Obama'ya Fransa'dan destek   Konuyu açan: Günceleditör   İlk Mesaj: 10-24-2012 (16:09)   Son Mesaj: 10-24-2012 (16:09)    Cevap: 0    Gösterim: 364  

10-24-2012

Obama'ya Fransa'dan destek

Fransa Başbakanı Jean-Marc Ayrault, Barack Obama'nın tekrar ABD başkanlık seçimlerini kazanarak, ''cesaretle'' İsrail-Filistin sorununun çözülmesine katkı vermesini istedi.

Fransa Başbakanı Jean-Marc Ayrault, Barack Obama'nın tekrar ABD başkanlık seçimlerini kazanarak, ''cesaretle'' İsrail-Filistin sorununun çözülmesine katkı vermesini istedi. France-inter radyo kanalının ABD seçimleriyle ilgili sorularını yanıtlayan Ayrault, ''Eğer ben ABD vatandaşı olsaydım, düşünmeden Obama'yı desteklerdim. Obama seçildiği takdirde, artık dayanılmaz hale gelen İsrail-Filistin sorununun çözümü için cesur bir şekilde katkı vermesini bekliyorum'' ifadesini kullardı.

İsrail-Filistin sorunundaki çözümsüzlüğün bütün bölgenin istikrarını olumsuz yönde etkilediğin kaydeden Ayrault, gerek İsrail gerek Filistin halkının sorun ve dertlerinin artık sona ermesi gerektiğini söyledi.

Ayrault, sorunun çözümü konusunda dünya liderlerinin önemli sorumlulukları olduğunu söyledi.

Kaynak: AA

Obama'ya Fransa'dan destek Yorumları