Dr. Levent Bıçakcı (Dr. Levent Bıçakcı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Dr. Levent Bıçakcı (Dr. Levent Bıçakcı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Yes Man   İlk Mesaj: 01-12-2017 (03:55)   Son Mesaj: 01-12-2017 (03:55)    Cevap: 0    Gösterim: 832  

01-12-2017

Dr. Levent Bıçakcı (Dr. Levent Bıçakcı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Bilim-Teknoloji

1953 yılında Arife ve Av. Hayrettin Bıçakcı’nın oğulları olarak dünyaya geldi. 1965-1972 yıllarında Almanca öğrenim veren İstanbul Erkek Lisesi’nde orta ve lise öğretimine devam etti. 1976-1984 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Medeni Hukuk asistanlığı yaptı. 1982-1983 yıllarında federal Alman DAAD bursuyla Köln Üniversitesi’nde doktora çalışması yapan Dr. Bıçakcı, 1984 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’nde Doktor (Ph.D.) ünvanını elde etti.

1978 yılından bu yana Avukatlık mesleğini yürüten Dr. Bıçakcı 1997-2010 yılları arasında “Bıçakcı & Tanverdi Hukuk Bürosu” ünvanı ile faaliyetlerini sürdürmüş olup, Aralık 2010 yılından itibaren “Dr. Levent Bıçakcı Hukuk Bürosu” ünvanı ile çalışmalarına devam etmektedir.

1990 yılından bu yana UEFA Tahkim Kurulu üyesi olan Dr. Bıçakcı, 2004-2005 yıllarında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı yapmıştır. 1997 yılından itibaren Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliğini sürdürmektedir.

1978 yılından bu yana Av. Esen Bıçakcı ile evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Sorumluluklar
    Türk Eğitimine Özgü Kadir Has Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi
    Türkiye Futbol Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi
    İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi
    İstanbul Erkek Liseliler Dayanışma Vakfı Mütevelli Üyesi
    İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Başkanı
    DAV-Alman Avukatlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Latest 5 Biyografi

Dr. Levent Bıçakcı (Dr. Levent Bıçakcı Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları