Akın Duman (Akın Duman Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Akın Duman (Akın Duman Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Abidinsener   İlk Mesaj: 01-12-2017 (02:54)   Son Mesaj: 01-12-2017 (02:54)    Cevap: 0    Gösterim: 747  

01-12-2017

Akın Duman (Akın Duman Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Bilim-Teknoloji

1959 yılında Eskişehir’de doğan Akın Duman, ilk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Profesyonel çalışma hayatına 1983 yılında Eskişehir Endel Endüstri Elektrik A.Ş.’de Proje Mühendisi olarak başlayan Akın Duman, 1984 – 1985 yıllarında vatani görevini tamamlamış, 1985 – 1986 yıllarında Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi’nde Üretim Mühendisi olarak görev yapmıştır. 1986 – 1987 yıllarında İngiltere Imperial College’da iki yıl süreyle CNC Programlama ve dil kurslarına katılmıştır.

Akın Duman, 1988 yılında Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEI)’de göreve başlamış olup, sırasıyla İmalat Mühendisi, Kalite Teknoloji Lideri, Mühendislik Müdürü ve Mühendislik Direktörü görevlerini yerine getirmiştir. Söz konusu görevleri sırasında uçak motoru parçalarının üretiminden kalite, teknoloji ve Ar-Ge boyutuna kadar tüm süreçlerde çeşitli disiplinlerde görev almış, şirket genelinde sürekli gelişme faaliyetlerini koordine ederek mevcut altyapıyı güçlendirme çalışmalarını yürütmüş, TEI’nin katıldığı uluslararası projelerin liderliğini üstlenmiştir.

1994 – 1996 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim ve Organizasyon konusunda yüksek lisansını tamamlayan Akın Duman, Amerika Birleşik Devletleri’nde aldığı geliştirme eğitimlerinin yanısıra Altı Sigma, Teknik Lider Yetiştirme Programı, Proje Yönetimi, Yalın Üretim Teknikleri, Finans ve Müşteri Kalite Temsilciliği gibi konularda eğitim almıştır.

Akın Duman, 27 Ocak 2006 tarihinden itibaren TEI Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

İngilizce bilen Akın Duman, evli ve iki çocuk babasıdır.

Latest 5 Biyografi

Akın Duman (Akın Duman Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları