''Türk Yıldızları'' Avusturya’ da Gösteri Uçuşu Yapacak   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 05-12-2009 (23:29)   Son Mesaj: 05-16-2009 (03:47)    Cevap: 1    Gösterim: 1338  

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen yabanGülü

05-12-2009

''Türk Yıldızları'' Avusturya’ da Gösteri Uçuşu Yapacak

Avusturya Silahlı Kuvvetleri organizatörlüğünde düzenlenen “Airpower09” hava gösterileri bu yıl; Türkiye, Avusturya, Fransa, İsviçre, Hırvatistan Hava Kuvvetleri ve özel firmalara ait uçak ve helikopterlerin iştiraki ile 26-27 Haziran 2009 tarihleri arasında Steiermarkt eyaletine bağlı Zeltweg’ de (Viyana’ ya 198 Km. mesafede) gerçekleşecek.

Gösteriye, Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi olan “Türk Yıldızları” da sekiz adet savaş uçağıyla katılacak. Türk Yıldızları, halen Dünya’ da sekiz süpersonik (ses üstü) uçak kullanan tek akrotim olma özelliğine sahiptir.

Halka açık olan hava gösterileri, anılan günlerde, 09.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Giriş ücretsiz olup, izleyiciler saat 07.00’ den itibaren giriş yapabilecek.

Hava gösterileri ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.airpower.at, Türk Yıldızları ile ilgili ayrıntılı bilgiye ise TÜRK YILDIZLARI - Resmi web sitesi WEB adresinden ulaşabilirsiniz.

shevval bunu beğendi.

''Türk Yıldızları'' Avusturya’ da Gösteri Uçuşu Yapacak Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  05-16-2009, 03:47

--->: ''Türk Yıldızları'' Avusturya’ da Gösteri Uçuşu Yapacak

ben onlari biliyorum zeltwegte benim ikinci vatanim oluyor
    cok tavsiye ederim mutlaka izlemek gerek
    cok iyi hatirliyorum kocaa bi alanda ilerliyordum karsima birden beklenmedik bi anda türk bayrakli bi helicopter cikti cok sasirmistim
    zeltwegte fazla türk yoktur orada türk helicopteri görmek uzayda insan görmek gibi biseydi
    türk yildizlarin göklerde kirmizi beyaz cizdiklerini görmek cok güzel

kesinlikle gidilsin