Hz. Muhammede hakaret eden Milletvekili Winter a üç ay hapis cezası   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-25-2009 (02:32)   Son Mesaj: 10-22-2010 (09:30)    Cevap: 2    Gösterim: 2020  

  02-25-2009

  Hz. Muhammede hakaret eden Milletvekili Winter a üç ay hapis cezası

  Hz. Muhammed’e hakaret eden Milletvekili Winter’a üç ay hapis cezası


  Hz. Muhammed’e sözlü hakarette bulunan aşırı sağcı Özgürlükçüler Partili (FPÖ) Milletvekili Susanne Winter, Graz Eyalet Ceza Mahkemesi’nce üç ay tecilli hapis ve 24 bin Euro para cezasına çarptırıldı.
  Graz Belediye Meclis Üyesi iken Hz. Muhammed’e yönelik hakarette bulunan Susanne Winter, daha sonra partisinin Graz listesinde birinci sırada yer almış ve milletvekili olmaya hak kazanmıştı. Milletvekili olduktan sonra dokunmazlık zırhına bürünen Susanne Winter, federal savcılığın suç duyurusu üzerine dokunulmazlığı kaldırılarak, mahkeme huzuruna çıkarıldı.

  Mahkeme hâkimi Christoph Lichtenberg, Susanne Winter’in açıklamalarıyla, belli bir dini aşağılamak ve halkı başka bir din ve onun kutsal değerlerine karşı kışkırtmak suçu işlediğini belirterek, aşırı sağcı politikacıya üç ay tecilli hapis ve 24 bin Euro para cezası verdi.

  Hakkında iki yıldan altı yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı

  Avusturya İslam Cemaati tarafından yapılan suç duyusu sonucu hakkında iki yıldan altı yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Susanne Winter'in avukatı ise karara itiraz edeceklerini söyledi. Susanne Winter, FPÖ'nün 2008 yeni yıl resepsiyonunda yaptığı konuşmasında Hz. Muhammed'e sübyancı suçlamasında bulunurken, İslam'da eşitlik için mücadele ettiğini, çocuk ve kadın haklarını savunduğunu öne sürmüştü. Susanne Winter ayrıca İslam'ın Akdeniz'in öbür tarafına atılmasından söz etmişti. Avusturya savcılığı, ülkede resmen tanınan İslamiyet’i ve Peygamber Efendimizi hedef alan bu sözlerinden sonra Winter’e dava açmıştı. Winter, Avusturya Ceza Kanunu'nun 283. paragrafına göre yargılandı. Söz konusu paragrafta, açık alanda Hıristiyanlığa ya da diğer diyanet kurumlarına düşmanlık içeren eylemde bulunanlar, grupları kışkırtanlar ya da onların insanlık onurlarını zedeleyici şekilde hakaret eden kişi ya da kişilerin iki yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

  Oğlu da 3 ay hapis cezası almıştı

  Irkçı politikacı Susanne Winter'ın oğlu Michael Winter da geçen Kasım’da aynı suçtan mahkûm olmuştu. Annesinin partisinde (FPÖ) Eyalet Gençlik Kolları Başkanlığı yapan oğul Winter, teşkilatının yayın organı olan RFJ dergisinde yazdığı bir makalede İslam dinine hakaret etmişti. Michael Winter'e üç ay hapis cezası veren Viyana mahkemesi bu cezayı tecil etmişti.

  Müslümanlar mahkeme kararını nasıl karşıladı?

  İslam’a ve onun peygamberine ağır hakaretlerde bulunan Winter, Müslümanların büyük tepkisini çekmişti. Bu tepkilere tercüman olan Avusturya’daki Müslümanların devletçe tanınan resmi kurumu Avusturya İslam Cemaati, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Winter’in mahkûmiyeti, ülkede faaliyet gösteren Müslüman sivil toplum kuruluşlarını memnun etti. Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliği (ATİB), mahkeme kararını Almanca yazılan bir basın bildirisi ile değerlendirdi. Bildiride, “Graz Eyalet Ceza Mahkemesi’nin FPÖ Milletvekili Susanne Winter’in davası ile ilgili kararı, sadece Avusturya’daki barışçıl ortak yaşamı ve dinlere karşı hoşgörüyü ortaya koymadı, aynı zamanda kamu önünde tartışılan bir söylemin içerdiği kavramlarıyla gözetilmesi gereken sınırlarını da hatırlatmış oldu. Böylelikle karar, her halükarda toplumun yararına olmak üzere herkesin onuruna saygı gösteren bir geleceğe ölçü biçti. İnsanlık onurunun korunması dinlerin sahip olduğu en büyük değerdir. Zira, ancak herkese saygı temelinde dışlamasız gerçek bir ortak yaşam vuku bulabilir” ifadeleri yer aldı.

  ATİB bildirisinde ayrıca, Avusturya hukukunun, bu dışlayıcı terminolojiyi tespit ettiği, cezalandırdığı ve böylelikle entegrasyona hizmet edecek şekilde toplumun tamamının birlikteliğini güçlendirdiğinin altı çizildi.

  Hz. Muhammede hakaret eden Milletvekili Winter a üç ay hapis cezası Yorumları    Permalink - Mesaj no 1  02-25-2009, 09:41

  --->: Hz. Muhammede hakaret eden Milletvekili Winter a üç ay hapis cezası


  Elin kafiri peygambere hakaret etmiş çok mu, içimizdeki kafirler Allah'a küfrederken, üstelik müslümanlardan oy almış bir partinin milletvekili..
  İşte iğrenç olay!..


  Elazığ'da AKP Karakoçan İlçe Başkanı Mehmet Emin Aşam, Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın, kendisini telefonla "ölümle tehdit edip dinine küfrettiği" iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunup, partisinden de istifa ettiğini açıkladı.

  Aşam, bu konuşmaların ses kaydını basına dağıttı. Olayın ardında ise Karakoçan İlçe Başkanı Aşam'ın, ilçedeki belediye başkan adayı Nurettin Arslan'dan 50 bin TL istediği, Arslan'ın bunu ses kaydına alıp milletvekili İşbaşaran'a göndermesinin olduğu öne sürüldü.

  TELEFON KONUŞMASININ TAM METNİ

  AK Parti Milletvekili: Senin ananı avradını s..rim ben senin.
  AK Parti İlçe Başkanı: Sen ne diyorsun?
  AK Parti Milletvekili: Geliyorum Elazığ'a, Karakoçan'a geliyorum. Asker de seni biliyor artık.
  Ulan ölü yıkayıcısı, i..ne imam. Sen rüşvet istiyorsun, senin ses kaydın Başbakan'da. O.çocuğu. Bana bak.
  AK Parti İlçe Başkanı: Evet.
  AK Parti Milletvekili: Senin ananı avradını s..rim. Seni oranın ortasında vururum seni.
  AK Parti İlçe Başkanı: Anlamadım ne dedin?
  AK Parti Milletvekili: Partiyi terket. Partiyi terket yarın. Yarın seni orada öldürtürüm, Karakoçan ortasında öldürtürüm.
  AK Parti İlçe Başkanı: Olur.
  AK Parti Milletvekili: Senin ananı avradını s...rim imam. İ..ne imam. Senin ses kaydın Başbakan'ın elinde. 50 bin rüşvet istiyorsun 30'a iniyorsun.
  AK Parti İlçe Başkanı: Ne alakası var?
  AK Parti Milletvekili: İ...nin çocuğu. Sen ne biçim imamsın ulan sen?
  AK Parti İlçe Başkanı: Ben hiç kimseden para istememişim efendim.
  AK Parti Milletvekili: Senin ses kaydın Başbakan'ın elinde istifa et yarın.
  AK Parti İlçe Başkanı: Ben istifa etmiyorum beni atıyorsanız ababilirsiniz.
  AK Parti Milletvekili: Senin ananı s...rim. Karakoçan'da vurdururum seni. Yarın.  AK Parti Milletvekili: Sen PKK'yla işbirliği yapıyorsın. Sen PKK'yla iş birliği yapıyorsun. Sen alçak bir adamsın, O. çocuğu
  AK Parti İlçe Başkanı: Terbiyeli konuş efendi.
  AK Parti Milletvekili: Senin ananı s...cem. Seni Karakoçan'ın içinde öldüreceğim.
  AK Parti İlçe Başkanı: Ben bir kişiyim, beni öldürmüşsün hiçbir şey olmaz. Efendi, ben insanlara saygılıyım,
  AK Parti Milletvekili: İstifa et. Rüşvet belgelerin Recep Beyin elinde. Hapise attıracağım seni.
  AK Parti İlçe Başkanı: Efendim benim hiç kimseden para istediğim yok, hiç kimseden rüşvet istemedim, kimseyle problemim yok.


  [PAGE] AK Parti Milletvekili: Ses kaydın elimde, Başbakan da ses kaydını dinledi.
  AK Parti İlçe Başkanı: Yok dinleyebilir, yani dinlemişse...
  AK Parti Milletvekili: Senin ananı s...rim.
  AK Parti İlçe Başkanı: Efendi, ben sana yakıştıramıyorum, sen bir milletvekilisin.
  AK Parti Milletvekili: O. çocuğu.
  AK Parti İlçe Başkanı: Bir milletvekilisin sana yakıştıramıyorum. Ben hiçbir zaman PKK'lı olmadım olmam.
  AK Parti Milletvekili: Senin dinini, imamını s..yim, dümbük.
  AK Parti İlçe Başkanı: Efendi sen ne söylüyorsan söyle ben ağzımı bozmuyorum.
  AK Parti Milletvekili: Rüşvet alıyorsun değiş mi, i..ne?
  AK Parti İlçe Başkanı: Benim rüşvetle de bir işim olmaz.
  AK Parti Milletvekili: Seni bir daha ilçede görmeyeceğim, istifa et.
  AK Parti İlçe Başkanı: Beni alsanız daha rahat ederim yani ben kendim niye istifa edeyim.
  AK Parti Milletvekili: Kendin istifa et, seni içeri attıracağım.
  AK Parti İlçe Başkanı: Efendi ben kimseden rüşvet istemedim istemem de yani.
  AK Parti Milletvekili: Senin kafanı keserim.
  AK Parti İlçe Başkanı: Kesebilirsin tabi, Karakoçan'a kurban olsun.
  AK Parti Milletvekili: Sen kimsin ulan, ben milletvekiliyim sen kimsin ulan?
  AK Parti İlçe Başkanı: Ben bir insanım, bir adamım yani bir şey değilim.
  AK Parti Milletvekili: Yarın istifa et yarın.
  THEHAFIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) THEHAFIZ

    Permalink - Mesaj no 2  10-22-2010, 09:30

  --->: Hz. Muhammede hakaret eden Milletvekili Winter a üç ay hapis cezası


  yahu bu nebiçim haberdir.birincisi burdaki milletvekili diğer adama terörist diyor ve sen nasıl imamsın dıyor,yani sen ıslam dınıne uzaksın.rüşvetle imamın ne ılgısı olabılır.sen musluman olamazsın anlamında küfür ediyor.peki bu dogrumu tabıkı buda dogru degıl.bir mıletvekılı nasıl böyle konusabılır.isterse adam kafir olsun.nebıcım konusmalar bunlar ya.resmen ınsanlıktan cıkıp başka bir hale bürünmüş.ayıp ya.ayrıca islam dinine ve islam dinini bize veren allah c.c ye ve bu dini tebliğ eden peygamberimiz s.a.v e dil uzatan herkeze allah önce hidayet versin hidayeti kabul etmıyorsa allah ona lanet etsin.
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci