Recai Berber (Recai Berber Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Recai Berber (Recai Berber Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   İlk Mesaj: 03-08-2011 (02:07)   Son Mesaj: 03-08-2011 (02:07)    Cevap: 0    Gösterim: 1243  

03-08-2011

Recai Berber (Recai Berber Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Devlet-Siyaset

Recai Berber, 20 Haziran 1959'da Manisa Yağmurlu köyünde doğdu. Babasının adı Hasan Hüseyin, annesinin adı Perihan'dır.

Ekonomist ve Maliyeci, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nü bitirdi. Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı ve Baş Hesap Uzmanı olarak İstanbul grubunda ve pek çok ilde görev yaptı.

İngiltere'de, İngiliz Vergi Sistemi'nde sosyal amaçlı kurumlar konusunda incelemelerde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Özel sektörde mali koordinatör ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. ERDEMİR TAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Telekom Denetim Kurulu Üyeliği, Kibar Holding İcra Kurulu Üyeliği, Demir Kazakistan Bank Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Berber, evli ve 2 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP' den Manisa milletvekili seçilmiştir

Latest 5 Biyografi

Recai Berber (Recai Berber Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları