NATO ya iki ülke daha katildi....   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 04-03-2009 (00:13)   Son Mesaj: 04-03-2009 (00:13)    Cevap: 0    Gösterim: 8595  

  04-03-2009

  NATO ya iki ülke daha katildi....

  Arnavutluk ve Hırvatistan, Kuzey Atlantik İttifakı'na (NATO) katılım sürecini tamamlayarak, bugün resmen ittifakın üyeleri oldular.

  NATO Sözcüsü James Appathurai, NATO'ya üye bütün devletlerin Arnavutluk ve Hırvatistan'ın üyeliğini onaylayan belgelerinin ittifaka ulaşmasının ardından bugün her iki ülkenin de resmen NATO'ya katıldığını açıkladı.

  Appathurai, iki ülkenin NATO'ya dahil olmasıyla ilgili açıklamasında, Arnavutluk ve Hırvatistan'ın, demokrasi ve askeri alanda reformlar yaparak ittifakın standartlarına uyabilmek için çok çalıştıklarını söyledi.

  Arnavutluk ve Hırvatistan NATO'ya resmen bugün katılmış olsa da, iki ülkenin ittifaka katılım töreni Strasbourg-Kehl'deki NATO zirvesinde yapılacak.

  Bu iki yeni ülkeyle birlikte NATO'nun toplam üye sayısı da 28'e yükselmiş oldu.

  NATO ya iki ülke daha katildi.... Yorumları
Konu hakkinda benzer etiketler
natoya katilan son ulke , 2009 yilinda nato ya uye olan ulkeler , natoya en son katilan ulkeler , natoya en son uye olan ulke , natoya katilan son 2 ulke , natoya son katilan ulke , nato ya uye olan son ulkeler , nato en son katilan ulke ,