mehdi 1975-MEHDİ KİM OLABİLİR?

mehdi 1975-MEHDİ KİM OLABİLİR? konusunun etiketlenmis sayfasi

* MEHDİ KİM OLABİLİR?
Gündemde bir tartışma söz konusu sevgili muhakemeliler ve benimde maalesef ilgi alanımı işgal etmiş durumda bende risalelere gömülmüş durumdayım:) Üstad Emirdağ lahikasında bazı şeylerden söz ediyor okudukça bağlantı kurdum. Mehdinin 3 büyük görevinden bahsediyor ; Mehdinin Hz Muhammedin soyundan geleceğini ve ehli beytten olacağını işaret ediyor. Üstad aslında bu mektuplarında önemli bir kaç...
DEVAMINI OKUMAK icin TIKLAYIN

Benzeyen Konular

* Mehdi (Mehdi Kimdir? - Hakkında - Hayatı)
Abbasi Devleti'nin üçüncü halifesi olan Mehdi, kendisi gibi halife olan Mansur'un oğlu ve meşhur Harun Reşid'in de babasıdır. Künyesi Ebu Abdullah Muhammed Mehdi bin Mansur'dur. Halifeliği, iç huzurun ve düzenin sağlandığı, dışarıda da önemli başarıların elde edildiği bir dönemdir. Abbasilerin en önemli ve değerli halifelerinden olup Risâle-i Nur'da kuvvetli itikad ve takva sahibi olarak...

* Mehmet Mehdi Eker (Mehmet Mehdi Eker Kimdir? - Hakkında - Hayatı)
Mehmet Mehdi Eker, 1956 yılında Diyarbakır/Bismil'de doğdu. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ni bitiren Eker, İngiltere'de University of Aberdeen'de Tarım Ekonomisi dalında master yaptı. Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde doktorasını tamamlayan Eker, Lalahan Hayvancılık Merkez Araştırma Enstitüsü'nde Müdür Yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde...

* 1975-90 doğumlulara çok önemli çağrı
İstanbul'da 24 kişide görülen salgın sonrası Sağlık Bakanı Recep Akdağ, gerekli tedbirleri almak zorunda olduklarını söylerken 'Gerekirse 1975 ile 1990 arasında doğanları aşılayabiliriz" dedi..TÜSİAD"ın düzenlediği "Türkiye"nin Avrupa Birliği"ne Üyelik Sürecinde Sağlıkta İnovasyon Rapor Tanıtım Toplantısı"nda konuşan Akdağ, sağlık alanında araştırma ve geliştirme çalışmalarına ilişkin...

* Giz Menekşesi Toplu Şiirler (1975-2002) - Azer Yaran - Ana Fikri
Giz Menekşesi Toplu Şiirler (1975-2002) - Azer Yaran - Özeti, Giz Menekşesi Toplu Şiirler (1975-2002) Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2004 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Delirmekey pazar yerinde yaşadığım yalnızlıkzehirli bir ateş var kaburga kavşağımdageceye ten tadında gizlediğim dostlukdüştüm dünyasına...

* Mehdi yi bekleyenlere.......
İslam toplumunun içine sokulan nifak tohumu, öyle yeşermiş dal budak sarmış ki, artık ondan kurtulmakta neredeyse imkânsız olmuş. Birçok konuda yaptığımız yanlışlar gibi, günümüzde İslam toplumu içine sokulan hurafe ve dinde olmayan MEHDİ konusu da, Rabbin Kur’an da hüküm vermediği bir konudur. Bizler Kur’an ı, din ve iman adına yeterli görmediğimiz sürece de, yanlış itikatların peşi sıra...

MEHDİ KİM OLABİLİR? ile alakalı diğer sayfalar

M. Fethullah Gülen Hocaefendi Cevap Veriyor: Mehdi Kim? Mesih ... Soru: Mesîh ve Mehdî kimdir? Cevap: Mesîh, Hazreti İsa aleyhisselâmın isimlerinden biridir. İsa aleyhisselâma; her türlü günâhtan korunmuş olması; ...
Hz.Mehdi Kimdir? Biliyor musunuz? Öğrenince şooook olacksınız. Bilin bakalım Mehdi kimdir? Tabiki bilmiyorsunuz. ... İşte o gün kimin kim olduğunu ve o yüce Peygamberin gerçekte kim olduğunu ve yeryüzüne tekrar-tekrar ...
Mehdi Kimdir 2 Ara 2007 ... Mehdi kimdir ? Kavram olarak
Mehdi kimdir. Mehdiyi nasıl bileceğiz? "Her ormanın kendine göre aslanları olduğu gibi, her meydanın da ona münasip erleri vardır." -"Mehdi kimdir? Ne zaman gelecektir? ...Hz.Mehdi Kimdir? Biliyormusunuz. Şooook olacksınız.

