Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın (Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın (Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: eyvallah   İlk Mesaj: 10-08-2012 (04:37)   Son Mesaj: 10-08-2012 (04:37)    Cevap: 0    Gösterim: 1366  

10-08-2012

Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın (Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Egitim

1948 yılında Niksar'da doğdu. 1974 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü (Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi) ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1977 yılında İ.Ü. Edebiyat Fakültesi İslam Araştırmaları Enstitüsüne asistan olarak girdi.

1981 yılında "Osmanlı Aile Hukukundaki Gelişmeler ve Hukuk-ı Aile Kararnamesi" adlı tezle doktor oldu. 1983 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne Hukuk Tarihi yardımcı doçent olarak atandı.

1987 yılında aynı anabilim dalında doçent, 1993 yılında da profesör oldu.

Kahire Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültelerinde birer yıl misafir araştırmacı olarak çalıştı.

1 Mart 2009’da Bakanlar Kurulu kontenjanından Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine atandı. Halen Yükseköğretim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte olan Prof. Aydın Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanı olarak görev yapmaktadır.

Latest 5 Biyografi

Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın (Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları