Moschee Ade demek te noluyorrr   Konuyu açan: shevval   İlk Mesaj: 05-16-2009 (02:40)   Son Mesaj: 05-17-2009 (01:38)    Cevap: 2    Gösterim: 1620  

05-16-2009

Moschee Ade demek te noluyorrr

Moschee Ade demek te noluyorrr

degerli arkadaslarim

sizinle son zamanlarda karsilastim yabanci düsmaliginin yogunlugunu paylasmak istedim ilk defa avusturyada yabanci olmanin ezikligini yasiyorum
    bu konuda bi haberi sizinle paylasmak istiyorum

önce basligimi aramizda türkiyeden arkadaslar oldugu icin cevirmek istiyorum

"Moschee Ade" güle güle camii anlamina geliyor

bu basligi gazetelerde okumussunuzdur belki

bu baslik alltinda 14.05.09 tarihinde viyanada DAMMSTRASSE de yapilacak olan camimiz icin protesto yapildi

protestoya katilanlarin sayisi 700 ü buldu aralarinda FPÖ baskani STRACHE HEINZ CHRISTIAN da bulundu
    diger üzücü bi tarafta karsit cogunlugun genclerden olusmasi

butür protestolar eylül 2008 ayinda da olmustu odan beri ortalik yatismisti
    sizce neden secim öncesi bu olaylar oluyor??

DAMMSTRASSE KA MOSCHEE WAR SCHEE (dammstrassede camimi olmamasi güzel olurdu)

WOHNQUALITÄT STATT LÄRMTERROR ( yüksek ses terörün yerine oturum kalitesi)

gibi pankartlar acildi

Dammstrassede ATIB in zaten bi binasi var istek yerine icinde anasinifi entegrasyon siniflari, daireler olan yeni bi bina
    bu bina icin gerekli yerlerden olay alinmistir

Müslüman toplulugu olarak olaylari alevlendirmeden sizce nasil davranabiliriz?

(s.)

Moschee Ade demek te noluyorrr Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  05-16-2009, 03:18

--->: Moschee Ade demek te noluyorrr

Ilk önce hayirlisi olsun diyorum. Gecmise bakarak sükür olsun Avrupada müslümanlarin belli bir rahatligi var. Dünya yürüse ne olur ki?

Mesele onlarin protesto yapmalari degil ya da hükümetin degisiyor olmasi. En azindan ben icin degil. Ben olmasi gerekenler icin ugrasirim sonrasi tevekkül. Viyanaya iki kere girmeyi denemisiz tarihe baksak maglubiyet. Bugüne baksak zafer deriz sanirim.
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 2  05-17-2009, 01:38

--->: Moschee Ade demek te noluyorrr

evet öyle
    viyanada türk cevresi icinde yasayanlar icin fazla bi problem olmayabilir
    ben önüme gelenle türkleri tartismaktan yorulmus bi durumdayim
    o camii icin gece uykulari kacan bir sürü insan var bu protestolar can acitiyor
    önemli olan izin geldi cok sükür
    RABBIM yardimcimiz olsun
    burada yabanci ezikligi hissetmek istemiyoruma artik dinimizle ört ve adetlerimizle tüm milletlere daha iyi örnek olmak nasip olsun