"Dinler Arası Diyalog, Müslüman Gençlere Zilleti Aşılamakta"

Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid, diler arası diyalog konferansının müslümanlardaki cihad ruhunu öldürmeyi hedeflediğini söyledi. Halk Direniş Komiteler resmi sözcüsü Ebu Mücahid, BM’in Newyork’daki binasında düzenlenen Dinler Arası Diyalog ...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen alptraum
  • 1 gönderen el_feta

1. Alt 11-16-2008, 14:42 #1
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid, diler arası diyalog konferansının müslümanlardaki cihad ruhunu öldürmeyi hedeflediğini söyledi.

Halk Direniş Komiteler resmi sözcüsü Ebu Mücahid, BM’in Newyork’daki binasında düzenlenen Dinler Arası Diyalog konferansının amacının siyonistler ile müslümanlar arasındaki ilişkileri normalleştirmeyi hedeflediğini, bunun dışında açıklanan düzenlenme gerekçelerinin gerçeği yanıtmadığını söyledi.

Ebu Mücahid, Dinler Arası Diyalog adı aldınta yapılan konuşmaların, Filistin, Irak ve Afganistan’daki müslümanlardaki cihad ruhunu öldürmeyi, müslüman gençlerin kalbine zilleti aşılamayı hedeflediği belirtti.

Ebu Mücahid: “Siyonist Mossad’ın yılanı Tzipi Livni’nin mescide teşvik ve İslam toplumundaki yerine değinen konuşması, Dinler Arası Diyalogun İslam dini ve İslam toplumunun kültürü üzerindeki tehlikeye işaret etmektedir” diye konuştu.

İslam dininin hoşgörülü ve vasat bir din olduğunu savunan Ebu Mücahid, istişhad, cihad ve ümmetin sahip olduğu diğer güç kaynaklarını, dinler arası diyalog gibi konferanslarla tasfiye etmek isteyenlerin başarısız olacağını ifade etti.

2. Alt 11-16-2008, 15:48 #2
    mücteba Mesajlar: 4
    Güzel bir tespit ve güzel bir paylaşım.Teşekkürler...

3. Alt 11-20-2008, 00:07 #3
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Dinler arasi diyalog bunu hedefliyor, dinler arasi diyalogla sunlar, olabilir. Bu söylemler cok yeni degil senelerdir ben sahidimki onca insan bu gibi konferans sebepleri ile müsterek yoluda bulmuslardir. Lakin cihad sadece savas demek degildir ve cihad egitimlede gayet güzel olur hatta su sartlar altinda tam olur. Bugün müslümanlar ekonomik yönden geri kaldilar ve yerine kapitalist kabul ettirildi. Kapitalizm neden bu kadar cok tuttu dersiniz ve heleki emperyalist kapitalizmle birlestiginde. Bu tamamen zengini iki kati zengin yapti bundan gecinenler daha büyük yatirimlar yapabildiler. Eger Müslümanlar Kapitalizm sistemindede onlar gibi daha yüksegi hedeflemeseydi bence daha yüksek ekonomide ve teknolojide olurdu. Düsünceme göre bu müslümanlara ilahi bir tokat idi. Bu tokat savasarak düzelmeyecek cünkü savasi isteyen bir iki devletin disinda digerleri sulh diyor. Demekki savasi isteyen o devletleri susturmanin yolu onlarla direk savasmak degil, sulhu isteyen grupla ittifak ederek küfre karsi yürümek. Bu mümkündür ve oluyorda. Bu konuda Rusya örnek gösterilebilir ve bizler bu imtihanda yedigimiz tokadin mayhoslugu icerisindeyiz heryerde bir ütopya birakiyoruz sanki, ayni benim gibi. Tokat gercek mayhosluk ütopya. Toparlanmanin yolu da cihad ile geciyor ve bu cihadi ak sütün icindeki ak kili farkedecek müslüman insanlar basari ile gerceklestirecektir insaallahu teala.

Henna bunu beğendi.
  4. Alt 11-20-2008, 01:27 #4
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Dinler arası diyalog mevzuuna cemaat tassubundan dolayı farklı bakan arkadaşlar var...Dünyada farklı müslümanların bu vakıaya nasıl baktığına dair,bir perspektif kazandırır düşüncesiye buraya alıntılanmış bir haberdi efendim...

Dediklerinize katılıyorun,nispeten..Üretmek,üretmek,üretmek ...Eksiğimiz bu mu ?..Onları yenmek için üretmeliyiz bizlerde deyişi bile kapitalizme karşı yeşil bir kapitalist cevap gibi sanki...
    İlla savaşalım demiyorum ama acizane,müslümanların bildiğiniz ve ilk anladığınız manada cihad ile kurtulacağına inanıyorum...Diğer tüm yapılanlar sadece bu cihadı gerçekleştirecek nesil için bir yan unsur...

Dinler arası diyalog mevzuunda şu dua klıma geliyor hep: Rabbim hakkı hak bilip ona uymayı,batılı batıl bilip ondan sakınmayı nasip etsin...

selam ve dua ile...

alptraum bunu beğendi.
  5. Alt 11-20-2008, 01:40 #5
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Ben burada yurtdisinda cemaatin önemini bir nebze anladim. Burada milli görüscülere ihtiyac var nurculara ihtiyac var süleymancilara ihtiyac var
    sanki biri olmasa bir kol kopacakmis gibi. Begenmedigimiz bazi seyler olabiliyor fakat yinede herseyde omuz omuza.

Dinlerarasi diyalog da olmali bu da bir yan koldur bir anlatma bicimidir gösterme bicimidir. Yol cok saga gittiginde islam sola gittiginde islam. Diyalog lazim fakat biz kendi isimize bakalim. Biz bundan mesul degiliz

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.