Ahmet Yavuz Kocaömer (Ahmet Yavuz Kocaömer Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Ahmet Yavuz Kocaömer (Ahmet Yavuz Kocaömer Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   İlk Mesaj: 01-12-2017 (01:58)   Son Mesaj: 01-12-2017 (01:58)    Cevap: 0    Gösterim: 740  

01-12-2017

Ahmet Yavuz Kocaömer (Ahmet Yavuz Kocaömer Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Spor

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu’nda, yüksek lisans eğitimini ise Frankfurt Üniversitesi’nde tamamladı. Meslek hayatı boyunca sporla ilgili bir çok faaliyette yer alan Kocaömer, T. Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği (1988-1990), Federal Alman Spor Teşkilatı Başkan Danışmanlığı (1989- 1991), Neu-Isenburg Tenis Kulübü Menejerliği (1992–1994), Enka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tenis Kaptanlığı (1995–1998), Türkiye Engelliler Spor Federasyonu As Başkanlığı (1997–1998), Türkiye Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı (1998–1999) ve Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı kurucusu olup halen vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır.

Almanca ve İngilizce bilen Ahmet Yavuz Kocaömer halen Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Alman-Türk Engelliler Sporunu Destekleme Kamu Yararına Derneği Başkanlığı, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Derneği Kurucu Üyeliği, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Latest 5 Biyografi

Ahmet Yavuz Kocaömer (Ahmet Yavuz Kocaömer Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları