Mehmet Üst (Mehmet Üst Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Mehmet Üst (Mehmet Üst Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Abidinsener   İlk Mesaj: 12-19-2010 (22:24)   Son Mesaj: 12-19-2010 (22:24)    Cevap: 0    Gösterim: 1474  

12-19-2010

Mehmet Üst (Mehmet Üst Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

1958 yılında Erzurum’da doğdu. Erzurum Horasan Lisesi Fen Bölümünü 1975 yılında birincilikle bitirdikten sonra Hacettepe Ünv. Fen Fakültesi Matematik Bölümünden 1982 yılında mezun oldu. 1992 yılında Marmara Ünv. Müh. Fak. MIS - Yönetim Bilişim Sistemleri’nde Yüksek Lisans yaptı.

Üniversiteyi bitirdikten sonra bir yılı aşkın aile şirketinde çalıştı ve 8 aylık kısa dönem askerlik görevini tamamladıktan sonra, 1984 - Nisan 1988 tarihine kadar sırasıyla Arkman Bilgisayar ve Yazılım A.Ş., Mensucat Santral A.Ş., (Akbank) Ak - Net A.Ş.’de programcı, yazılım grup şefi, sistem analist gibi çeşitli görevlerde bulunduktan sonra Nisan 1988 - Aralık 2003’e kadar Yapı Kredi Sigorta A.Ş. de Bilgi Teknolojileri Müdürü ve Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu. Sigorta sektöründe 15 yıla yakın süreçte çeşitli bilgisayar yazılım, network, donanım ve alt yapı projelerinde uygulamacı ve yönetici olarak görev aldı.

22 Mart 2004 TRAMER’in kuruluşundan itibaren Merkez Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi’nin kurucu Yönetim Kurulu üyeliği ve TBD BIM Yöneticileri Kulübü kurucu üye ve 2. dönem başkanlığı gibi mesleki sosyal faaliyetlerin yanı sıra bilişim sektöründe çeşitli konferans, panel ve seminerlerde yönetici ve konuşmacı olarak bulunmuştur.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Latest 5 Biyografi

Mehmet Üst (Mehmet Üst Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları