Prof. Dr. Nejat Basım (Prof. Dr. Nejat Basım Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Prof. Dr. Nejat Basım (Prof. Dr. Nejat Basım Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 01-12-2017 (05:40)   Son Mesaj: 01-12-2017 (05:40)    Cevap: 0    Gösterim: 825  

01-12-2017

Prof. Dr. Nejat Basım (Prof. Dr. Nejat Basım Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Egitim

1961 yılında Değirmendere-Kocaeli’de doğan ve 1982 yılında Kara Harp Okulu İşletme Bölümü'nden mezun olan Nejat Basım; İşletme yüksek lisans derecesini İnönü Üniversitesinden, doktora derecesini de, yine İşletme alanında Gazi Üniversitesinden almıştır.

2008 yılında Yönetim ve Organizasyon alanında Doçent unvanı alan Basım, 1992 yılından itibaren Kara Harp Okulunda sürdürdüğü öğretim üyeliği ve kurucusu olduğu Savunma Bilimleri Enstitüsü Savunma Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinden, 2008 yılında, Albay rütbesinde kendi isteği ile emekliye ayrılarak, Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır.

Halen bu görevini sürdüren ve anılan fakültede yönetim-organizasyon ve rekreasyon alanlarında çeşitli dersler veren Nejat Basım, bunun yanı sıra Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi yönetim kurulu üyeliği görevini de yürütmektedir.'

Ulusal Kalite Hareketiyle yakından ilgili olan ve 2005, 2006, 2007, 2009, 2010 yılları Ulusal Kalite Ödül süreçlerinde “Ödül Değerlendiricisi” olarak görev alan Nejat Basım' ın akademik ilgi ve yönelim alanları olan Örgütsel Davranış, İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Yönetim ve Savunma Yönetimi konularında uluslararası ve ulusal düzeyde çeşitli yayınları bulunmaktadır.

Latest 5 Biyografi

Prof. Dr. Nejat Basım (Prof. Dr. Nejat Basım Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları