Sena Kaleli (Sena Kaleli Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Sena Kaleli (Sena Kaleli Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Abidinsener   İlk Mesaj: 03-17-2011 (03:28)   Son Mesaj: 03-17-2011 (03:28)    Cevap: 0    Gösterim: 1145  

03-17-2011

Sena Kaleli (Sena Kaleli Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

1956 yılında doğduğu Bursa'da, ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra, 1974-1975 yılları arasında, İsviçre'de bir yıl süreyle İngilizce ve Almanca dil eğitimi aldı. 1980 yılında, Uludağ Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünden mezun oldu.

1979-1980 yıllarında Norveç'te bir tekstil firmasında, muhasebe, üretim ve satış alanlarında 3 ay süreyle staj yaptıktan sonra, 1980-1983 yılları arasında Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. bünyesinde halkla ilişkiler, turizm, operatörlük, rehberlik, otobüs kontrolörlüğü görevlerini üstlendi. 1984-1990 yılları arasında Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yaparken, satınalma ve host yönetimi görevlerinin sorumluluğunu da aldı. 1986-1987 yılları arasında bu görevlerine muhasebe rotasyonu da eklendi. 1990-1993 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı, 1993-1995 yılları arasında Genel Müdür Vekilliği görevlerinin ardından 1995 yılında Genel Müdürlüğe atandı, bu görevini 2002 yılına kadar sürdürdü. 2002-2008 yılları arasında İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Halen Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

BOY-KOOP Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinin yapımı ve işletiminde aktif görev almıştır. GESİAD (Onur), BUSİAD, BOY-KOOP (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), BURTAB, BURSAV, SİVİLAY (Yönetim Kurulu Başkanı), MEMEDER-Meme Sağlığı Derneği (Yönetim Kurulu Başkanı), TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi), Türkiye’de İtalyan Ticaret Odası ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (Meclis) üyelikleri vardır. Aynı zamanda AIESEC Alumnisi‘dir.

2009 yılında gerçekleşen Yerel Seçimler’de CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Kaleli, seçim sonrasında topluma hizmet amaçlı olarak kurduğu Bursa İçin Ortak Düşünce ve Toplumsal Katılım Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

Evli ve bir kız çocuğu annesi olan kaleli, İngilizce ve Almanca biliyor.

Latest 5 Biyografi

Sena Kaleli (Sena Kaleli Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları