"her güne bir dua" borçluyuz...

Kelimelerin kalbine hikmet koyduğu için de şükrettik mi Rabbimize? Gözümüzü gözümüze göstermediği için de hamd ettik mi Rabbimize? Ummadığımız halde bizi ebede aday ettiği için minnet duyduk mu Rabbimize? En ...

Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 3 gönderen sukeyne
  • 1 gönderen safinaz
  • 1 gönderen alptraum
  • 1 gönderen safinaz

1. Alt 02-16-2008, 13:38 #1
    sukeyne Mesajlar: 141
    Kelimelerin kalbine hikmet koyduğu için de şükrettik mi Rabbimize? Gözümüzü gözümüze göstermediği için de hamd ettik mi Rabbimize? Ummadığımız halde bizi ebede aday ettiği için minnet duyduk mu Rabbimize? En acınası halimize, yokluğumuza, herkesten önce, hatta kendimizden bile önce, herkesten daha çok, hatta kendimizden de çok şefkat edip bizi var kıldığının farkında mıyız Rabbimizin? Sessizliğimizi en güzel dua bilip dil,damak, dudak verdiğini hatırlıyor muyuz Rabbimizin? Yeryüzünde gördüğümüz en eski şeyi her sabah en taze şey eyleyip ufkumuza sessizce getiren Rabbimize her gün en az bir dua borçlu olduğumuzu biliyor muyuz?

alptraum, kipchak ve safinaz bunu beğendiler.
  2. Alt 02-16-2008, 15:15 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Rabbim;beni,ailemi,tüm sevdiklerimi ve bu forumdaki kardeşlerimi ve tüm inananları koru.Bizleri imanın verdiği ışıkla nurlandır ve kendine kul kabul et.Verdiğin milyonlarca nimet için şükürler olsun,hamd ve kulluk sanadır,ümmetlik efendimiz Muhammed(s.a.v)dir.Bizi yolundan ayırma.(amin)

alptraum bunu beğendi.
  3. Alt 02-16-2008, 15:37 #3
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Duana icten amin diyorum

safinaz bunu beğendi.
  4. Alt 02-16-2008, 17:55 #4
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Bir yazı okumuştum kimin olduğunu tam hatırlamıyorum ama
    insan her an 2 kez şükretmeli diyordu...
    1 nefes aldığı için 1 de nefes verdiği için...
    İnşaallah Rabbimize hakkıyla şükredenlerden oluruz...

5. Alt 02-16-2008, 17:58 #5
    safinaz Mesajlar: 3.348
    •●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    Bir yazı okumuştum kimin olduğunu tam hatırlamıyorum ama
    insan her an 2 kez şükretmeli diyordu...
    1 nefes aldığı için 1 de nefes verdiği için...
    İnşaallah Rabbimize hakkıyla şükredenlerden oluruz...

Üstad Bediüzzaman Said Nursi'ye ait"Bir nefeste iki nimet vardır.Birincisi nefes almamız,diğeride o nefesi vermemiz."

kipchak bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.