Kemalizm Dininin Törenlerine Katılmamak, İmani Bir Sorumluluktur!

vatan ndir ki?? islamın hakim olduğu yer değil mi? öyle ya ingiliz askeri şehid olmuyor...burası islam vatanı mı peki??? kadının namusu vs bu ayrı bir mevzu yunan kadınının da namusu ...

1. Alt 12-25-2008, 16:12 #11
    el_feta Mesajlar: 1.168
    vatan ndir ki??
    islamın hakim olduğu yer değil mi?
    öyle ya ingiliz askeri şehid olmuyor...burası islam vatanı mı peki???
    kadının namusu vs bu ayrı bir mevzu yunan kadınının da namusu vardır elbet...
    camiler,türbeler vs. allah razı olsun ceddin bu yaptıkları içinde,olayı duygusallaştırmayın,bu topraklarda islami motiflere çokça rastlarsınız elbet tabi,ama savaşta bunlar korunuyor falan demeyin allah aşkına...

sistem vatan,millet,sakarya duygularıyla olsa olsa bizi mazlumlaştırıyor...sokaktaki cahil adamla bir alıp veremediğim yok,bu topraklarla da...ama Allah bizden statükoyu korumamızı değil,değiştirmemizi istiyor...ve bu ülkeyi yönetenler de aptal değil..unutmayın ki diyanet başkanlığını açarken bile amaç : barajın altından su vermez isen . . . idi...
    bu ülkeler Bizantisit denir..Dini kullanan...hepsi bundan ibaret..hani islam hani vatan nerde...
    taaa en baştan beri anlatmaya çalıştığım bu ya...
    hani biz kurtulamadık ki,neyimiz kurtulmuş,şöyle bir çevirip baksanıza????

2. Alt 12-25-2008, 19:39 #12
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    el_feta yazılarınızı okuyorum ve şunu söyleyeyim:

Hani herkesin kabulu,(artık merhum olunca korkmadan alkışlayabiliyoruz demekki) M.Akif'den veya N.Fazıl'dan hitabet dinliyormuşum gibi buldum kendimi...

el_feta ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  3. Alt 12-25-2008, 20:39 #13
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    vatan ndir ki??
    islamın hakim olduğu yer değil mi?
    öyle ya ingiliz askeri şehid olmuyor...burası islam vatanı mı peki???
    kadının namusu vs bu ayrı bir mevzu yunan kadınının da namusu vardır elbet...
    camiler,türbeler vs. allah razı olsun ceddin bu yaptıkları içinde,olayı duygusallaştırmayın,bu topraklarda islami motiflere çokça rastlarsınız elbet tabi,ama savaşta bunlar korunuyor falan demeyin allah aşkına...

sistem vatan,millet,sakarya duygularıyla olsa olsa bizi mazlumlaştırıyor...sokaktaki cahil adamla bir alıp veremediğim yok,bu topraklarla da...ama Allah bizden statükoyu korumamızı değil,değiştirmemizi istiyor...ve bu ülkeyi yönetenler de aptal değil..unutmayın ki diyanet başkanlığını açarken bile amaç : barajın altından su vermez isen . . . idi...
    bu ülkeler Bizantisit denir..Dini kullanan...hepsi bundan ibaret..hani islam hani vatan nerde...
    taaa en baştan beri anlatmaya çalıştığım bu ya...
    hani biz kurtulamadık ki,neyimiz kurtulmuş,şöyle bir çevirip baksanıza????

Peki senin düsüncenle islam vatani olsa her savasan sehit mi olacak. Bu durum ilk basta Allah rizasi ile basliyor ve kisi bilmeden dahi o riza pesinde kosuyor daglari asiyor rizanin ilahisini tecelli ederek görmeye nasip aliyor. Benim vatani korumada örnek verdigim cok mu duygusal Ben demekki neyin duygusal olup olmadigini karistirmisim kendi bünyemde. Ama Dogu daki kardeslerle bi irtibat kurmak lazim. Terör iki tarafli degil. Ve su andaki pkk ya verilen bunca savasi hice saymak ahmakliktir. Körlüktür cahilliktir. Devleti Darul harp olarak görüp cok faiz yiyen .............. insanlarla karsilastim buna ne demeli. Bu adam zina da eder darul harp der bak simdi görüsleri bu kadar acmadan cok basitte konusabiliriz cünkü uzayacak bir mevzu degil.

Bir hadis.i serif örnekleyeyim.
    "Din kardeşini müdafaada katlolunan şehiddir, mâsum olan komşusunu savunurken öldürülen de şehiddir..."

Bizim devaminda olan temennimiz ise sehidlik mertebesinde görmemizdir ve kapanmis olan konu dahilinde ictihad kapilarini aralayip baktigimizda ve bu konunun özünde sehidlik vardir. Tabikide ailesini koruyan ve korurken öldürülen sehid olur lakin bu bir namusu icin ve namusun olma sebebi ahlaksal ve ahlakin olma sebebi din ise Allah icin oldugunu bilmek normaldir.

Türkiyede en azidnan yüzde 90 müslüman olan insan var ve bu insanlar Allah rizasini güderler. Yaptiklari yanlis ya da dogrular vardir kimse yargic degildir bana imandan bahsetmesin yanlislarla lakin bu konuyla alakasi yoktur.

Türkiyede bir fitne var ve bu fitne cana,irza,namusa,kültüre,dile,dine ve bilumum ekseriyette yasadigimiz herseye zarar veriyorsa ve bunu terör ile yapiyorsa ölenler bizler icin yani biz tecellisi oldugumuz Allah icin ölüyorlar.

Bak sen o insanlarin Allah icin ölmedigine ben se o insanlarin Allah icin öldügünü iddia ediyorum. Ben kuramlarla ilerliyorum sen vehim lerle nokta koyuyorsun.

Savasta sirf insan öldüren caninin ismi A olsa Allah icin savasan B nin durumu ne.

Eger bir hüküm koyuyorsan kendi kafandan olmaz, ADALET olmasi gerekir. Özgürlük tek tarafli düsünme ile olmaz ZANNIM bundan ibarettir.

mustafamehmet bunu beğendi.
  4. Alt 12-25-2008, 20:50 #14
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Selamun aleykum ey iman ettiğini defalarca vurgulayan mümin kardeşlerim.
    evet el feta kardeşimizin buraya taşıdığı bir yazısı daha bildiğimiz tüm ezberleri bozuyor. Kendimizce kurduğumuz ve bize bu güne kadar sunulan mülüman imajını yerle bir ediyor .Sorarım sizlere Allah resulü bu gün yaşasa idi ve ona şöyle söyleseydiler; efendim bir ülke türkiye adında hani şu çanakkalede kafirleri bozguna uğratan ve şu an başörtülü ve dindarların dışlandığı ülke ve bu ülke kendi sınırları içinde yaşayan müslüman gençleri kendi çıkarı için dağlarda mahvederken aynı gençlerin kardeşlerini üniversite kapılarından geri çeviriyor. Meclislerine ve devlet kurumlarına bunların tesettürlü annalerini kardeşlerini almıyor ve Allahın ayetleri ile hüküm vermiyor deselerdİ VALLAHİ ALLAH RESULU MÜMİNLERİ hem bu zilletten hemde bu küfür yönetiminden kurtarmak için bir HALİD bin VELİDLE üzerimize bir ordu gönderiridi bunları iyi düşünelim.Bunlar üzerinde derin derin düşünelim bu söylediklerim kinle söylenmiş değildir Allah(c.c) şahittir.Selam ve dua ile

Müslüman ülkeleri ya da müslümanlarin su anda ekonomik,bilimsel geri kalmasindaki sebebi nedir acaba degil mi? Yoksa Allahin adaletinden süphen mi var yoksa Allahin sözlerinden süphenmi var bu kadar kötümsersin. Dogru iyimser olmakta zor belkide 1000 tane camur göstereceksin ama o kadar camurun icinden ben 5-10 tanede gül görsem gözlerim camurdan o saniyeden sonra irak olacak Taslar cogunlukta olsada bir elmasin yaninda degerini kaybeder bugünün kiymetini bilmeyen ve sükretmeyen kardeslerimiz sükür etmemelerinin karsiligini bir sekilde ....... himmet etmeliler eger etmezler ise susmak hayirdadir derim.

Efendimizin tarihini iyi inceleyin her nedense ömrü boyunca teblig eden bir insna örnegidir islami yasayan örnektir o tarih islami yasamistir ve bugün herkes kendinden baslasa tek sorun cikmayacaktir. Bugün Irak a söveriz irana öyle böyle deriz arabistana baska türlü söveriz hangi islam devletini makbul görmüsüzki bugün Türkiyede hangi islam uygulanacak. Agizlar küfür dolu bunu islamin getirisi olarak görmekten haya ederim haya ederim haya ederim........

(En iyisi son)

5. Alt 12-25-2008, 20:52 #15
    Alıntı:
    @elfeta
    çok çok bir ihtimal kalbi çok farklıysa bir umut..

BeKKe´isimli üyeden Alıntı
    el-feta ,sanırım burayı biraz açmalısın.Anlaşılmaması halinde vebal olmasın.Nihayetinde Efendimiz zamanında savaştığı halde şehit olmak konusunda mükemmel(tam) bir islam kıvamı gerekli...Bu hicrette de dahi ait olduğun fikre/oluşa göredir.

Ne umudu kalbi cok farkliysa umutmu veriyoruz olmaz kardesim, islamin pazarligi yoktur rahmeti vardir o da Allah tarafindandir.

Basta Allah rizasi varsa bunun ötesi lami cimi yoktur olamazda zaten.

6. Alt 12-25-2008, 23:12 #16
    Allah razı olsun...
    İslam vatanı olsa idi herke şehid olacatı diy ebir soru olmaz..bunu açıkladım ,kalpler Allah'ın elindedir,biz şehid olmasını umarız...İslam davasında bir kişi farklı niyetler taşır ise şehid olmaz elbet...

Bir a'râbî Hz. Muhammed (s.a.s)'in huzuruna gelerek: "Ya Resûlullah! Bir adam ganimet için, diğeri şöhret için, öbürü riya ve gösteriş için savaşır. Hangisi Allah yolundadır?" diye sorunca, Hz. Peygamber (s.a.s) şu cevabı vermiştir:

Kim Allah'ın adını, hükmünü yüceltmek, her şeyin üstüne çıkarmak için savaşırsa, o Allah yolundadır" (Buhârî, İlim, 45; Cihâd,15; Müslim, İmre,150,151; İbn Mace, Cihad,13; Ahmed b. Hanbel, IV, 392, 397, 402, 405, 417).

...

Bakın,anlamıyorsunuz...
    kavramlara zulmediyorsunuz..çünkü onları yerinden ediyorsunuz...herşey allak bullak oluyor...

İslam'ın kutsalı nedir?
    Cami bile yeri geldiğinde yıkılır...Mescid-i Dırar'ı hepiniz bilirsiniz..Eğer o cami ki Allah'ın evi deriz biz,başka şeylşer hizmet edecek zerre kapısı açılsa..Allah resulü'nün uygulamasını biliyorsunuz...
    yahu neden uyanmak/anlamak istemiyorsunuz... Hiç mi asker dinelemediniz,gelin sizi birkaç yere götüreyim,askeriyede dansöz oynatılan,koğuşların boy boy bulvar olduğu askeriye...
    Geçin bu iyi ve saf niyetlerinizi...Biz ne asrı saadetiz,ne de osmanlı...
    Neden bu topraklar için savaşan şehid oluyormuş ki,niye PKK lı da olmasın ki o zaman..Sistemin onlaar ettiği zulüm az mı..Bu topraklarda Kürtlerin tarihi türklerden çok daha eskidir oysa...Onların dillerini,kültürlerini yaşama hakkı yok mu?..o zaman onlarda ölünce şehid olur...hiç mi içinde Allah'a inanan yok,bu pkklıların(ABDULLAH ÖCALAN,Ankara Siyasal da iken NECİP FAZIL'IN sohbetlerine katılır ve 5 vakit namazlı biridir,iş sonra değişiyor ama,aklınızda olsun bu da.)..peki bu allah inancı taşıyan pkklılar neden şehid olmasın???

