Neden Erkek Çocuk İstenir?

İnsanlık varolalı beri erkek çocuk daha çok istenir ve doğacak bebeğin erkek olması arzu edilir. Birkaç Amazon topluluğu ve kabileleri hariç. Şimdi ülkemize bakacak olursak bu istek o kadar çok ...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen alptraum
  • 1 gönderen fuhgu
  • 1 gönderen sevilay sevil
  • 1 gönderen sevilay sevil

1. Alt 09-08-2012, 01:16 #1
    safinaz Mesajlar: 3.348
    İnsanlık varolalı beri erkek çocuk daha çok istenir ve doğacak bebeğin erkek olması arzu edilir.
    Birkaç Amazon topluluğu ve kabileleri hariç.
    Şimdi ülkemize bakacak olursak bu istek o kadar çok yerleşmiş ki sırf kız çocuğu oluyor diye kadınlar eksik görülmüş,kusurlu görülmüş ve bu yüzden eşinden ve eşinin ailesinden türlü ezalara katlanmışlardır.
    Diğer taraftan da erkek çocuk annesi ise deyim yerindeyse "Sultandır,verimlidir,ana kraliçedir" ailesi ve cemiyetin gözünde ne de olsa oğlan annesidir....
    Merak ettiğim neden "Erkek çocuk istenir? "
    Bu ne feminen bir eleştiridir ne de yargılama sadece bir merak,sizler ne düşünüyorsunuz.
    Çünkü forumumuzda bile en çok erkek çocuk için gönderilere bakıyorlar.

Erkek çocuk,belki de üstündür.Çünkü hiç bayan peygamber yoktur.
    Diğer taraftan da kız olduğu için öldürülen bebek ve çocuklar islamla beraber kaldırılmış ve cahiliye dönemi olarak adlandırılmıştır.Peygamberimizin soyu da yine kızı tarafından devam etmiştir.

Görüşlerinizi alalım Lütfen ergenus yorumlar olmasın

2. Alt 09-08-2012, 02:28 #2
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    KIZ cocugu zahmetlidir. Büyütülmesi erkege nazaran daha mesakkatlidir.

safinaz bunu beğendi.
  3. Alt 09-08-2012, 12:30 #3
    fuhgu Mesajlar: 430
    aileler soyunun devamı ıcınde erkek cocugu tercıh ederler

safinaz bunu beğendi.
  4. Alt 09-08-2012, 12:59 #4
    sevilay sevil Mesajlar: 247
    Bu zamanda kız çocuk bakmanın çok zor olduğunu iyi biliyoruz ortam çok kötü bu yüzden erkek cocuk isteniyo olabilir. kimiside erkek adamın erkek cocugu sözüyle esinlenerek isteyebilir

safinaz bunu beğendi.
  5. Alt 09-08-2012, 14:07 #5
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Ha ben islami açıdan kadın ve erkek olarak,küçük bir yorum getirmiştim.Herkes bu gözle bakmıyordur ki sadece örneklendirmek amacıylaydı

6. Alt 09-08-2012, 14:51 #6
    sevilay sevil Mesajlar: 247
    kız ben seni sevdim

safinaz bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.