Yorumlar:

ashabı kehf: arkadaşlar mehdi kimolabilir sorusunu ben dilim döndüğünce izah etmeye çalışayım birkere mehdi nedemektir onu anlayalım mehdi kelimesi hidayete erdirilmiş kimse ve hidayet yolunu gösteren kimse anlamını taşır allahın gönderdiği bütün elçiler mehdi ve isa olarak ortaya çıkmıştır bugünde isa mehdi sonkez inecektir ve bu bir şahıstır isa maneviyattır ve ruhtur bir cesetten doğacaktır allahın elçilerinin tümü ticaretle uğraşmış şerefli zatlardır... - 05-06-2011 16:22

ashabı kehf: sayın arkadaşlar size acizane bir tavsiyem olsunbu şimdi mehdi a.s üzerine dünyada çok yorumlar yapılır ama her nedense onun zuhuru nasıl olacak diye akla uygun mantıklı bir açıklama tatmin edici beyanat yoktur aslında mehdiyi anlatan kesin beyanatlar vardır ama ortada birtakım cahillerin mehdiyi gizleme örtbas etme gayretleri yüzünden onu kimse arama zahmetine katlanmaz şimdi bu böyledir diye allah koyduğu kanunu değiştirirmi asla. bakalım... - 05-05-2011 22:40

Misafir: Arkadaşlar mehti a.s görmek isterseniz yapmanı Gereken birkaç adım var önce kalpten bir taleple allaha ölmeden ruhunuzu ulaştırmayı dileyip sonra allah allah diye zikre başlayacak günde yarım saatten az olmamak Şartıyla sonra bir ay kadar zaman geçince dört rekat namaz kılıp allahtan mürşit isteyeceksiniz mürşit size ya vahyedilir yada gösterilir sonra ona gidip tövbe alır sınız sonra allah size mehti a.s ı tanıtır mürşitininizde onun kim... - 07-04-2017 04:49

faraklit: ben bir rüya gördüm rüya şöyleydi: gök yüzünden seslendi denildiki biz katımızdan bir kağıt atacaz bu kağıt kimin yatağına düşerse melek onunla görüşecek melek ebu hanife şeklindedir derken o esnada yatacaktım bataniyemi örttüm baktım bi kağıt yatağıma düştü arkasından üç melek içeri girdi gök yüzünden gene seslendi şöyle dedi imam geldi imam geldi imam geldi imam geldi diye yedi defadan fazla seslendi üç melekti biri uzun saçlı beyaz sakallıydı... - 12-18-2010 01:03

Misafir: Atıyorum bben mehdiyi m herkezi okudum dinledim benim birşey dememe gerek yok herkez herşeyi biliyor zaten gerçek mehdiye susmak düşüyor zaten herkez her şeyi bildi bişirdi eh bizede gizlenmek düşer - 12-04-2013 17:21

Misafir: ömer çelakıl olabilirmi çünçü kuranı kerim i her yönüyle insanlığa tanıtıyor fiziki özellikleride uyuyor - 04-22-2011 23:01

Mehdi A.S: Mehdi A.S. rumuzlu kardeşime: önerdiğin siteyi gezdim okudum.Süleyman Hilmi Tunahan davaya hizmet etmiş ALLAH rahmet eylesin. Kardeşim o sitede KEMAL KACAR TUNALI için Hz.İsa'dır deniliyor.Siz kafayı mı yediniz.Hiç Hz. İsa A.S.Galatasaray Lisesi mezunu olur mu?Annesi babası eşi çocukları detaylı anlatılıyor.Hz. İsa'nın babası yoktur ve olmayacaktır.Bu ne reenkarnasyon gibi.Eğer böyle düşünceleriniz varsa hemen düzeltin.Aklıma şu geldi: Acaba... - 06-13-2011 17:59

Misafir: Sizlere allah için yardımcı olayım, Bu gün piyasada Mehdiyim diye geçinenlerin hepisi sahtekardır. Ancak bunlar normaldir. Çünkü Peygamber Efendimiz s.a.v öyle buyurmuştur; "Ümmetim benden sonra 73 fırkaya bölünecek, bunun 72 tanesi cehennemde 1 tanesi cennette olacak, o da benim ve ashabımın yolundan gidenlerdir". Size bir web sayfası önereceğim Allah için gidin orda hem mehdi A.S bulacaksınız hemde İsa A.s mı. Öncelikler Mehdi A.S... - 03-08-2011 01:44

Unnecessary: YORUM YAPMICAM BU KONUDA AMA ADNAN OKTARIN VİDEO VE BELGESELLERİ BANA BAYAGI MANEVİ AÇISINDAN GELİŞTİRMİŞTİR.TURKIYEDE BILNMESEDE YURT DIŞINDA ÇOK YAYGINDIR,ÖZELLİKLE İNTERNET SAYESINDE.ONUN VİDEO VE KASETLERINI İZLEYEREK MUSLUMAN OLMUŞ ÇOK SAYIDA İNSAN VAR. KENDISINE SAYGI DUYUYORUM,ÖZELLIKLE DARWINIZMI YIKAN VE AVRUPADA YASAKLANAN SON KİTABI ,DARWINIZME VURULAN EN BUYUK DARBEDİR. evet güzel bir gözlem din kardeşim:) tebrikler - 08-09-2009 21:04

"MEHDİ KİM OLABİLİR?" Konusuna Yorum Yapın:

İsminiz
İsminiz:

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.

Konuyla ilgili yorumunuzu buradan yapabilirsiniz.