MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Biyografi ( Kim - Kimdir ) (https://www.muhakeme.net/forum/biyografi-kim-kimdir/)
-   -   Ajdar Anık kimdir ( Ajdar Anık biyografisi - hayatı ) (https://www.muhakeme.net/forum/biyografi-kim-kimdir/114312-ajdar-anik-kimdir-ajdar-anik-biyografisi-hayati.html)

_Bu Yağmurlar_ 04-14-2013 20:59

Ajdar Anık kimdir ( Ajdar Anık biyografisi - hayatı )

Ajdar Anık (d. 10 Şubat 1973, Mardin), Türk şarkıcı ve besteci. 2003 yılında, Popstar Türkiye yarışmasının seçmelerine katılarak ün kazanmıştır.

Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Sekiz yıl mesleğini sürdürdükten sonra meslek hayatına ara vererek şarkıcılığa yönelmiştir. İnternette yayınlanan kliplerinin kazandığı azımsanamayacak popülerliği 2006'da onu tekrar gündeme getirmiştir. Türkiye'nin en çok izlenmiş videosu ününe sahip. "Çikita Muz" adlı şarkısı, klibiyle gündemden uzun süre düşmemiş, hâlâ etkisini yitirmemiştir. Şarkılarıyla çeşitli televizyon programlarına katılmıştır. Kendisini Türkiye'nin Hiperstar'ı olarak tanımlayan şarkıcı bazıları tarafından eğlence konusu yapılmıştır. 2012'nin mart ayında Gülben Ergen'in gündemde olan telefon mesajlarının içindeki "Şahdamarımsın" sözüne gönderme yaptığı "Şahdamarım" adındaki yeni şarkısıyla tekrar gündeme gelmiştir.

Şarkıları

"Nane Şekeri"
"Tuğba"
"Haydi de haydi dünya"
"Çikita Muz"
"Kon Kon"
"Çatla Patla"
"Sıfır Beden"
"Şahdamar"
"Hişt Hişt Hülya"
"90 60 90"
"Bana Aşk Lazım"

Sözleri

Ben Türkiye'nin Hiperstarıyım.

. Eurovisiona gitmek hakkım.

. Eğer ben Türkiye'nin Hiperstarı isem Eurovisiona katılmalıydım.

Jüri Üyesi: Peki nota biliyor musun?Ben müzik adamıyım.

Ajdar: Do Re Mi Fa Sol La Si Do , Do Si La Sol Fa Mi Re Do

Jüri Üyesi: Görüyormusunuz daha bir do majör gamını bile söyleyemedi.

Ajdar: Daha iyisini sizden dinleyelim.

( Jüri üyesi ile Ajdar arasındaki nota tartışması sırasında )

. Beni kıskanmadığından emin mi bu acaba?

( Sokakta yapılan röportaj sırasında kadının kendisini beğenmemesi üzerine yaptığı yorum )

. Ajdar ile Alihan arasında geçen bir diyalog :

Ajdar: Benimle dalga geçebilirler sizi ne ilgilendiriyor?

Alihan: Sen Burda ... Bak Ben ... ( Ajdar sözünü keser )

Ajdar: Özür diliyorum ben burayı terkediyorum.Ben burayı bu adamı tanımıyorum.

Alihan: Lan sen kimsin? ( Ajdarın kafasına vurur. )

( Ajdar ile seyirci arasındaki diyalog )

Ajdar: Uçak havada giderken pilot sürer sen değil!

Seyirci: Hadi ordan kimse senin gibi çikita çikita muz muz demiyor!

Ajdar: herkesi yedin benide mi yiyicen,kocan nerde,kızın nerde çünkü yok onlara sahip çıkamadın.Sizi yok edicem yok.Türkiye sizin gibilerin değil!

. Şimdi Müslüm sen bir köşede benim müziğimin eşliğinde şu köşede dans edebilirsin.

. Hem de beni ve Müslümü aynı sahnede görmenizi sağlıyorum.

( Ses yarışmasında Jüri üyesi olan Ajdar'ın yarışmacı ile düet denemesi sırasında )

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:27 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük