Haluk Sur (Haluk Sur Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Haluk Sur (Haluk Sur Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: eyvallah   İlk Mesaj: 01-12-2017 (04:33)   Son Mesaj: 01-12-2017 (04:33)    Cevap: 0    Gösterim: 739  

01-12-2017

Haluk Sur (Haluk Sur Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Bilim-Teknoloji

1956 yılında Bandırma'da doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsillerini Bandırma'da tamamlayan Sur, 1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü'nde lisans üstü çalışmasını tamamlayarak Yüksek Mühendis unvanını aldı.

1981 yılında NATO bursuyla University of Washington'da Çevre Mühendisliği alanında çalışmalarını sürdüren Sur, Türkiye'ye döndükten sonra, 1982 ve 1983 yıllarında askerlik görevi esnasında T.C. Milli Savunma Bakanlığı NATO Enfrastriktür Daire Başkanlığında Merkez Kontrol Mühendisi olarak çalıştı.

Haluk SUR, Türkiye'nin ilk gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biri olan İhlas GYO'nun kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak çalıştı.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, GYODER’de 2004 yılında Başkan Yardımcılığı ve 2005-2007 yıllarında Başkanlık görevini yürütmüştür.

Urban Land Institute (ULI) Türkiye Başkanı, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Başkanı, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu üyesi, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği kurucu Yönetim Kurulu üyesidir.

Latest 5 Biyografi

Haluk Sur (Haluk Sur Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları