Kerim Ünal (Kerim Ünal Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Kerim Ünal (Kerim Ünal Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 12-10-2010 (16:32)   Son Mesaj: 12-10-2010 (16:32)    Cevap: 0    Gösterim: 1755  

12-10-2010

Kerim Ünal (Kerim Ünal Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

1958 K.Maraş / Elbistan doğumlu olan Ünal, İlkokulu Elbistan'da bitirdikten sonra 1977 yılında Eskişehir Maarif Kolejinden mezun oldu.

1977-1982 yılları arasında üniversite eğitimini Ankara Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi Makine Fakültesinde tamamladı. Öğrencilik yıllarında Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'nda 2 yıl süreyle İngilizce tercüman olarak görev yaptı.

1982-1985 yıllan arasında Türkiye'nin en büyük enerji üretim tesislerinden birisi olan Afşin-Elbistan Termik Santralı ana yapım firması Amerikan Foster-Wheeler International'da Kalite Kontrol Mühendisi ve Amiri olarak görev yaptı.

1985 yılında kısa dönem askerlik görevini tamamladıktan sonra TSE (Türk Standartları Enstitüsü) İzmir Bölge Müdürlüğü'ne atandı.

1987-1988 yıllarında Japon Hükümeti'nin bursunu kazanarak TOKYO ve OSAKA'da Kalibrasyon ve Ölçme Teknikleri konusunda teknik ihtisas çalışmaları yaptı. Japonya dönüşü TSE Ege Bölge Koordinatörü olarak atandığı görevini 1991 yılına kadar sürdürdü.

1991 Mart ayında BOTAŞ’a Doğalgaz Grup Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bu görevi esnasında Birleşmiş Milletler Enerji Komisyonu'nun CENEVRE toplantılarında Türkiye'yi temsil etti.

1994 yılında BOTAŞ Makine İkmal Daire Başkanlığı görevine atandı. Daha sonra yapılan değişiklikle Petrol İşletmeleri ve İkmal Grup Başkanlığına getirildi. Temmuz 1999’da Genel Müdür Baş müşavirliği görevine atandı.

Makine Mühendisi Kerim ÜNAL; 2002 yılında BOTAŞ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. 2005 yılı Ocak ayın’a kadar bu görevi sürdürdü.

MPM Yönetim Kurulu’nun 26 Mayıs 2005 tarihinde aldığı kararla Milli Prodüktivite Merkezi Genel Sekreterliği ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Ünal, halen bu görevinin yanı sıra Milli Prodüktivite Merkezi’ni temsilen Avrupa Verimlilik Merkezleri Birliği’nin (EANPC) Başkan Vekilliği ile Dünya Verimlilik Merkezleri Konfederasyonu’nun (WCPS) Yönetim Kurulu Üyeliklerini de sürdürmektedir. İngilizce, Japonca ve İtalyanca bilen Ünal, evli ve iki çocuk babasıdır.

Latest 5 Biyografi

Kerim Ünal (Kerim Ünal Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları