Kofi Annan: " Bu tarihi olayi görecegimi sanmiyordum"...   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 11-05-2008 (20:09)   Son Mesaj: 11-06-2008 (20:08)    Cevap: 1    Gösterim: 1024  

11-05-2008

Kofi Annan: " Bu tarihi olayi görecegimi sanmiyordum"...

BM'nin eski genel sekreteri Kofi Annan, ABD'de ilk kez bir siyahın başkan seçilmesinin “tarihi bir olay” olduğunu belirterek, “Bu tarihi olayı göreceğimi sanmıyordum” dedi.

BM genel sekreteri koltuğuna oturan ilk Afrikalı olan Annan, Obama'nın zaferiyle ilgili yazılı bir açıklama yaparak, “Bu, radikal bir değişim” ifadesini kullandı.

Annan, açıklamasında, “Barack Obama'nın seçilmesi, onun istisnai liderlik vasıflarını ortaya sererken, özellikle de Amerika'nın kendini yenileme ve bir değişim dünyasına adapte olma konusundaki istisnai yeteneğini de gösteriyor” dedi.

Eski genel sekreter, “Obama'nın ABD'nin uluslar topluluğunda yerini ve saygınlığını tamir edebileceğini” sözlerine ekledi.

Kofi Annan: " Bu tarihi olayi görecegimi sanmiyordum"... Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  11-06-2008, 20:08

evet bizde onun amerikanın fütursuz-despot,emperyal yöneimi dünyaya karşı tutumuna seyirci kaldıktan sonra yerini birbaşka kuklaya bırakacağını göreceğimizi sanmıyorduk ama gördük...ne garip...
    yelken06500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yelken06500