Fethullah Gülen Hocaefendi Cemaati İçin Soruyorum: Kesret mi,Keyfiyet mi?

Şüphesiz ki islami cemaatler içinde en yaygın ve dünya çapında geniş olanı Nur cemaatlerinin bir kolu olan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye bağlı cemaattir. Özellikle eğitim adına verdikleri çabalar taktire şayandır.Her meslek ...

1. Alt 09-08-2012, 00:00 #1
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Şüphesiz ki islami cemaatler içinde en yaygın ve dünya çapında geniş olanı Nur cemaatlerinin bir kolu olan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye bağlı cemaattir.

Özellikle eğitim adına verdikleri çabalar taktire şayandır.Her meslek kolu üzerinde,her ülkede ve her birimde bir neferlerini görmek mümkündür.

Bunun sebeplerinden birisi de tesettürlü-tesettürsüz,bizden,sizden vs diye ayrım yapmadan,her türlü insanı aralarına almaları ve yetiştirmeleridir.

Sayıca çokluğa da önem verdiklerinden çok yaygınlaşmışlardır.Deyim yerindeyse el atılmadık yer bırakmadılar.

Diğer cemaatlerde de islam ilmi üzerine yoğunlaşmış ve bir şekilde rüşdünü ispat etmiş kişiler cemaatin üyesi olabildiler.

Nur cemaatindeki bu yoğunlaşma esnasında vasıfsız çok sayıda insan görev aldı ve öğrenci yurtlarında veya evlerinde ya da dershanelerde veya başka topluluklarında abla,abi yani imam oldular.

Bu sebeple çok kötü imaj bıraktıkları gibi,leke almasına da sebep oldular.

Bundan dolayı soruyorum:

sizce kesret mi önemlidir,yoksa keyfiyet mi?

2. Alt 09-08-2012, 00:04 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Keyfiyet dersek bir büyüme elde edilmez ve islam küçük bir aydın zümre arasında kalır.Kesret dersek bilinçsiz insanların elinde islam leke alır.
    Bunun ölçüsü sizce nasıl olmalı?

3. Alt 09-08-2012, 17:14 #3
    _Bu Yağmurlar_ Mesajlar: 59
    bu adamdan bırakın hocaefendi müslüman bile olmaz müslüman filistin kardeşlerimize yardım götüren mavi marmar için oturiteden (israil)den izin alınmalıydı dedi yani 9 şehit için tepksii bu olmuştu israilin yanında yer almıştı ve paanın elini yine bu adam öpmüştü bu reziliği islam adında yapmıştı bu adamın islama verdiği zararlar yezid bin muaviye bile vermemişti....

4. Alt 09-08-2012, 18:43 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Şüphesiz ki islami cemaatler içinde en yaygın ve dünya çapında geniş olanı Nur cemaatlerinin bir kolu olan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye bağlı cemaattir.

Özellikle eğitim adına verdikleri çabalar taktire şayandır.Her meslek kolu üzerinde,her ülkede ve her birimde bir neferlerini görmek mümkündür.

Bunun sebeplerinden birisi de tesettürlü-tesettürsüz,bizden,sizden vs diye ayrım yapmadan,her türlü insanı aralarına almaları ve yetiştirmeleridir.

Sayıca çokluğa da önem verdiklerinden çok yaygınlaşmışlardır.Deyim yerindeyse el atılmadık yer bırakmadılar.

Diğer cemaatlerde de islam ilmi üzerine yoğunlaşmış ve bir şekilde rüşdünü ispat etmiş kişiler cemaatin üyesi olabildiler.

Nur cemaatindeki bu yoğunlaşma esnasında vasıfsız çok sayıda insan görev aldı ve öğrenci yurtlarında veya evlerinde ya da dershanelerde veya başka topluluklarında abla,abi yani imam oldular.

Bu sebeple çok kötü imaj bıraktıkları gibi,leke almasına da sebep oldular.

Bundan dolayı soruyorum:

sizce kesret mi önemlidir,yoksa keyfiyet mi?

Her iki durumda da organize olunmak önemlidir. Bir agacin bir meyvesi cürük diye agaci kökten kesmek bilgi eksikliginden ya da taraf olmaktan ileri gelir. Bugün islam adina yapilan organizelerde ne yazik ki cemaatler bir araya gelememekte. Bunda her cemaatin sorumlulugu da büyüktür. Aslinda bunlari aciklamak yerine su sekilde söylenmesi uygun olur zannimca.

Adam aldirmada gec git diyemem aldiririm, cignerim cignenirim hakki tutar kaldiririm. (m.a.e)

Allah yolunda kimin hizmeti varsa Allah ondan razi olsun.

5. Alt 09-08-2012, 18:52 #5
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    _Bu Yağmurlar_´isimli üyeden Alıntı
    bu adamdan bırakın hocaefendi müslüman bile olmaz

Müslüman olmanin sartlari nelerdir? Bir müslüman a kafir denilir mi?

müslüman filistin kardeşlerimize yardım götüren mavi marmar için oturiteden (israil)den izin alınmalıydı dedi yani 9 şehit için tepksii bu olmuştu israilin yanında yer almıştı

Filistin'de yaşanan bu drama son verebilmek beklentisiyle yola çıkan,uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek ŞEHİT olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler,başta aileleri olmak üzere,milletimize ve bütün insanlığa taziyelerimi bildiririm ( Fethullah gülen )

paanın elini yine bu adam öpmüştü bu reziliği islam adında yapmıştı bu adamın islama verdiği zararlar yezid bin muaviye bile vermemişti....

Papa nin elini öptügünü gördünüz mü? Yani ispatlayabilirmisiniz?

Not : Sahabe-yi Kiram içinde çıkılan bir seferde 40'a yakın Sahabe esir alınır ve Esir alan Kabile Reisi , sefere çıkanların başında olan Sahabeye (zannedersem Sa'd bin Ebu Vakkas olacak) , kendi alnından öpmek şartı ile 40 Sahabeyi kendisi ile serbest bırakacağını taahhüt eder. O Sahabe gider ve Kabile reisinin alnından öper. Olay Hz.Ömer(RA) 'in Halifeliği döneminde olmuştur ve tüm Sahabeler kurtulup dönünce olay Hz.Ömer'e anlatılır. Oda hadise üzerine Sa'd bin Ebu Vakkas'ın alnından öper.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.