isvec: belediyenin dil kursunda harita sorunu...   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 10-17-2008 (11:19)   Son Mesaj: 10-17-2008 (11:57)    Cevap: 3    Gösterim: 1218  

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen kipchak

10-17-2008

isvec: belediyenin dil kursunda harita sorunu...

İsveç'in başkenti Stockholm'de bir belediyeye ait dil kursunda yer alan Türkiye haritası gurbetçileri kızdırdı. Järfälla Belediyesi'nin dil kursunda yer alan haritada Kuzey Anadolu Dağları'nın doğu kısmı "Pontus Dağları" olarak gösterilirken Güneydoğu'ya da sınır çizilmeden "Kürdistan" ibaresi eklenmiş.
    Türkiye'nin onur konuğu olduğu Frankfurt Kitap Fuarı'nda da "Kürdistan" haritası asılmıştı. Fuarda Türkiye standının bulunduğu beşinci salonun hemen altındaki salonda yer alan bir stantta Türkiye'nin Güneydoğusunu sözde "Kürdistan" olarak gösteren harita yer almıştı. Türk yetkililer girişimlerin başlatıldığını söylemişti.

Almanya'da bu gelişmeler yaşanırken İskandinav ülkelerinden İsveç'te de benzer bir haritanın belediyeye ait bir dil kursunda yer alması gurbetçileri kızdırdı. Haritada Kuzey Anadolu Dağları'nın doğu kısmı "Pontus Dağları" olarak yazılırken Güneydoğu'ya da sınır çizgisi çizilmeden "Kürdistan" ibaresi yerleştirilmiş. (CİHAN)

isvec: belediyenin dil kursunda harita sorunu... Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  10-17-2008, 11:23

yeni birsey sanki, bende bundan bir süre önce bir harita almistim daha dogrusu aladigim yerde görmüs aynen burdaki gibi Kürdistan diye yazilmisti. sirf bunu kanit olsun diye aldim resmini cektim ve trde bütün yerel gazatelere yazdim ve burdaki önemli olan gazatelere yazdim ama ne yazikki bir cevap alamadim, hatta o basan firmaya bile yazdim bir sonuc cikmadi.

ne yazikki böyle seyleri önemsemiyoruz ve sonucda ise bunlar dahada cogaliyor ve ileride cocuklarimiza böyle bir sekilde ögretilirse hic sasmam.

geregini tam zamaninda yapmiyoruz sonrada bu gibi sorunlarla karsi karsiya kaliyoruz
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü

Permalink - Mesaj no 2  10-17-2008, 11:48

yiğit olanın lokması, cana azıktır beyler
    kimse bana söylemesin, buna yazıktır beyler
    soyu soysuz olanın sütü bozuktur beyler
    bunların soyu bozulmuş türke düşman göbekten
    bu hesaptır sorulmalı APO DENEN KÖPEKTEN.

sefaininde dediği gibi bunlar bize düşman göbekten...

asıl işin beni vuran tarafı ise kürtlerinde (hepsi değil tabiki)
    bu dış güçlerin oyununa gelmeleridir.Asla bu topraklar üzerinde o devleti
    KURAMAYACAKLAR. ama kursalar bile sonlarının amerikanın özgürlük
    ve demokrasi getireceğiz yalanına kanan ıraklılar gibi olacağını göremeyecek
    kadar aptallar.biz çok milletli bir toplumuz içimizde,gürcü,arnavut,laz,çerkez vb.
    bir çok etnik grup var bunlar gökten inmedi ya asırlardır aynı vatanı paylaştığımız
    kardeşlerimiz ancak eğer bir gün o ekmeğini yediğiniz suyunu içtiğiniz ve
    hatta ölünce de gömüleceğiniz bu vatana ihanet ederseniz. bunun hesabıda sorulacaktır bilesiniz.
    yabanGülü bunu beğendi.
    kipchak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) kipchak

Permalink - Mesaj no 3  10-17-2008, 11:57

helal sana kardesim agzina eline saglik

bunun üzerine birsey denilmez
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü