Şehid ŞeyH Ahmed Yasin'in Duası...

ALLAH'ım! Ümmetin suskunluğunu Sana şikayet ediyorum! Ben ki kocamış bir yaşlıyım. Kurumuş iki elim, ne kalem tutuyor ne de silah!.. Sesimle yeri inletecek güçte bir hatip de değilim!.. Ben ki ...

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 2 gönderen Henna
  • 1 gönderen Hüseyin OKTAR
  • 2 gönderen emirahmedyasin

1. Alt 01-06-2009, 00:24 #1
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    ALLAH'ım! Ümmetin suskunluğunu Sana şikayet ediyorum!

Ben ki kocamış bir yaşlıyım. Kurumuş iki elim, ne kalem tutuyor ne de silah!..
    Sesimle yeri inletecek güçte bir hatip de değilim!..
    Ben ki saçları ağarmış, ömrünün son demlerinde, türlü hastalıkların yıktığı ve üzerinde zamanın belalarının estiği biriyim!..
    Tek isteğim benim gibi, Müslümanların zaaf ve aczinden müteessir olanların yazmasıdır!..

Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz, helak olmuş ölüler!..

Hâlâ kalpleriniz sızlamıyor mu, başımıza gelen bu acı felaketler karşısında?..
    Bir halk yok mu? Hiç mi kimse yok ALLAH için ve ümmetin namusu için kızacak?..
    Şerefli direnişçilerken, bizleri katil teröristler olarak ilan edenlere karşı duracak!..
    Bu ümmet utanmaz mı, şerefi çiğnenirken? ..

Siyonist katilleri ve uluslararası işbirlikçilerini görmezden gelirken!..
    Omuzlarımıza el verecek ve göz yaşlarımızı silecek bir bakış!..
    Bu ümmetin kurumları, sivil güçleri, partileri, teşkilatları ve bariz şahsiyetleri,ALLAH için kızmaz mı!? Tümü birden sokaklara dökülüp, bizim için dua etmeye;
    Ey RABBimiz! Gücümüzü topla, zaafımızı gider ve mümin kullarına yardım et! diye çağıramaz mı!?..
    Buna da mı gücünüz yetmiyor!?..
    Yakında bizim büyük ölümlerimizi duyacaksınız, o zaman alınlarımızda şu yazılacak:
    Bizler direndik! İleri atıldık ve kaçmadık!..
    Ve bizimle birlikte çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz ölecek!..
    Onları, bu suspus ve bön ümmete yakıt yapacağız!..
    Bizden, teslim olmamızı ve beyaz bayrak dikmemizi beklemeyin!..
    Çünkü biz, bunu yapsak da öleceğimizi biliyoruz. Bırakın savaşçı onuruyla ölelim!..
    Dilerseniz bizimle olun, elinizden geldiğince, öcümüzü sizden her biri boynuna taksın!..
    Dilerseniz bize acıyarak ölümümüzü izleyin! ..

Temennimiz, ALLAH'ın, emaneti savsaklayan herkesten kısas almasıdır!..
    Umarız bizim aleyhimize olmazsınız! ALLAH aşkına, bari aleyhimize olmayın!..
    Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları!..
    ALLAH'ım! Sana şikayette bulunuyorum Sana şikayette bulunuyorum..
    Sana şikayette bulunuyorum..
    Gücümün azlığını, imkanımın yetersizliğini ve insanlara karşı zaafımı sana şikayet ediyorum..

Sen mustazafların RABBisin Sen bizim RABBimizsin Bizi kime bırakıyorsun?..
    Bize cehennem olacak uzaklara mı? Veya düşmana mı?..
    ALLAHım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına sana şikayette bulunuyorum...
    Sana şikayette bulunuyorum! Gücümüz dağıldı ve Birliğimiz bozuldu Yollarımız ayrıldı Halkımızın zaafını ve ümmetimizin bize yardım edip, düşmanı yenmedeki aczini Sana şikayet ediyoruz...
    ..ALLAH İbadetleri ve duaları kabul edendir...Bizler çokca tevbe etmeli ve ALLAH'tan bağışlanma dilemeliyiz...cihad'dan ve Hicretten mahrum kimseler olarak tağutların diyarından islam beldelerine göçmeyi,yahut ALLAH'a kafa kaldıranların burnunu toprakta sürtmek için ALLAH ın bize cihad edebilme güce vermesi için dua ve niyazda bulunmalıyız...

Rabbimiz ayaklarımızı dinde sabit kıl...Rabbimiz bize salahiyyet ve kurtuluş yolu göster...
    Velhamdulillahirabbil alemin...Amin...

Rabbimiz Mücahid kardeşlerimize zalimlere karşı yardım et ve üzerlerine sabır yağdır.
    Rabbimiz zalimlerin tuzaklarını kendi başlarına geçir.
    Rabbimiz kardeşlerimiz zulüm altında cihad ederken bizleri şuursuz ve duyarsız kılma.
    Rabbimiz kardeşlerimize iki güzellikten birini nasip et; ya zafer, ya şehadet...
    Rabbimiz bizleri de o şehit kardeşlerimizle birlikte cennetinde komşu kıl.
    Rabbimiz bizlere de şehadeti, şehadet bilincini ve bu bilinçle tavizsiz bir hayat sürdürmeyi nasip et.
    Rabbimiz şüphesiz ki güç, izzet ve şeref ancak senin yanındadır.
    Rabbimiz bizler sana güvendik, velimiz ancak sensin.
    Rabbimiz Mücahid kardeşlerimize cesaret merhamet ve ümit ver.
    Rabbimiz kafirlere ise korku, yılgınlık ve ümitsizlik ver.
    Rabbimiz bizlere kafirler topluluğuna karşı zafer ve başarı ver.
    Rabbimiz hamd ancak sana aittir,
    ancak sana kulluk eder, ancak senden yardım isteriz
    Ağlayın... Ağlayın ki Arş-u Ala 'dan sarıklı melekler müminlerin cihadına iştirak etsin. Ağlayın ki Ars-u Ala'da, Alem-i berzah da kiler de ağlasın.
    Ağlayın ki Seyyidüs süheda bu ümmete Hamzalar ve ALiler versin.
    Ağlayın ki Ebrehe'ye gönderilen ebabiller bu sefer ABD uçaklarına gönderilsin.
    Ağlayamıyorsanız ağlıyor gibi yapın.
    ALLAH'dan yardıma isteyin.
    Evlerin , mescitlerin bombalanıyor yarabbi. Bunların sahibi sensin.
    Kabe'yi nasil Ebrehe'den koruduysan simdi de mescitlerini koru. Kelamın Kuran- i Hakim
    kafir ayakları altında çiğnenecek. Sahip çik. Rabbinize dua edin.
    Mahser günü ne yaptınız sorusuna muhatap olmamak için dua edin. Bilin ki ALLAH müminlerledir.
    Haydi Hacet namazlarinda bulusalim bu gece......
    ALLAH'a emanet olun. ALLAH cümlemize şehadeti nasip etsin ki mahşer günü mermi yarası ile çıkalım ALLAH'ın huzuruna.
    Ya Ilahi!

Mücahidler ki Senin övdügün ,deger verdigin nadide insanlar,

Sen onlara yardim et!

Onlarin gücüne güc kat!

IManlarini artir!

Sabirlarini artir!

Senin icin, geride biraktiklarina Sen yardim et !

Onlarin eslerini ,cocuklarini,anne ve babalarini kimseye muhtac etme!

Ya Ilahi!
    Bizlerede cihad bilinci ver!Cîhad bilinci ver!

Amin...

ŞeyH Ahmed Yasin...

Şehid ŞeyH Ahmed Yasin'in Duası...

Filistin'deki islâmî direnişin manevi önderi ve örnek şahsiyeti.22 mart 2004'te katil İsrail tarafindan şehit edildi.1937 yilinda Filistin'in Askalan şehrinde doğdu.1948 yilinda yahudilerin Filistin'in büyük bir bölümünü işgal etmelerinin yol açtıgı felaket üzerine ailesi Gazze şehrine göç etti.1952 yazında bir yüzme faaliyeti esnasinda kafasının üstüne düştü ve boyun kemiği kirildi.Bu yüzden bütün vücudu felç oldu.1967 yilinda Filistin'in tamaminin Siyonist isgalcilerin eline geçmesi üzerine insanlar vatanlarini isgalden kurtarma mücadelelerinde kendilerine önderlik edecek birilerini aramaya basladilar.İsgalci yahudilerden gelen tehlike konusunda insanlarin şuurlandirilmasinda Şeyh Ahmed Yasin'in büyük rolü oldu.Gazze'de islâm merkezi'ni kurmasindan sonra iyice tanindi ve Filistin'in her tarafinda adı duyulmaya basladi.Bu durum isgal yönetimini son derece rahatsiz etti.Bu yüzden onu defalarca polis merkezine çagirdi.

Ahmed Yasin ve yardimcilarindan pek çok kimse tutuklandi.Yürütülen sorusturma sonunda Ahmed Yasin, İsrail devletini yikarak yerine İslâmi bir devlet kurmak için çalistigi gerekçesiyle 13 yil hapse mahkûm edildi. Ancak on bir ay sonra Filistinlilerle isgalciler arasinda bir esir degisiminde serbest birakildi. 1985'te gerçeklestirilen bu esir degisiminden sonra Şeyh Ahmed Yasin yine Filistinli kitlelerin Siyonist isgalcilere karsi sürdürdükleri cihadlarinda baslarina geçti.
    Ahmed Yasin 8 aralik 1987'de baslayan İntifada'nin öncüsü durumundaki islâmi direnis hareketi (hamas)'nin kurucusudur. Hamas'in kökeni Müslüman Kardesler(İhvan-i Müslümin) cemaatine dayanir ve Ahmed Yasin de bu cemaatin filistin kanadinin bir mensubuydu.Ancak 1987'ye gelindiginde isgale karsi fiili mücadeleyi organize edecek bir direnis örgütüne ihtiyaç oldugu görüldü.Bu konuda Müslüman Kardesler'in genel idaresiyle de istisare edilerek Filistin'e özel olarak böyle bir teskilat kurulmasi kararlastirildi. İşte bu karar neticesinde Şeyh Yasin'in öncülügünde F
    ilistin islâmî direnis hareketi (Hamas) ortaya çikti. Bu itibarla Hamas, Müslüman Kardesler'den bir kopma degildir.Hamas ilk olarak ismini 8 aralik 1987'de patlak veren n İtifada'yla duyurdu.Sonra da bu İntifadayi yönlendirmesiyle kisa sürede bütün dünyada tanindi.Siyonistler, 18 mayis 1989'da Şeyh Ahmed Yasin'i yeniden tutukladilar. Onunla birlikte islâmi direnis hareketi mensubu pek çok kimseyi de tutukladilar. Bu tutuklama, intifada'yi durdurmayi amaçlayan sonuç getirmeyecek bir uygulamaydi.Ancak siyonistler umduklarini bulamadilar.Çünkü bu olay üzerine İntifada daha da siddetlendi.

Siyonist isgal devletinin sıkça tehdit ettigi ve degisik zamanlarda da hedef aldigi Şeyh Ahmed Yasin'in dünya hayati 22 mart 2004 sabahi gerçeklestirilen bir insanlik disi saldiri neticesinde şehadetle son buldu. Ancak biz inaniyoruz ki bu bir ölüm degil, ölümsüzlüge açilan bir kapiydi. Çünkü yüce Allah bize 'Allah
    yolunda öldürülenlere ölüler demememiz gerektigini', çünkü onlarin Allah katinda diri olduklarini bildiriyor.

Şeyh Ahmed Yasin ve tüm şehadet şerbetini içenlere selam olsun.

Hüseyin OKTAR ve emirahmedyasin bunu beğendiler.
  2. Alt 01-06-2009, 03:18 #2
    Hüseyin OKTAR Mesajlar: 194
    ALLAH (c.c) razı olsun üstadım. RABB'bim anlayıp amel edenlerden eylesin cümlemizi mübareğin şefaatine nail eylesin bizleri AMİN.

Henna bunu beğendi.
  3. Alt 01-06-2009, 15:43 #3
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    selamun aleykum
    kardeşimizin ellerine sağlık bulmuş buraya taşımış şeyhahmedyasin in sözlerini
    bizleri utandırmak içinse Allah razı olsun .
    bu şehid müslümanın o haldeki direnişi beni utandırıyordu.Bi hayranlığım var kendisine yalnız utancımdan ondan bahsedemiyorum.Bizler fiziki yapısı yerinde ama korkak insanlarız(nefsimedir sözlerim)
    Bir halid bin velid diyor ki : Ben o kadar harplere katıldım ama Allah bana şehadeti nasip eylemedi.yatakta ölmek zoruma gidiyor(mealen).
    Bende diyorum ki bizler yatakta olmeyi bile haketmeyen zaif müminleriz.
    bırakın cihadı,yapılan bir gösteriyi bile hafife alıyoruz ve ; bununlamı tepki gösteriyoruz yok ki teknolojimiz nidalarını atıyoruz.aslında zillete o kadar batmışız ki artık kalb ile buğz etmeyi bile beceremiyoruz
    utanıyorum ey şehid ahmed yasin.bu sözlerin zilletimizedir.bilki bizler boş durmayacağız bizler zillete düşmeyeceğiz sadece zamanı bekliyoruz ALLAH şahiddir ki bizler samimiyiz.

Henna ve Hüseyin OKTAR bunu beğendiler.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.