Balamir Gündoğdu (Balamir Gündoğdu Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Balamir Gündoğdu (Balamir Gündoğdu Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   İlk Mesaj: 01-12-2017 (03:05)   Son Mesaj: 01-12-2017 (03:05)    Cevap: 0    Gösterim: 647  

01-12-2017

Balamir Gündoğdu (Balamir Gündoğdu Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Devlet-Siyaset

Balamir Gündoğdu 1966 yılında Tokat’ta doğdu. Afyon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde ve Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

1990 yılında İçişleri Bakanlığı’nda denetim elemanı olarak göreve başladı. Mahalli İdareler Başkontrolörü olarak, yerel yönetimler üzerinde teftiş, özel teftiş, ön inceleme, araştırma ve soruşturma görevlerini yürüttü.

Daha sonra sırasıyla;
    2002-2003 arasında TBMM KİT Komisyonunda Raportörlük,
    2004-2009 arasında Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcılığı,
    2009-2014 arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı,
    2014-2015 arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği,

Ankara Metropol İmar AŞ ve Şanlıurfa Belsan AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ifa etti.

Kamu yönetimi, belediye bütçe ve muhasebe sistemleri, idarenin yeniden yapılanması, yerel yönetim reformlarının gerçekleştirilmesi konularında İçişleri Bakanlığı’nın oluşturduğu komisyonlarda aktif olarak görev aldı. Kamu yönetimi ve yerel yönetimler konularında birçok makalesi çeşitli dergilerde yayımlanmış olup “İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi” isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Birçok AB projesinde koordinatör olarak görev yaptı ve “Ankara Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi” ni yürüttü.

Balamir Gündoğdu 15.01.2016 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda görevi gereği kendisine bağlı birimler:
    * Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü
    * Personel Dairesi Başkanlığı
    * Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
    * Döner Sermaye Merkez Müdürlüğü

Latest 5 Biyografi

Balamir Gündoğdu (Balamir Gündoğdu Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları