Adnan oktar'i taniyalim

Adnan Oktar gercek yüzü ve ailesi Adnan Oktar'in babasi Habib Gerez'dir. Habib Gerez ressam,sair ve hahamdir. Habib Gerez kadim bir arap yahudisidir. Adnan Oktar'in annesi ise Sami Günzberg'in kardesi Hani'dir. ...

1. Alt 04-02-2012, 05:06 #1
    Özel Üye
    Yes Man Mesajlar: 939
    Adnan oktar'i taniyalim
    Adnan Oktar gercek yüzü ve ailesi

Adnan Oktar'in babasi Habib Gerez'dir. Habib Gerez ressam,sair ve hahamdir. Habib Gerez kadim bir arap yahudisidir. Adnan Oktar'in annesi ise Sami Günzberg'in kardesi Hani'dir. Sami Günzberg bir alman yahudisidir ve Osmanli sarayinda discilik yapmistir.
    Yani Adnan Oktar hem anadan hem babadan yahudidir.
    Kadiköy adliyesine basvurup soyismini degistirdi Adnan Gerez oldu Adnan Oktar.

Neden HARUN YAHYA ismini kullaniyor ?

Kur'an-i Kerimde 28 tane peygamber isminden neden Hz.Harun ve Hz.Yahya'nin isimlerini secti acaba ?
    Hz.Harun, Hz.Musa'nin agabeyi ve yardimcisiydi. Hz.Yahya ise Hz.Isa'nin yardimcisiydi.
    Eger Adnan Oktar MUSA ISA ismini kullansa bunun manasini herkes pat diye anlar, ama Yahudilerin Hz.Musa'si ve Hristiyanlarin Hz.Isa'sinin yardimcilarinin isimlerini kullaninca bunu öyle herkes anlamaz.
    HARUN ve YAHYA ismini kullanmasi onun Hristiyanlik ve Yahudiligi birlestirmek istedigini gösteriyor.

Adnan Oktar'in 'TAPINAKCILAR VE MASONLUK' isimli kitabini internetten okuyun. Kitabin sonlarina dogru "P2 VE GLADYO" isimli bir bölüm vardir. Orada Gladyo anlatiliyor.
    Youtube.com'a girin "HARUN YAHYA DOGU PERINCEK" yazin bir video cikacak orada Dogu Perincek'in Gladyo hakkinda bir aciklamasini Adnan Oktar okuyor ve Adnan Oktar yanindakine soruyor "GLADYO NE YAHU" iste bu kadar. O kitaplari kendisi yazsaydi Gladyo nedir bilirdi ama o kitaplari kendisi yazmiyor yanindakiler yaziyor onun ismi ile basiliyor. Zir cahil bir adamdir kendisi ne tarih bilir ne din hakkinda birsey bilir ne fen ilimlerinden anlar. Adamin calisan tek sevk-i tabiisi testesteron.

Kitaplari bedava dagitiliyor, Mecmualari bedava dagitiliyor, yüzlerce internet sayfasi var TV Kanali bir tek reklam almadan nasil yasiyor bu ekonomik güc nereden geliyor.
    Dikkar edin bu adam Amerika ve Israil hakkinda bir sey söyleyemiyor !!!

Cemaatine adam cekebilmek icin her aksam boyali hatunlari cikartiyor.

BU ADAM KİMİN ADAMI BİLEMİYORUZ AMA KESİN OLAN BİRŞEY VAR BİZİM ADAMIMIZ DEĞİL

Eklenmiş Resmin önizlemesi

safinaz bunu beğendi.
  2. Alt 04-02-2012, 14:52 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Yes Man´isimli üyeden Alıntı

Adnan Oktar Yahudi mi? İlk defa duyuyorum."İslam aliminin haline bakın,inançlı kesim hep böyle" diye islamı karalıyorlardı

Kur'an-i Kerimde 28 tane peygamber isminden neden Hz.Harun ve Hz.Yahya'nin isimlerini secti acaba ?
    Hz.Harun, Hz.Musa'nin agabeyi ve yardimcisiydi. Hz.Yahya ise Hz.Isa'nin yardimcisiydi.
    Eger Adnan Oktar MUSA ISA ismini kullansa bunun manasini herkes pat diye anlar, ama Yahudilerin Hz.Musa'si ve Hristiyanlarin Hz.Isa'sinin yardimcilarinin isimlerini kullaninca bunu öyle herkes anlamaz.
    HARUN ve YAHYA ismini kullanmasi onun Hristiyanlik ve Yahudiligi birlestirmek istedigini gösteriyor.

Birde tamamen iyi niyetle misyonerlik yapan Diyalogcularla uğraşılır.Buna ne diyeceksiniz!

Kesinlikle

3. Alt 04-04-2012, 20:38 #3
    HiLaLNuRu Mesajlar: 242
    Kedi canınızı sizin, Hepiniz a very big cat siniz

safinaz bunu beğendi.
  4. Alt 04-28-2012, 19:56 #4
    Ziyaretci
    melih.seker Mesajlar: n/a
    SAYIN MUHAKEME.NET FORUMU - 0leti_im SİTESİ YÖNETİCİLERİNE

Bana intikal eden çelişkili ve birbirine zıt iki bilgi nedeniyle sitenizde yayınlanan "ADNAN OKTAR'I TANIYALIM" başlıklı biyografide elde edilen bilgilerin nereden alındığını (kaynağını), bunun sağlam bir kaynak olup olmadığını, doğruluğunu ve güvenilirliğini ve bunların mümkünse ikna edici delillerini öğrenmek istiyorum.
    İstediğim bu bilgileri melih.seker@mynet.com mail adresime gönderirseniz memnun olurum.Çünkü aşağıda ve ek dosyada da görüleceği gibi söz konusu çelişkili bilgiler nedeniyle yaptığım, hakarete maruz kaldığımdan beni rahatsız edici yazışmalar var ve bu nedenle konu önemli.Teşekkürler.

ŞİMDİ YAYINLANAN HER İKİ BİYOGRAFİYİ DE ALTTA VERİYORUM:

1-ADNAN OKTAR'I TANIYALIM
    Adnan Oktar'in babasi Habib Gerez'dir. Habib Gerez ressam,sair ve hahamdir. Habib Gerez kadim bir arap yahudisidir. Adnan Oktar'in annesi ise Sami Günzberg'in kardesi Hani'dir. Sami Günzberg bir alman yahudisidir ve Osmanli sarayinda discilik yapmistir.

Adnan Oktar'in 'TAPINAKCILAR VE MASONLUK' isimli kitabini internetten okuyun. Kitabin sonlarina dogru "P2 VE GLADYO" isimli bir bölüm vardir. Orada Gladyo anlatiliyor.
    Youtube.com'a girin "HARUN YAHYA DOGU PERINCEK" yazin bir video cikacak orada Dogu Perincek'in Gladyo hakkinda bir aciklamasini Adnan Oktar okuyor ve Adnan Oktar yanindakine soruyor "GLADYO NE YAHU" iste bu kadar. O kitaplari kendisi yazsaydi Gladyo nedir bilirdi ama o kitaplari kendisi yazmiyor yanindakiler yaziyor onun ismi ile basiliyor. Zir cahil bir adamdir kendisi ne tarih bilir ne din hakkinda birsey bilir ne fen ilimlerinden anlar. Adamin calisan tek sevk-i tabiisi testesteron.

Kitaplari bedava dagitiliyor, Mecmualari bedava dagitiliyor, yüzlerce internet sayfasi var TV Kanali bir tek reklam almadan nasil yasiyor bu ekonomik güc nereden geliyor.

Ekleyen: Genç Çeriler
    2-Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Adnan Oktar - Vikipedi
    Adnan Oktar
    Doğum 2 Şubat 1956 (56 yaşında) ,
    Ankara, Türkiye Meslek Yazar, dini cemaat lideri, araştırmacı, BAV kurucusu
    Adnan Oktar (d. 1956, Ankara), dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar, BAV kurucusu. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir.[1] Basında yayınlanan askerliğe elverişli olduğuna dair Genelkurmay Başkanlığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi tarafından verildiği iddia edilen resmî belgelerde ise adı Adnan Oktar olarak görünmektedir.[2] Kamuoyunda kendisinin, zaman zaman Adnan Hoca olarak da anıldığı olmuştur.[3][4] Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya'dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır.[1]
    Cemaatiyle birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı, kendi sitesinde amacının "dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak" olduğunu ifade etmiştir.[5] Bununla birlikte çeşitli basın organlarında kendisini bazı suçlarla itham eden iddialar gündeme gelmiştir.[6][7] Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı'nın, evrim karşıtı olduğu ve yaratılışçılığı savunduğu[8][9] ve bunu duruşu yaygınlaştırmak için konferanslar düzenlediği bilinmektedir.[10]
    o
    Biyografi [değiştir]
    Adnan Oktar, 2 Şubat 1956 yılında Ankara'da doğdu. Annesinin adı Mediha, babasının adı Yusuf'tur. Babasını küçük yaşta kaybetti. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Ortaokulu Cebeci'de, liseyi Kurtuluş'ta okudu. Liseden sonra özel bir dershaneye gitti. 1979 yılında İstanbul'daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Bir süre sonra okuldan ayrılan Adnan Oktar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü'ne girdi. Daha sonra bu okulu da yarım bıraktı.
    Harun Yahya mahlasıyla yayımladığı 285 adet kitabı olduğu öne sürülür. Bununla birlikte, Harun Yahya imzasıyla yayımlanan kitaplarını cemaati ile birlikte hazırlamaktadır.[11]
    Hakkındaki çeşitli iddia ve ithamlar [değiştir]
    Askerlik durumu [değiştir]
    Oktar askere sevk edilmek istenmiş, 1993 yılında Eskişehir Hava Hastanesi'nden aldığı "askerliğe elverişli değildir" raporuyla askerlikten muaf tutulmuştur.[12] Oktar, paranoid şizofreni hastası olduğuna dair 7 farklı hastaneden rapor almıştır.[12] Adnan Oktar Vekili Av. Kerim Kalkan ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin raporunu dayanak göstererek, Adnan Oktar'ın ruh sağlığına ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğunu iddia etmiştir.[13]
    Adnan Oktar 18 Ağustos 2000 yılında bedelli askerlikten yararlanarak, öngörülen bedeli ödemiş ve askerlikten terhis edilmiştir.[13]
    Uyuşturucu kullanımı iddiaları [değiştir]
    Adnan Oktar hakkında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından kokain kullandığı iddiasıyla 10 Temmuz 1991 tarihinde dava açılmıştır. Açılan davada "delillerin şüpheli olduğu" ve "şüphelerin sanık lehine yorumlanması gerektiği" ilkesi uyarınca Yargıtay yolu açık olmakla birlikte 22 Şubat 1994 tarihinde beraatine karar verilmiştir.[14][15][16]
    Devamı Var…..

İŞTE BENİM ADNAN OKTAR’A GÖNDERDİĞİM FAKAT CEVAP ALAMADIĞIM YAZI

SAYIN ADNAN OKTAR
    Bakın bu facebook sitenizde; benim, masum ve (internette, facebook ta yayınlanmasından dolayı şuu’yu bulmuş, benim yazmadığım ve benimle ilgisi olmayan bir iddiadan dolayı) milyonlarca insana ulaşan bir cemaat liderinin biyografisi hakkında doğru bilgiye erişerek, yanlış olanının tekzip edilmesini sağlamak ve fitne ateşini söndürmek amacıyla sorduğum bir soruyla ilgili sizin facebook sitenizde her türlü hakarete yer veriliyor fakat, iki kere yorum yazdığım halde benim bu hakaretlere karşı verdiğim cevaplar ve yorumlarım her nedense yayınlanmıyor.Son kez deneyeceğim:

Öncelikle, daha henüz genç ve hayatların baharını yaşayan, kendilerini cennetin tapusunu şimdiden satınalmış sayan (!?) ve bana ‘İslam adına hakaret ederek kahramanlık yaptıklarını sanan ve bu yöntemle müslümanlıklarını isbatlamaya çalışan Oktay Peker ve Aziz Yüksel isimli kardeşlerime cevap vereyim:
    Ben 69 yaşında, Allah (CC) kabul ederse imanlı bir insanım. Sayın Adnan Oktar’ı da, ekibiyle birlikte, özellikle yayın yoluyla islam’a yaptığı hizmetler dolayısıyla bu güne kadar (Hani o TV9 ‘da göğüslerine kadar açık yabancı kadınları karşısına alarak; ayetten, hadisten, Mehti’den bahsetmesi gibi.. sünnete aykırı söz ve davranışları hariç) takdir ettim, destekledim. Çünkü, bu yayınlar dolayısıyla birçok kimsenin bilimsel açıdan İslam’ı ve (Darwinizm-Deccaliyet gibi) islam düşmanlarını tanımasına, öğrenmesine vesile oldu. Bu nedenle,ben bu şahsı bazı sünnetlere uymadı diye tümden kötülemeye kalkmam.Çünkü, bir cani yüzünden, 99 masumun olduğu bir gemi batırılmaz.Çünkü hangimiz, değil sünnetleri, farzları ve vacipleri tam olarak uygulayabiliyoruz.

Ben anlaşılan; Okyay Peker kardeşim gibi takva ve yakin mertebelerinin üst seviyelerine ulaşmış bir müslüman olamadığımdan!? istiareye yatarak, işaretle doğru bilgiyi elde edeceğim kanısında değilim. Yine tekrarlıyorum, benim amacım: internette ve dolayısıyla facebook ta yayınlanan ve Sayın Adnan Oktar ile ilgili birbirine zıt iki biyografik bilgiden hangisinin doğru olduğunu ("Ey iman edenler; Bir fâsık size bir haber getirirse onu iyice araştırınız. Yoksa bilmeyerek bir kavme kötülük yaparsınız da yaptığınız işten pişman olursunuz" el-Hucurât 49/6) ayet-i kerimesi gereği araştırmak ve doğru bilgiye ulaşmak. Peki doğru bilgiye ulaşmak için bunu kime sormam gerekiyor? Devletin nüfus idaresine sorsam; “sen kimsin”? derler ve aileden olmadığım için bu bilgiyi bana veremezler. Soracak iki yer kalıyor; bunlardan birincisi iddiayı ortaya atana sormak.Diğeri ise, bize en doğru bilgiyi verecek sayın Adnan Oktar’ın kendisine sormak.Ben her ikiyolu da denemek istiyorum:
    Sayın Adnan Oktar’a internette yayınlanan sitelerin hiçbirinden ulaşamadım.Son kalan çare facebook yoluyla ulaşabilmek ve kendisinden doğru bilgiyi Nüfus İdaresinin arşivindeki aile nüfus kütüğündeki resmi kayıtlarla kendisinin açıklamasını istemek. Aksi halde (Her iki biyografi de internette gezdiğinden) fitne ateşi daha da büyümekte, fitne ateşini daha da büyümeden biran önce söndürmek gerekmektedir.
    Gelelim Aziz Yüksel isimli karadenizli, sinirli vede henüz kuş olmadan uçmaya kalkan genç kardeşimize:
    Hadis-i şeriflerde:”Bir başkasının anasına söven kendi anasına sövmüş gibidir” buyuruluyor.Diğer taraftan; “Bir kimseyi, imanlı olduğu halde tekfirle suçlayan, isabet etse hiçbir sevap alamaz.Çünkü, Alah’u Teala tarafından, kendisine, bir başkasını tekfirle suçlama görevi verilmemiştir.Ama isabet etmezse kendisi kafir konumuna düşer “.
    Bu kardeşimizin de, diğeri gibi tövbe etmesi ve benden helallık dilemesi gerek. Çünkü, kul hakkına girdi ve onun hesabı da ahirette veriliyor.Çünkü, bu biyografileri ve/veya iddiaları (Galiba kimden alıntı yapıldığını okumamış) ben yazmadığım gibi, internette ben de yayınlamadım.Hangi biyografinin doğru olduğunu bilmediğim bir konuda da giybet yapıp, orda burda: “Ya gördünüz mü Adnan Oktar’ın ailesi de şöyleymiş, böyleymiş” demedim. Sadece, internette / facebook ta milyonlarca kişinin okuyarak yanlış bir yargıya kapılmasını önlemek amacıyla, yanlış ve/veya yalan olan biyografinin bizzat sayın Adnan Oktar tarafından ve delillerini de vermek suretiyle tekzip edilerek, gerçek doğrunun ortaya konulmasını istedim. Bunda ne mahzur var?
    Sonra “müslüman” demek; elinden dilinden diğer insanların zarar görmediği insan demek…Sen; asıyorsun, kesiyorsun, kelle koparıyorsun!…Allah’tan kork! Yoksa İslam’ı yanlış tanıtıp, terörist damgası yemesine sebep olanlardan Usame bin Ladin’e mi özeniyorsun? Bu bir müslüman olarak sana yakışıyor mu?

5. Alt 04-28-2012, 21:43 #5
    Ziyaretci
    melih.seker Mesajlar: n/a
    Alıntı:
    adnan gerez-Adnan oktar'i taniyalim

SAYIN SİTE YÖNETİCİLERİNE

Bana intikal eden çelişkili ve birbirine zıt iki bilgi nedeniyle sitenizde yayınlanan "ADNAN OKTAR'I TANIYALIM" başlıklı biyografide elde edilen bilgilerin nereden alındığını (kaynağını), bunun sağlam bir kaynak olup olmadığını, doğruluğunu ve güvenilirliğini ve bunların mümkünse ikna edici delillerini öğrenmek istiyorum.
    İstediğim bu bilgileri melih.seker@mynet.com mail adresime gönderirseniz memnun olurum.Çünkü aşağıda ve ek dosyada da görüleceği gibi söz konusu çelişkili bilgiler nedeniyle yaptığım, hakarete maruz kaldığımdan beni rahatsız edici yazışmalar var ve bu nedenle konu önemli.Teşekkürler.

ŞİMDİ YAYINLANAN HER İKİ BİYOGRAFİYİ DE ALTTA VERİYORUM:

1-ADNAN OKTAR'I TANIYALIM

Ekleyen: Genç Çeriler
    2-Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Adnan Oktar - Vikipedi
    Adnan Oktar
    Doğum 2 Şubat 1956 (56 yaşında) ,
    Ankara, Türkiye Meslek Yazar, dini cemaat lideri, araştırmacı, BAV kurucusu
    Adnan Oktar (d. 1956, Ankara), dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar, BAV kurucusu. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir.[1] Basında yayınlanan askerliğe elverişli olduğuna dair Genelkurmay Başkanlığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi tarafından verildiği iddia edilen resmî belgelerde ise adı Adnan Oktar olarak görünmektedir.[2] Kamuoyunda kendisinin, zaman zaman Adnan Hoca olarak da anıldığı olmuştur.[3][4] Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya'dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır.[1]
    Cemaatiyle birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı, kendi sitesinde amacının "dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak" olduğunu ifade etmiştir.[5] Bununla birlikte çeşitli basın organlarında kendisini bazı suçlarla itham eden iddialar gündeme gelmiştir.[6][7] Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı'nın, evrim karşıtı olduğu ve yaratılışçılığı savunduğu[8][9] ve bunu duruşu yaygınlaştırmak için konferanslar düzenlediği bilinmektedir.[10]
    o
    Biyografi [değiştir]
    Adnan Oktar, 2 Şubat 1956 yılında Ankara'da doğdu. Annesinin adı Mediha, babasının adı Yusuf'tur. Babasını küçük yaşta kaybetti. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Ortaokulu Cebeci'de, liseyi Kurtuluş'ta okudu. Liseden sonra özel bir dershaneye gitti. 1979 yılında İstanbul'daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Bir süre sonra okuldan ayrılan Adnan Oktar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü'ne girdi. Daha sonra bu okulu da yarım bıraktı.
    Harun Yahya mahlasıyla yayımladığı 285 adet kitabı olduğu öne sürülür. Bununla birlikte, Harun Yahya imzasıyla yayımlanan kitaplarını cemaati ile birlikte hazırlamaktadır.[11]
    Hakkındaki çeşitli iddia ve ithamlar [değiştir]
    Askerlik durumu [değiştir]
    Oktar askere sevk edilmek istenmiş, 1993 yılında Eskişehir Hava Hastanesi'nden aldığı "askerliğe elverişli değildir" raporuyla askerlikten muaf tutulmuştur.[12] Oktar, paranoid şizofreni hastası olduğuna dair 7 farklı hastaneden rapor almıştır.[12] Adnan Oktar Vekili Av. Kerim Kalkan ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin raporunu dayanak göstererek, Adnan Oktar'ın ruh sağlığına ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğunu iddia etmiştir.[13]
    Adnan Oktar 18 Ağustos 2000 yılında bedelli askerlikten yararlanarak, öngörülen bedeli ödemiş ve askerlikten terhis edilmiştir.[13]
    Uyuşturucu kullanımı iddiaları [değiştir]
    Adnan Oktar hakkında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından kokain kullandığı iddiasıyla 10 Temmuz 1991 tarihinde dava açılmıştır. Açılan davada "delillerin şüpheli olduğu" ve "şüphelerin sanık lehine yorumlanması gerektiği" ilkesi uyarınca Yargıtay yolu açık olmakla birlikte 22 Şubat 1994 tarihinde beraatine karar verilmiştir.[14][15][16]
    Devamı Var…..

