Avusturyalı Dana Ferhat! :-)   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 02-16-2009 (00:10)   Son Mesaj: 02-17-2009 (13:09)    Cevap: 3    Gösterim: 1415  

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen yabanGülü

02-16-2009

Avusturyalı Dana Ferhat! :-)

Sahibi dara düşünce bir et firmasına satılıp sucuk olan 'Ferhat'a, Avusturya'dan rakip çıktı.

Sivas'ta 2002 yılında sahibi tarafından taksiye bindirilip veterinere götürülen 'Dana Ferhat', dünya çapında ün kazanmış; Guardian Gazetesi'nin bile sayfalarını süslemişti.

Tirol otoyolunda çekilen fotoğrafta, ismi açıklanmayan bir çiftçi, iki buzağısını Volkswagen Polo marka otomobilinin arka koltuklarına sığdırmayı başardı.

Fotoğraf Avusturya basınına yansıyınca hayvanseverler ayağa kalktı. Kendini savunan çiftçi, hastalanan buzağılarını veterinere götürdüğünü belirterek, "Onları ben de çok seviyorum ama üşümesinler diye üstü açık trende götürmek istemedim" dedi.

İşin daha ilginci; aracı kırmızı ışıkta geçtiği için durduran polis, çiftçiye ceza yazmak yerine sadece "Bu otomobille 80 kiloyu geçmeyen hayvanları taşıyabilirsin" uyarısında bulunması...

Avusturyalı Dana Ferhat! :-)

oguzhan ve mhmt bunu beğendiler.

Avusturyalı Dana Ferhat! :-) Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  02-16-2009, 00:11

--->: Avusturyalı Dana Ferhat! :-)

bu adami teprik etmek lazim, biz öyle bir arabamaya yani arka tarafa 4 kisiyi bile zor sigdirirken bu adam iki danayi nasil sigdirmis ????
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü

Permalink - Mesaj no 2  02-16-2009, 00:56

Hayvan gidene kadar pisligini yapacaktir herhalde ama nereye?
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 3  02-17-2009, 13:09

ee onuda o düsünsün artik

ya öne yada olduklari yere yada altlarinda kova gibi birsey vardir artik ne bileyim uzmanida degilimki

eger hayvanlar kendilerini tutmadilarsa vay o adam haline gidecegi yere kadar gazdan zehirlenmediyse iyi birsey.

hava kirliginden önce en tehlikeli inek pisligiymis, ozon tabakasinda deliklere yol acabilirmis.
    yani simdi birde o adami düsün
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü