arılar yok olursa

Arjantinli ve Kanadalı bilim adamları tarafından yapılan yeni bir araştırma, Einstein’ın özellikle küresel ısınma kapsamında çokça tartışılan “Arılar yeryüzünden kaybolursa insanoğlunun 4 yıl ömrü kalır” teorisini çürütüyor. Araştırmaya göre çiçeklerin ...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen 3rd eng
  • 1 gönderen arowona

1. Alt 07-13-2009, 01:04 #1
    3rd eng Mesajlar: 675
    Arjantinli ve Kanadalı bilim adamları tarafından yapılan yeni bir araştırma, Einstein’ın özellikle küresel ısınma kapsamında çokça tartışılan “Arılar yeryüzünden kaybolursa insanoğlunun 4 yıl ömrü kalır” teorisini çürütüyor.

Araştırmaya göre çiçeklerin döllenmesinde arıların büyük bir role sahip olduğu doğru ve gerçekten de arılar yok olursa, bugün severek yediğimiz pek çok meyve ve sebze yok olacak. Sabah'ın haberine göre, Arjantin'deki Nacional del Comahue Üniversitesi'nden Dr. Marcelo Aizen'e göre, bu durum insanoğlunun sonunu getirecek ölçüde büyük bir krize sebep olmayacak.

Aizen, insan beslenmesinde pirinç ve buğdayın daha hayati bir öneme sahip olduğunu ve bu gibi besin maddelerinin yetiştirilmesinde arıların herhangi bir “katkısının” bulunmadığını belirtiyor.

Bu sebeple de “Arılar kaybolursa, besin çeşitliliğimiz azalır, dünya belki eskisi kadar güzel bir yer olmaz, ancak hayat devam eder” diyor.

ulkuduysak bunu beğendi.
  2. Alt 08-20-2009, 19:23 #2
    arowona Mesajlar: 14
    arkadaşlar nerede okudum hatırlamıyorum fakat hz. ömer radiyallah. kıyamete yakın ilk yok olacak ümmet "arı "ümmetidir buyurmuş..arıların nesli tükenince diğer belalar (müsibetler) çorap söküğü gibi gelecekmiş..Allah sonumuzu hayr etsin esselam..

ulkuduysak bunu beğendi.
  3. Alt 08-20-2009, 19:38 #3
    altun Mesajlar: 885
    arowona´isimli üyeden Alıntı
    arkadaşlar nerede okudum hatırlamıyorum fakat hz. ömer radiyallah. kıyamete yakın ilk yok olacak ümmet "arı "ümmetidir buyurmuş..arıların nesli tükenince diğer belalar (müsibetler) çorap söküğü gibi gelecekmiş..Allah sonumuzu hayr etsin esselam..

amin...

4. Alt 08-20-2009, 22:05 #4
    ..Sahra... Mesajlar: 147
    dünyanın en genç profesörü Oktay Sinanoğlu bir konuşmasında bal varken yeyin güçlü olmanız gerek.arıların nesli tükeniyor ve insanlığı zor bir gelecek bekliyor demişti.Allah sonumuzu hayretsin..

5. Alt 08-22-2009, 13:31 #5
    arowona Mesajlar: 14
    bal hakkında ve süt hakkında Allah rasulunun tavsiyesi var..fakat günümüz doktorları bebeklere bal vermeyin karaciğer aşırı glukoz depoluyo..süt kansızlık yapıyo!!!...gibi kulağımla defalrca işittim!...günümüz tıbbı bazen hadislere tezat!...(doktorları ruhen bedenen islama tezat oraya hiç girmeyelim

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.