bakın,ne bu halkın ne bu toprakların düşmanıyım..siz düşmanınızı dahi bilmiyorsunuz...Kim ne adına savaşıyor..Ortada ZULÜM var mazlumluk var diyorum amenna,ama Şehidlik yok...Birileri bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız,inançlarımız üzerinden kendilerine iktidar ve servet üretiyorlar..neden görmek istemiyosunuz..Devlet dediğiniz nedir???

Mekke müşrikleri KAbe'de hacılara su vermiyor muydu???

İnancınız,duruşunuz,bakışınız yanlış..eleştirilerim için beni bağışlayın,dost acı söyler misali kabul edin...hayata kuranla bakmıyorsunuz...siyer bilginiz yok..islami hareket metodunuz yok kafanızda...biraz türkçü,biraz müslüman biraz ordan biraz buradn şekillenmiş inancınız...bu böyle olmaz...inanın olmaz...

bakın size birkaç ayet yazayım,kuran kafirleri/müşrikleri anlatıyor bu ayetlerde:
    Andolsun ki onlara: “Gökleri ve yeri yaratan, güneşi ve ay’ı musahhar kılan kimdir?” diye sorsan, şüphesiz ki: “Allah’tır!” diyecekler. O halde nasıl çevrilip döndürülüyorlar? (ankebut 61)

"Eğer onlara sizi kim yarattı? diye sorsan, ALLAH (cc) derler" (Zuhruf: 87)

“Size gökten ve yerden kim rızık veriyor? Kulak ve gözler(i yaratmay)a kimin gücü yeter? Ölüden diriyi, diriden ölüyü kim çıkarıyor? İşleri kim (belirli bir) düzen içinde yönetiyor?” Duraksamadan hemen “Allah” diyecekler. O halde hâlâ (emrine âsî olmaktan) sakınmaz mısınız?(yunus 31)

“Eğer biliyorsanız (söyleyin bana) o yeryüzü ve içinde (bulunan)lar kimindir?”
    “Allah’ındır.” diyecekler. “O halde (O’na itaati) düşünmüyor musunuz?”
    Yine sor: “Yedi göğün Rabbi ve büyük Arş’ın Rabbi kimdir?” de.
    “(Hepsi) Allah’ındır.” diyecekler. “O halde (O’na) karşı gelmekten korkup da emrine uymaz mısınız?” de.
    “Biliyorsanız (söyleyin), her şeyin mülkü (ve idaresi) elinde olan ve O (daima) koruyan, kendisi korunmaya muhtaç olmayan kimdir?” diye sor.
    (Yine: “Allah’ındır.” diyecekler. “O halde nasıl büyülen(ip de yüz çevir)iyorsunuz?”
    (mu'minun 84-89)

görüyor musunuz müşrikelrdeki inancı??? peki bu insanlar neden kafir/müşrik???

Hz hüseyin' saldıran ordu da hiç mi Allah'a inanan yoktu ki daha ilk islam devletleri???

peki ne olacak haz hüseyin'in katilleri...

iyi niyetli olmak yanlış bir ameli doğru kılmaz...

islam tehid inancı üzere bina edilmiştir...Bu sistem adına,bu sistemin emrine savaşan nasıl şehid olur Allah aşkına..Zor durumdayız deyin,mazlumuz deyin,zillet içindeyiz ümmet olarak deyin hepsini anlarım ama şehadet yüksek bir mertebedir...Kavramlarınızı allak bullak etmeyin..

Çok fazla bilgi kirliliği var...Bilmiyorum tartışmaktan zevk alıyo muşum gibi mi gözüküyor ordan ama şu topraklar o kadar garip ki,okullarla kafası ütülmüş adamla uğraşmak ayrı zor,sağdan soldan gazete dergi okuyup bişeyler öğrenen ile uğraşmak zor(tasavvuru değişiyor çünkü),medya vs derken saf ve temiz tevhid akidesini bile anlatırken zorlanıyoruz insanlara...

Ben,müslümanım demek benim ayrı bir dünya talebim var demek ile eşdeğerdir...Müslümanların hali olsa olsa acizliktir...Ve bu ümmet kendini ne zaman kullandırtmamaya başlar ,özgün ve yerinde bir duruş sergilerse işte o zaman kurtulur...

bir soru düşünün bakalım...hani olur ya,birileri çıksa,ben şeriat istiyorum dese,siz bu ülkenin askeri olarak ne yapacaksınız??

size verilen emir,ne olacak biliyosunuz??
    kim şehid şimdi..???

Kore savaşında da aynısını yapmadılar mı?
    oraya giden insanları görüyoruz bazen ,şimdi ak sakallı hacı olmuşlar..kore gazisi mi bunlar şimdi??? NAto askeri olarak savaşanlar???

Etmeyin eylemeyin...bunun adı zulüm..musa as da firavun a giidp israiloğullarını bu yüzden serbest bırakmasını istiyordu...Nebi ısrarla bu yüzden direniyordu...hep derim,bir insan ne der ki,bir halk ayaklanıp onu taşlasın(taif'de) ..iyi olun güzel olun ahlaklı olun diyen bir kişiyi bir toplum taşlar mı hiç???

Tüm peygamberlerin verdiği mücadele aynıdır..şuan içinde bulunduğumuz durumda öyle..sadece bizi kandırıyolar,oyalıyorlar...

Kemalizm miş..demokrasiymiş..

breh breh!!!

Rabbim müslümanca yaşamayı nasip etsin...
    (konu dağıldı gibi dursa da,aslında hepsi birbiri ile bağlantılı)

selam ve dua ile...

faith, emirahmedyasin ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  7. Alt 12-26-2008, 00:10 #17
    Ben camilere kutsal felan demedim ama Camiler ve onlarin minareleri simgesel olarak bir ülkenin ve vatandasinin yasayisini,durusunu temsil eder. Bugün istanbulda bakildiginda burada müslümanlar yasaniyor denilir ve devlet cok mühim degildir bu esnada. Birde bu anlamiyorsunuz kavramlari bilmiyorsunuz sizinle ilk tanistigimizdan beri bizleri bilmemekle itham ediyorsunuz siz bir bilirkisi olarak(Garip bir durum)

Illaki dansöz oynatilan yerler vardir ama izlemek sart degildir degil mi? Mecburi dansöz izlettirmezler. Simdi neden bir pkk li sehid olmasin diye sordunuz halbuki sehidligi farkli degerlendiriyordunuz ama oradan cümleler kürtlere yapilan zulüm olarak devam etti(?)

Bana hickimse Pkk durumunun su anki bicimlenmis sekliyle masumiyetini savunmasin cünkü masumluk yok. Insan öldürmek ne zaman gaye olmus veya Hocaefendinin tabiriyle, Terörist müslüman degildir bir müslüman terörist olamaz.

Mesela ne gibi kültürlerini yasayamiyorlar tam anlayamadim. Türkiyede kac cesit kültür var biliyormusunuz? Sizin gözünüzde pkk terörist mi degil mi? Bunun cevabini hic tereddütsüz sadece evet ya da hayir ile alirsam yazinin devamini getirecegim. Aciklama yok ya teröristtir ya da degildir sizce nedir?

8. Alt 12-26-2008, 10:13 #18
    Kavramları bilmemekle ithamım yazılarınız..yanlış kanaat ise bana aittir elbet..Siz kurani kavramlara,siyere vs az çok vakıf olduğunuzu,islami hareket anlamında nasıl nebevi bir metod izleyeceğinizi biliyorsanız,sözlerimin bir anlamı yoktur,takılmayın....
    Ortada Pkk diye bir terörist yok,2 TERÖRİST ...gerisini siz anlayın...
    Allaha inanan bir insan şehid olacaktır diye bir husus olmadığına göre ve bu ülke askerinin kimden emir aldığına bakarsanız,sonuç cascavlak ortaa çıkacaktır...
    Bugün askerde siz ,ben şeriat istiyorum diyen adam için üstlerinizden ne emir alırdınız,siz de bu soruma cevap verebilir misiniz???

faith bunu beğendi.
  9. Alt 12-26-2008, 11:42 #19
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Müslüman ülkeleri ya da müslümanlarin su anda ekonomik,bilimsel geri kalmasindaki sebebi nedir acaba degil mi? Yoksa Allahin adaletinden süphen mi var yoksa Allahin sözlerinden süphenmi var bu kadar kötümsersin. Dogru iyimser olmakta zor belkide 1000 tane camur göstereceksin ama o kadar camurun icinden ben 5-10 tanede gül görsem gözlerim camurdan o saniyeden sonra irak olacak Taslar cogunlukta olsada bir elmasin yaninda degerini kaybeder bugünün kiymetini bilmeyen ve sükretmeyen kardeslerimiz sükür etmemelerinin karsiligini bir sekilde ....... himmet etmeliler eger etmezler ise susmak hayirdadir derim.

Efendimizin tarihini iyi inceleyin her nedense ömrü boyunca teblig eden bir insna örnegidir islami yasayan örnektir o tarih islami yasamistir ve bugün herkes kendinden baslasa tek sorun cikmayacaktir. Bugün Irak a söveriz irana öyle böyle deriz arabistana baska türlü söveriz hangi islam devletini makbul görmüsüzki bugün Türkiyede hangi islam uygulanacak. Agizlar küfür dolu bunu islamin getirisi olarak görmekten haya ederim haya ederim haya ederim........

(En iyisi son)

Selamun aleykum ey iman ettiğini sdefalarca tekrar eden mümin kardeşlerim
    Ben yazdığım yazıyı duygu yoğunluğu ile yazmadım ve ben askerde ölen her er için müslüman aile çocuğu diye üzülürüm yazıktır günahtır.Ama gözümüz bir türlü açılmıyor.Bizimde kardeşlerimiz gidiyor ama aynı sistem benim annemin giyimi ile uğraşıyor Kıbrıslı gaziyi asker hastanesinde bakışları ve tavrıyla sakalı yüzünden dışlıyor Allah aşkına yeter.Ben geçen ki yazımda da dedimki .
    (evet bu gün bir sürü arap ülkesi zalimlerin ve islam düşmanlarının ortagıdır ama ordaki yaşayan müslümanlar her hal vakit namazlarını kılamama diye bi dert leri yok.şimdi buna ya bizim ülkede kıldırılmıyormu diye içinizden geçiyordur.hemen söyliyeyeim okullarda namaz kılan çocukların nasıl kameralara çekildiği okul müdürlerine soruşturma açıldığı ki bizim lisede olduğumuz dönemlerde namaz için yüksek duvarlardan atlayıp yaralanan kardeşlerimi unutamıyorum.bu şöylenen rahat yaşanıyor sözlerini hangi tarafa koyayım neresinden tutayım içim eziliyor gözlerim doluyor bu kadar zulumden sonra hala biz en iyi yapan yaşayanız demek beni deli ediyor.)
    Ve bu ölen benim biraderim dahi olsa ben şehittir diyemem.selam ve dua ile

10. Alt 12-26-2008, 12:20 #20
    Metin mete Mesajlar: 547

Konu Metin mete tarafından (12-26-2008 Saat 12:26 ) değiştirilmiştir.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.