehid olacaktır diye bir husus olmadığına göre ve bu ülke askerinin kimden emir aldığına bakarsanız,sonuç cascavlak ortaa çıkacaktır...
    Bugün askerde siz ,ben şeriat istiyorum diyen adam için üstlerinizden ne emir alırdınız,siz de bu soruma cevap verebilir misiniz???

Ortami arada durultup sonradan muhabbet daha güzel oluyor. Kaldigimiz yerden devam edelim insaallah.

Simdi ben bu olaya iki taraftan bakiyorum. Bir taraf görünürde Ülkenin dogusuna sahip olmak icin insan öldürüyor hemde hic acimadan kendinlerine bomba bagliyorlar v.s. Bu insanlar benim gözümde teröristtir. Terörist türkten olmaz mi illaki olur ama konumuz bu degil.

Türk askerleri vatani korumak icin askerlik yapiyorlar ve vatana müdahale eden dis gücleri savuruyorlar. Kabaca tabir ettim kusuruma bakmayin. Vatani ne icin koruyorlar ta olayin en öz noktasina indigimiz zaman din icin cikacaktir. Benim düsünceme göre(en iyisini Allah bilir) Filistindeki kardeslerimiz, irakta öldürülen kardeslerimiz ve bu masum insanlar sehittir. Ayni Türk askerleri gibi. Türkiyenin askeri alanini cok hafife almamak lazim lakin güc olmasaydi bugün filistine yapilan dogrudan Türkiyeye yapilirdi.

Iki tarafta terörist oldugu takdirde sehit analarina ailelerine dikkat etmeni tavsiye ederim. Bana kavramlar derken sanki kavram karisikligini sen yasiyormussun gibi geldi ya ilerideki mesajlarda anlasilir.

Alıntı:
    Allaha inanan bir insan şehid olacaktır diye bir husus olmadığına göre

Bu cümlenide anlamadim?

4. Alt 01-03-2009, 04:00 #24
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Selamun aleykum ey iman ettiğini sdefalarca tekrar eden mümin kardeşlerim
    Ben yazdığım yazıyı duygu yoğunluğu ile yazmadım ve ben askerde ölen her er için müslüman aile çocuğu diye üzülürüm yazıktır günahtır.Ama gözümüz bir türlü açılmıyor.Bizimde kardeşlerimiz gidiyor ama aynı sistem benim annemin giyimi ile uğraşıyor Kıbrıslı gaziyi asker hastanesinde bakışları ve tavrıyla sakalı yüzünden dışlıyor Allah aşkına yeter.Ben geçen ki yazımda da dedimki .
    (evet bu gün bir sürü arap ülkesi zalimlerin ve islam düşmanlarının ortagıdır ama ordaki yaşayan müslümanlar her hal vakit namazlarını kılamama diye bi dert leri yok.şimdi buna ya bizim ülkede kıldırılmıyormu diye içinizden geçiyordur.hemen söyliyeyeim okullarda namaz kılan çocukların nasıl kameralara çekildiği okul müdürlerine soruşturma açıldığı ki bizim lisede olduğumuz dönemlerde namaz için yüksek duvarlardan atlayıp yaralanan kardeşlerimi unutamıyorum.bu şöylenen rahat yaşanıyor sözlerini hangi tarafa koyayım neresinden tutayım içim eziliyor gözlerim doluyor bu kadar zulumden sonra hala biz en iyi yapan yaşayanız demek beni deli ediyor.)
    Ve bu ölen benim biraderim dahi olsa ben şehittir diyemem.selam ve dua ile

Gülhane askeri hastanesine sakalli girilir ve hicte bir sorun olacagini zannetmem bir aralar cok isim olmustu

Bu ülke darül islamdir. Her ne kadar küfür dahi olsa bu ülkeyi darul harp olarak görmekten vazgecmenizi tavsiye ederim. Yasananlar olabilir, kopukluklar olabilir ama etraflica gezinmenizi ve gözlerinizi bir sekilde islamin güzel yasandigi yerlerede acmanizi tavsiye ederim. Düstur Üstadin dedigi gibi bir gemide 10 kisi olsa 9 u kötü biri iyi olsa o gemi batirilamaz. O bir kisi icin dahi batirilamaz. Islam sisteminde de bu vardir. Bir devletin darül harp ya da darül islam olacagina karari verir. Türkiye laik bir devlet dahi olsa yönetim biciminde, yasama bicimi ve yöneticinin dinine düsturen bu devlet islam devletidir....

Ölen kardesin dahi olsa sehit olarak düsünme zorunlulugu diye bir hususu hic bilmiyorum dinimizde.

5. Alt 01-03-2009, 10:23 #25
    Bu ülke darul islam değildir...DArul harptır da demiyoruz...
    Bir hocam DARUL ACAYİP derdi,siz DARUL HARAP da diyebilirsiniz..Ama DArul İSlam değildir...
    İslam mı hakim ki Darul islam olsun...

saçmalamayın lütfen...Sizin hüsnü kuruntunuz sadece bu...Böyle bir tanımlama falan da yok,anlattığınız gibi...DArul islam islami bir kavramdır,öyle kendi görüşünüz olmaz...!!

selam ve dua ile...

faith bunu beğendi.
  6. Alt 01-03-2009, 15:20 #26
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Gülhane askeri hastanesine sakalli girilir ve hicte bir sorun olacagini zannetmem bir aralar cok isim olmustu

Bu ülke darül islamdir. Her ne kadar küfür dahi olsa bu ülkeyi darul harp olarak görmekten vazgecmenizi tavsiye ederim. Yasananlar olabilir, kopukluklar olabilir ama etraflica gezinmenizi ve gözlerinizi bir sekilde islamin güzel yasandigi yerlerede acmanizi tavsiye ederim. Düstur Üstadin dedigi gibi bir gemide 10 kisi olsa 9 u kötü biri iyi olsa o gemi batirilamaz. O bir kisi icin dahi batirilamaz. Islam sisteminde de bu vardir. Bir devletin darül harp ya da darül islam olacagina karari verir. Türkiye laik bir devlet dahi olsa yönetim biciminde, yasama bicimi ve yöneticinin dinine düsturen bu devlet islam devletidir....

Ölen kardesin dahi olsa sehit olarak düsünme zorunlulugu diye bir hususu hic bilmiyorum dinimizde.

Bilmem ki ne desem ayetler söylediler olmadı hadisler söylediler olmadı varsın kafalar farklı düşünsün. Hayatımızda yukarıya büyük bir çizgi çekip oraya önce kur an sonra sünnet konulsun.Artık kim haklı kim haksız ortaya çıkar
    selam ve dua ile

7. Alt 01-03-2009, 18:46 #27
    Bu ülke darul islam değildir...DArul harptır da demiyoruz...
    Bir hocam DARUL ACAYİP derdi,siz DARUL HARAP da diyebilirsiniz..Ama DArul İSlam değildir...
    İslam mı hakim ki Darul islam olsun...

saçmalamayın lütfen...Sizin hüsnü kuruntunuz sadece bu...Böyle bir tanımlama falan da yok,anlattığınız gibi...DArul islam islami bir kavramdır,öyle kendi görüşünüz olmaz...!!

selam ve dua ile...

Ben bunu kafamdan söylemiyorum ya da iyilik naralari ya da kötülük naralarida atmiyorum ve bu bir protestoda degil. Kavramlari aciklayan Kuran ve sünnet ise Türkiye basbakani Müslümandir, meclis ona keza, yasayan halk ona keza ve demekki yasanan bu topraklar islam üzerinde duruyor. Bugün Türkiye devletini ve yasayan halkini harp olarak mi görüyorlar ya da acayip olarakmi görüyorlar. Avrupa birligi müzakereleri ya da tüm dünyada yasayan halkin Türkiye topraklari üzerinde bilimsel yapabilecegi tanimda islam dir.

8. Alt 01-03-2009, 18:47 #28
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Bilmem ki ne desem ayetler söylediler olmadı hadisler söylediler olmadı varsın kafalar farklı düşünsün. Hayatımızda yukarıya büyük bir çizgi çekip oraya önce kur an sonra sünnet konulsun.Artık kim haklı kim haksız ortaya çıkar
    selam ve dua ile

Ben zannedersem farkli bir cizgi koymadim. Mesele ictihadlarda ve her nedense burada görüs ayriligi dogmakta ama fikirsel konusulmakta ve bilgi olmadan hemde

9. Alt 01-03-2009, 19:33 #29
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Ben bunu kafamdan söylemiyorum ya da iyilik naralari ya da kötülük naralarida atmiyorum ve bu bir protestoda degil. Kavramlari aciklayan Kuran ve sünnet ise Türkiye basbakani Müslümandir, meclis ona keza, yasayan halk ona keza ve demekki yasanan bu topraklar islam üzerinde duruyor. Bugün Türkiye devletini ve yasayan halkini harp olarak mi görüyorlar ya da acayip olarakmi görüyorlar. Avrupa birligi müzakereleri ya da tüm dünyada yasayan halkin Türkiye topraklari üzerinde bilimsel yapabilecegi tanimda islam dir.

Zaten mesele bu ya..Saddam da Irak'da dilinden ALLAHUEKBEr i düşürmüyordu..Bakın IRAK bayrağına ALLAHUEKBEr yazıyor,sorun batılılara ırak halkı müslüman bir ülke derlerdi,peki IRAK darul İSLAM mıydı??????????????????????????????????????????? ??????????????????

Saddam il etayyip'i karşılaştırdığımı düşünmeyin...

DARUL İSLAM ın tanımı bu değildir...Sokağa göçre de tanım olmaz..HAnefi iseniz ANAYSANIN KURAN VE SÜNNET OLMASI ŞARTTIR....
    Yahu bu kadar sığ düşünmeyin lütfen...Bu ülkeyi idare eden kesim farkında değil mi sanki bu topraklarda müslümanların yaşadığının farkında,başka nasıl idare edecek ve uyutacak bu insanları???

diyaneti kurup fetvayı eline verip sindirecek,dindar görünümlü ya da (normalde de bir müslüman olan) fakat onların sofrasında iş görmeye kendi fikriyle kanaat getirmş biriyle halkı sindirir..bu bu işin politikası...

emin olun yarın bir gün müslümanlar az daha ayğa kalksın bu sefer başörtüsüne de izin verirler...

Lütfen bir selef i düşünün...İmam-ı azamlar neyi istemediklerinden öldürülmüşlerdir???

Hem de bugünden belki çok daha islami bir ortam ve hatta kuranın hükümleri de var...ama devlet kafası LAİK ,o zaman bile ve SALTANATÇI...

Şeriat ı iyi anlayalım lütfen...

10. Alt 01-03-2009, 19:45 #30
    Zaten mesele bu ya..Saddam da Irak'da dilinden ALLAHUEKBEr i düşürmüyordu..Bakın IRAK bayrağına ALLAHUEKBEr yazıyor,sorun batılılara ırak halkı müslüman bir ülke derlerdi,peki IRAK darul İSLAM mıydı??????????????????????????????????????????? ??????????????????

Saddam il etayyip'i karşılaştırdığımı düşünmeyin...

DARUL İSLAM ın tanımı bu değildir...Sokağa göçre de tanım olmaz..HAnefi iseniz ANAYSANIN KURAN VE SÜNNET OLMASI ŞARTTIR....
    Yahu bu kadar sığ düşünmeyin lütfen...Bu ülkeyi idare eden kesim farkında değil mi sanki bu topraklarda müslümanların yaşadığının farkında,başka nasıl idare edecek ve uyutacak bu insanları???

diyaneti kurup fetvayı eline verip sindirecek,dindar görünümlü ya da (normalde de bir müslüman olan) fakat onların sofrasında iş görmeye kendi fikriyle kanaat getirmş biriyle halkı sindirir..bu bu işin politikası...

emin olun yarın bir gün müslümanlar az daha ayğa kalksın bu sefer başörtüsüne de izin verirler...

Lütfen bir selef i düşünün...İmam-ı azamlar neyi istemediklerinden öldürülmüşlerdir???

Hem de bugünden belki çok daha islami bir ortam ve hatta kuranın hükümleri de var...ama devlet kafası LAİK ,o zaman bile ve SALTANATÇI...

Şeriat ı iyi anlayalım lütfen...

Anladim. Neyse ben delillendirmek adina verdiginiz mezhebin görüsünü ve kabul ettigimiz icma, kiyasa gecelim.
    İmam-ı A'zam'a göre Darü'l-İslâm-ın Darü'I-Harb'e dönüşmesi için üç şartın birlikte tahakkuk etmesi lâzımdır.
    Eğer bu şartlardan birisi noksan olursa, yine o diyar,Dar-ı îslâm'dır,Darü'l-Harb değildir.

l- İçerisinde küfür ahkâmı yüzde yüz tatbik edilecek. Küfür ahkâmının yüzde yüz tatbik edil*mediği meselâ, sadece cuma ve bayram namazlarının kılınabildiği bir diyara darü'l-harb denemez.

2- O diyar Darü'l-Harb'e bitişik olacak sınırları ve komşu hudutları tamamen kâfirler tarafından kuşatılmış olacak.
    Eğer bir diyarın hu*dutlarından herhangi bir tarafı Darü'l-İslâm olan bir ülkeye bitişik ise, yani bir Müslüman memleketine komşu olursa, o diyar Da-rü'l-Harb olamaz.

Çünkü İmam-ı A'zama göre Bir Müslüman memleketle komşu olan Müslümanlar tamamen mağ*lûp sayılmazlar.

O Müslüman memleket ile imanî, ahlâkî, itikadî, içtimaî, siyasî, ticarî ve an'anevî ilişkilerini devam et*tirebilirler; İslâmî şeairi yaşatabilirler.

3- O beldede daha önce can ve mal gü*venlikleri mevcut olan Müslümanların veya zımmîlerin (gayr-i muslini azınlık*ların) bu güvenlikleri bir kâfir istilâsıy-la ortadan kalkmış olacak.

Bu üçüncü şart, ancak bir İslâm bel*desinin kâfirlerin istilâsına uğraması ha*linde geçerlidir.

Simdi mealen aciklamak gerekecek olursa. Türkiye tarihine nenelerime ve dedelerime kazanilan zaferlere ve kanlara baktigimda cok degil günümüze gelip kimligime baktigimda ve sonrasinda yok yok burasi darul acizdir demek ahmakliktir,safliktir ictihadi delip gecmektir.

Eger hanefi mezhebine bagli iseniz ben gereken ictihadi koydum ve anayasanin Kuran olmasi sartliligini hicbiryerde okumadim olmasi SARTI?????? Bir yerin Darul islam olmasi icin bu bir sart degildir.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.