MEKKEM DE GÜNE BAŞLAMAK..

Yorgun ve uykusuz geceler... İbadetten geriye kalan huzur fısıltısı ve şişmiş ayakların hafif ağrısı. Yatsı namazı ardındaki tavaflardan sonra otele yorgun ama mutlu dönen insanlar. Ve odalarına çekilmekle beraber hemen ...

1. Alt 09-02-2009, 15:17 #1
    M ALİ RUMİ Mesajlar: 193
    Yorgun ve uykusuz geceler...
    İbadetten geriye kalan huzur fısıltısı ve şişmiş ayakların hafif ağrısı.
    Yatsı namazı ardındaki tavaflardan sonra otele yorgun ama mutlu dönen insanlar.
    Ve odalarına çekilmekle beraber hemen uykuya dalan gözler.
    Ve gecenin karanlığında güneşin ışıltılarına devredilmesi...
    Uyanmaya az kala; sanki yine evdeymişsin de birazdan annen kapını çalıp "hadi kızım kahvaltı hazır" diyecekmiş gibi.
    "Eyvah yine işe geç kalmışsın" diyecekmiş gibi...
    Yada ufak kardeşin oyuncağını bulamayıp ,ağlayıp seni "abla mitillim nerdeee" diyecekmiş gibi,ama değil işte!
    Dünya ile fazlaca haşır neşir olduğum yerde değilim.Mekke'mdeyim ötesi yok.
    Allah'ın evindeyim.O'na misafirim.Ve azık olarak günahlarımın affını dilemekteyim.
    O'nun kapısındayım ve O kullarına herkesten daha yakınken biliyorumki benimde dualarıma icabet edecektir..
    Ki ettiğinide biliyorum,şükür,çok şükür...

Güne burada saat 03.00 da başlamak ve koşa koşa kabeye gitmek ve kabeyi görür görmez dualara başlamak ,şükretmek,şükretmek ve yine şükretmek çok güzel.Saat şuan 00.52... Bir iki saat sonra yine hepimiz kabede olacağız.Burada islamiyeti yaşamak çok kolay.Herkes rahatça çarşafıyla,peçesiyle gezebiliyor.Şuan sadece yüzüm görünüyor olamsından bile ar ediyorum.Bizim imtihanımız türkiye'de daha zor.Rabb'im yardım etsin.Yarın nasip olursa 3.umremi yapacağım.ilk 2 umrem kendi adımaydı.Bunu annem için yapacağım inşallah.Rabb'im kabul buyursun...

Vakit uyku vakti ve bir iki saat sonra uykusuz ama huzurla uyanma vakti...

Rabb'im yolundan ayırma
    15.07.2008 00.52
    mekke...

2. Alt 09-02-2009, 15:21 #2
    dogru_yol Mesajlar: 1
    selamialeyküm ben yeni üye oldum adanadan ben serkan adanada davetçi mescid'i varmış onun telefonunu istiyorum bana yardımcı olurmusunuz inşallah biliyorsunuzdur

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.