İŞTE BENİM ADNAN OKTAR’A GÖNDERDİĞİM FAKAT CEVAP ALAMADIĞIM YAZI

SAYIN ADNAN OKTAR
    1-Bakın bu facebook sitenizde; benim, masum ve (internette, facebook ta yayınlanmasından dolayı şuu’yu bulmuş, benim yazmadığım ve benimle ilgisi olmayan bir iddiadan dolayı) milyonlarca insana ulaşan bir cemaat liderinin biyografisi hakkında doğru bilgiye erişerek, yanlış olanının tekzip edilmesini sağlamak ve fitne ateşini söndürmek amacıyla sorduğum bir soruyla ilgili sizin facebook sitenizde her türlü hakarete yer veriliyor fakat, iki kere yorum yazdığım halde benim bu hakaretlere karşı verdiğim cevaplar ve yorumlarım her nedense yayınlanmıyor.Son kez deneyeceğim:

Öncelikle, daha henüz genç ve hayatların baharını yaşayan, kendilerini cennetin tapusunu şimdiden satınalmış sayan (!?) ve bana ‘İslam adına hakaret ederek kahramanlık yaptıklarını sanan ve bu yöntemle müslümanlıklarını isbatlamaya çalışan Oktay Peker ve Aziz Yüksel isimli kardeşlerime cevap vereyim:
    Ben 69 yaşında, Allah (CC) kabul ederse imanlı bir insanım. Sayın Adnan Oktar’ı da, ekibiyle birlikte, özellikle yayın yoluyla islam’a yaptığı hizmetler dolayısıyla bu güne kadar (Hani o TV9 ‘da göğüslerine kadar açık yabancı kadınları karşısına alarak; ayetten, hadisten, Mehti’den bahsetmesi gibi.. sünnete aykırı söz ve davranışları hariç) takdir ettim, destekledim. Çünkü, bu yayınlar dolayısıyla birçok kimsenin bilimsel açıdan İslam’ı ve (Darwinizm-Deccaliyet gibi) islam düşmanlarını tanımasına, öğrenmesine vesile oldu. Bu nedenle,ben bu şahsı bazı sünnetlere uymadı diye tümden kötülemeye kalkmam.Çünkü, bir cani yüzünden, 99 masumun olduğu bir gemi batırılmaz.Çünkü hangimiz, değil sünnetleri, farzları ve vacipleri tam olarak uygulayabiliyoruz.

2-Ben anlaşılan; Okyay Peker kardeşim gibi takva ve yakin mertebelerinin üst seviyelerine ulaşmış bir müslüman olamadığımdan!? istiareye yatarak, işaretle doğru bilgiyi elde edeceğim kanısında değilim. Yine tekrarlıyorum, benim amacım: internette ve dolayısıyla facebook ta yayınlanan ve Sayın Adnan Oktar ile ilgili birbirine zıt iki biyografik bilgiden hangisinin doğru olduğunu ("Ey iman edenler; Bir fâsık size bir haber getirirse onu iyice araştırınız. Yoksa bilmeyerek bir kavme kötülük yaparsınız da yaptığınız işten pişman olursunuz" el-Hucurât 49/6) ayet-i kerimesi gereği araştırmak ve doğru bilgiye ulaşmak. Peki doğru bilgiye ulaşmak için bunu kime sormam gerekiyor? Devletin nüfus idaresine sorsam; “sen kimsin”? derler ve aileden olmadığım için bu bilgiyi bana veremezler. Soracak iki yer kalıyor; bunlardan birincisi iddiayı ortaya atana sormak.Diğeri ise, bize en doğru bilgiyi verecek sayın Adnan Oktar’ın kendisine sormak.Ben her ikiyolu da denemek istiyorum:
    Sayın Adnan Oktar’a internette yayınlanan sitelerin hiçbirinden ulaşamadım.Son kalan çare facebook yoluyla ulaşabilmek ve kendisinden doğru bilgiyi Nüfus İdaresinin arşivindeki aile nüfus kütüğündeki resmi kayıtlarla kendisinin açıklamasını istemek. Aksi halde (Her iki biyografi de internette gezdiğinden) fitne ateşi daha da büyümekte, fitne ateşini daha da büyümeden biran önce söndürmek gerekmektedir.
    Gelelim Aziz Yüksel isimli karadenizli, sinirli vede henüz kuş olmadan uçmaya kalkan genç kardeşimize:
    Hadis-i şeriflerde:”Bir başkasının anasına söven kendi anasına sövmüş gibidir” buyuruluyor.Diğer taraftan; “Bir kimseyi, imanlı olduğu halde tekfirle suçlayan, isabet etse hiçbir sevap alamaz.Çünkü, Alah’u Teala tarafından, kendisine, bir başkasını tekfirle suçlama görevi verilmemiştir.Ama isabet etmezse kendisi kafir konumuna düşer “.
    Bu kardeşimizin de, diğeri gibi tövbe etmesi ve benden helallık dilemesi gerek. Çünkü, kul hakkına girdi ve onun hesabı da ahirette veriliyor.Çünkü, bu biyografileri ve/veya iddiaları (Galiba kimden alıntı yapıldığını okumamış) ben yazmadığım gibi, internette ben de yayınlamadım.Hangi biyografinin doğru olduğunu bilmediğim bir konuda da giybet yapıp, orda burda: “Ya gördünüz mü Adnan Oktar’ın ailesi de şöyleymiş, böyleymiş” demedim. Sadece, internette / facebook ta milyonlarca kişinin okuyarak yanlış bir yargıya kapılmasını önlemek amacıyla, yanlış ve/veya yalan olan biyografinin bizzat sayın Adnan Oktar tarafından ve delillerini de vermek suretiyle tekzip edilerek, gerçek doğrunun ortaya konulmasını istedim. Bunda ne mahzur var?
    Sonra “müslüman” demek; elinden dilinden diğer insanların zarar görmediği insan demek…Sen; asıyorsun, kesiyorsun, kelle koparıyorsun!…Allah’tan kork! Yoksa İslam’ı yanlış tanıtıp, terörist damgası yemesine sebep olanlardan Usame bin Ladin’e mi özeniyorsun? Bu bir müslüman olarak sana yakışıyor mu?

6. Alt 04-28-2012, 22:07 #6
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Sitemizde yer alan bu konunun kaynagi zannedersem yok. Adnan Oktar kimdir sorusuna ne kadar delil verilirse verilsin o delillerinde süpheli olduguna inandiktan sonra inanip inanmama kisinin karsisindakine güveninden ve güvenilir sahitlerinden olusacaktir. Adnan Oktar kimdir sorusuna delilleriyle sunmaya calisan bir sitenin yazisini getireyim.

Adnan oktar'i taniyalim-basintoplantisi1_120511jpg
    YALANLI İDDİA:"Adnan Oktar'ın babası Habib Gerez'dir. Habib Gerez ressam,şair ve hahamdır. Habib Gerez kadim bir arap yahudisidir. Adnan Oktar'in annesi ise Sami Günzberg'in kardeşi Hani'dir. Sami Günzberg bir alman yahudisidir ve Osmanlı sarayında dişçilik yapmıştır. Yani Adnan Oktar hem anadan hem babadan yahudidir. Kadıköy adliyesine başvurup soyismini değiştirdi Adnan Gerez oldu Adnan Oktar."

CEVAP: Değerli kardeşimiz.

Allah (c.c.) Hucurât suresinin 6. ayetinde "Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse,bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın." buyurmaktadır. Ancak,iman eden ama hasedini imanının önüne geçirmiş kardeşlerimiz de var maalesef. Bunlar iddiada bulunanların iddialarını dinlerler ama delil getirmesini asla istemezler. Halbuki bir müslümanın başka bir müslümana düşman olmasını isteyen kişiden delil getirmesini istemesi ve delil getiremeyince de nur suresi 12. Ayetin emri gereği "Bu,apaçık bir iftiradır' demeleri gerekmez miydi?"

Adnan Oktar'ın Annesinin adı Mediha,babasının adı Yusuf'tur. Babasını küçük yaşta kaybetti. Bütün seceresi ortadadır. Kendisi Kafkas Seyyididir. Bu iftirayı atan belki de kendi seceresini saymıştır.

Sülalesinde yahudi de olabilirdi. Bu hiç bir şey değiştirmezdi. Peygamberimizin hanımı Hz. Safiye'de Hayber'li bir yahudi idi. Irkçılık haramdır. "Arabın arap olmayana üstünlüğü yoktur."(Hadis-i Şerif)

Adnan oktar'i taniyalim

Sn. Adnan Oktar'in Şeceresi =

1. Adnan Oktar (1956)

2. Yusuf Oktar (Arslan) (Evlilik cüzdanında ismi bu şekilde geçmektedir. Arslanoğlu soyundan gelmektedir. )(1907,Türkiye doğumlu)

3. Ömer,Haci Yusuf oğlu,1859 (Kafkasyada yaşadı. Bestau (Beş Dağ) şehri civarlarında,ama 1902 yılında Bala'ya geçtiler)

4. Hacı Yusuf,Beslen oğlu,1841. 1902 yılında Hac farizesini ifa etmek üzere eşi Koşhan ile Kafkasya'dan Osmanlı İmparatorluğuna,ordan da Meke'ye geldi ve orda vefat etti.

5. Beslen (Beyarslan) Aslanov,1780-90 doğumlu. (1886 yılın nüfus sayımı sırasında Bestau (Beş Dağ) şehrin civarlarında üç kardeş Beslen,Murzabek ve Aslanbek Arslanov'lar aileleriyle yaşıyorlardı.)

6. Musoust,Kasay soyundan.

7. Aslan-Hacı,1713,Kasay ailesinden,Bestau dağlarında (Stavropol civarı) yaşıyorlardı,halk arasında seyyit olduğu biliniyordu.

8. Musal,Sultanoğlu,1651,

9. Sultan Murat,Kasay oğlu,1622-1643,Nugay hanlığı dağıltıktan sonra Kasay soyunun başkanıydı. Rus çarı Mihailin büyük elçisi kont Beloselskiy ile konuşması sırasında,“Nugay hanlığının eski büyüklüğü artık kalmadı” diyerek “Ben kendi soyumla Çerkeslerin topraklarına Kafkaslara geçmek istiyorum” diye söylemişti (Rusya Eski El yazmaları arşivi,yıl 1640)

10. Kasay,Islamoğlu,1610-1627,Şimdiki Pyatigorsk (Stavropol civarı) şehri civarında kendi çiftlikleri vardı. Seyyid olduğu biliniyor.

11. İslam,Sayit Ahmet oğlu

12. Seyit Ahmet Muhammed oğlu,Nugay Hanlığının hani,Han tahtına 1584 yılında geldi. 1587 yılında şehit edildi.

13. Din Muhammed,Ismail oğlu,Nugay Hanlığının hanı,erken yaşında öldü.
    Sonra da tahta kardeşi olan Seyit Ahmed geçti. 1563 ile 1578 arasında Nugay Hanı olarak tahta kaldı.

14. İsmail,Musa oğlu,1544 yılında Nugay Hanlığı’nın hanıydı. Bazı kayıtlara göre 100,000 kişiye kadar ordusu vardı,1563 yılında vefat etti.

15. Musa,Vakkas oğlu (1472-1502) Nugay Hanlığının kurcularından biri ve uzun yıllardır Nugay hanlığının Hanı olmuştur. 1504 yılında vefat etti.
    Nugay Ordusunun siyasi bir güç hale gelmesini sağlayan kişi,tarihi belgelere göre,Deşt-i Kipcak Hakimi ismiyle de tanınır.

16. Vakas,Nuretdin oğlu,Beylerbeyi,(1428-1440) 1447-48 yıllarında savaş meydanında şehit edildi.

17. Nuretdin,Egidey oğlu,Sadr-et Din Ahmed'in soyundandır. 1412 veya 1419 yılında daha babası hayattayken savaş meydanında vefat etmiş. Mezarı Altın Orda başkendi Saraycık şehrinde.

18. Edige,Kutlu Kiya oğlu,1376,Cengiz Han soyundan olan Altın Orda Hani Tohtamıs yaninda berlerbeyi idi,yani emiriydi. 1419 yılında – “Biz Türkler,Moğollardan bağımsız hükümdarlık olalım” diyerek Nugay Tatar Hanlığını kurmak için Tohtamıs Hanından izin istedi. (1419 yılında Rus arşivlerinde bu kişinin seyid olduğuna dair kayıt vardır) 1411 veya 1419 yılları savaş meydanında Yayık nehrinde vefat etti. Rusya tarihinde çok meşhur bir şahıstı. Tarihi kayıtlara göre antropolojik olarak Moğollarla bir alakası yoktu,esmer ve siyah saçlı idi. Kendisi de arsiv belgelere göre Altın Orda hani Tohtamış’a Kureyş soyundan olduğunu ve Peygamber soyundan geldiğini ilan etmişti. Edige'nin bu iddiası XVII-XIX. yüzyıllarından gelen birçok el yazmasında ve belgede kayıtlıdır. Yezdi,Şeref-et-din Ali (1431),Kadir Alibek (1602),Abu-l Gazi (1603-1664),Ubaydullah al-Horezmi (1719)

19. Kutlu Kıya,Kadir-kiya oğlu,Kumkent şehrinde doğdu ve babası vefat ettikten sonra Kumkent’in hükümdarı oldu.

20. Kadir-kiya,İslam oğlu,Ural ile Volga nehri arasında doğmuştur.

21. İslam-kiya,Karapci oğlu,(İsimlerde olan kiya eki Nugaylarda bir kişinin seyyit olduğunu gösteren ektir. (De Weese,Islamization of Golden Horne)
    Yaşadığı yerler yine Volga nehri ile Ural nehri arasında Türk topraklarıdır,yani Altın Orda toprakları.

22. Karapci,Terme oğlu,Kumkent'de yaşıyordu,(Güney Kazakistan)

23. Terme,Sadr-et Din Ahmed,Altın Orda'da yaşıyordu,Kumkent şehrinde.

24. Sadr et-Din Ahmed (Baba Tuklis),Sadr-et Din Ahmed'in tebliğiyle Altın Orda Hanı Özbek Han İslamı kabul etmiştir ve bu tarihten sonra Altın Orda,İslam devleti haline gelmiştir,1312

25. Sultan Celal-et Din,Osman oğlu,Konstantinopolde yaşamıştır. 1638 tarihli arşiv kayıtlarına göre Sultan Celaletdin’in 2 oğlu vardı,biri Edhem,diğeri de Sadr-et Din’dir.

26. Sultan Usman,Medinelidir.

27. Abu'-l Hakk veya Abd el Hakk,Medine'de yaşamıştır.

28. Sultan Sadak,Hatay Hükümdarı

29. Sultan Salim Abu Halife,Hatay Hükümdarı

30. Sultan Abu-l' As,Hatay Hükümdarı

31. Sultan Mevlud,Sarsareh hükümdarı (Bağdad Halifeliğinde büyük ticari bir şehirdir)

32. Sultan Qaydah veya Kaida,Sarsareh hükümdarı

33. Sultan Veled,Sarsareh hükümdarı

34. Sultan Haled,Sarsareh hükümdarı

35. Sultan Hurmuz,Mısırda

36. Sultan Ka'b veya Kegap b. Muhammed,Şam hükümdarı

37. Muhammed ben Ali ben Abu Talip ibn al-Hanafiyah,Medine'de yaşadı.

38. Hz Ali ve eşi,Hanefi kabilesinden (Hz. Ali'nin lakabı Allah'ın Arslanıdır. Arslan soyadı bu lakaptan gelmektedir)

39. HZ. MUHAMMED (sav)

Şecere silsilesinin faydalanıldığı ilmi kaynaklar aşağıdadır:

1. Devin De Weese,Islamization and Native Religion in the Golden Horde (Baba Tukles and Conversation to Islam in Historical and Epic Tradition),1956,1994 Pennsylvania S.U.,USA
    2. Prof. Trepavlov,Nugay Hanlığının Tarihi,15.-18. yüzyıl,Moskova,2001.
    3. Kadırgalı Jalayir,Orta Asya ve Desti-i Kipchak Destanlarında Secereler Derlemesi,Alma-ata,1997
    4. Tadhkirah’ı Tahir-i İshan,Ubeydullah Al Horezmi’nin 1719,farsça çeviri.
    5. ‘Abd-al-Gaffar Kırımi,Sajarat al-atrak,1757,farsça çeviri.

Ayrıca yararlanılan kaynaklar:

6. B. Kochekayev,Nugay-Rus İlişkileri 15.-18. yüzyıl,Alma-ata,1988
    7. B. Kochekayev,Nugayların Soyal Yapıları,19.-20. yüzyıl,Alma–ata,1969
    8. Prof. Bolshakov O.G. Halifelik Tarihi,3 cilt,Moskova,1993
    9. Chokan Valihanov,Kazak Tarihi,cilt 1,Alma-ata,1963
    10. G. Ananyev,Kara Nugayları Tarihi Belgeleri ve Efsaneleri,1900,Tiflis
    11. M. Osmanov,Nugay ve Kumik El Yazmaları,Sankt-Petersburg,1883

*Rusya Federasyonu Stavropol Federal Arşivi'nde yer alan,17 Temmuz 1827 tarihli orjinal belgenin fotokopisi. Arşiv No:48,Cilt 2,Dosya No:853

Bu tarihi belgede,Kara Nogay ve Yediskul bölgesinde yaşayan Nugay Seyyidlerinin kimlikleri ve aileleri hakkında bilgiler mevcuttur.

Bu bilgiler bir liste halinde düzenlenmiş olup listelerde 3. sırada Adnan Oktar (Harun Yahya)’nın dedesinin dedesi olan Beslen Arslan ve ailesinin kaydı bulunmaktadır. Adnan Oktar’ın dedesi Ömer bey Kafkasya’da doğmuş,1902’de Ankara Bala kasabasına yerleşmiştir. Ömer Bey’in babası Hacı Yusuf,Hacı Yusuf’un babası ise Rus arşivlerinde seyyid olarak kaydı bulunan Beslen Arslan (Kasayev)’dır.

Adnan Oktar’ın babasının ismi resmi kayıtlarda Yusuf Oktar Arslan olarak geçmektedir. Arslan soyadı,Rus kaynaklarında da yer almaktadır.

Adnan Oktar kimdir ve tam biyografisini kendi agzindan dinleyebilirsiniz

7. Alt 10-12-2012, 00:20 #7
    Ziyaretci
    Misafiresra Mesajlar: n/a
    valla abicigim bu adamı cok merak ediyordum siitendeki arastırmaları gördüm valla helal olsun bu kadar arASTIRMA YALANLARLA DOLU HAYATINI GERCEKLERİ gün yüzüne cıkarmıssın allah senden razı olsun bu tip insanları perişan etsin kanallara acık sacık kadınları koyup, hemde din konularını ortaya atıyor

8. Alt 06-12-2013, 21:58 #8
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    sellam, bu kadar yalani da yeni gordum adam resmen peygambere dayatti soyunu bunu halk nasil yutuyor . sanirim dedikodularin bir asli var bu harun yahyanin hayati yalan ama milletin bilmesi gerek. Islamla resmen alay ediyor yanindaki kadinlara bakinca onun musluman olma ihtimali bile yok. zionistlerin hepsi boyle bu adam kesinlikle Zionist

9. Alt 06-07-2015, 15:15 #9
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    bir şeyin yalan olup olmadığını anlamak için önce doğru bilgileri araştırmak lazım ön yargılı olmak değil.

10. Alt 02-20-2016, 18:23 #10
    Ziyaretci
    hz mehdi 2019 Mesajlar: n/a
    hadislere göre gerçek mehdi 2019 ( 1440 ) yılında ortaya çıkacaktır.

şu an mehdi mehdi olduğunu bile bilmeden , kendine mehdiyetin (hidayetin) geleceği güne kadar

musa nasıl gizlendirilmiş ise ; mehdi de işte öyle gizlidir !

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.