kelimei tevhid hatmi peygamberimize sav 70000 tane cekip ruhuna gondermek-Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz

kelimei tevhid hatmi peygamberimize sav 70000 tane cekip ruhuna gondermek-Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz konusunun etiketlenmis sayfasi

* Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz
- Ölünün borcunun ödenmesi: -Dua ve istiğfar: -Sadaka vermek: Sadakanın da ölen kişiye faydası olduğu mevzuunda Ehl-i Sünnet âlimleri ittifak etmişlerdir. Peygamber (s.a.v)'in buna delalet eden hadisleri vardır. İbn Abbas (r.a)'ın rivayet ettiği bir hadis-i şerifte ise şöyle buyurulmaktadır: "Bir adam gelerek: "Ey Allah'ın Resulü! Annem vefat etti. Ben onun için tasaddukta bulunsam ona faydası...
DEVAMINI OKUMAK icin TIKLAYIN

Benzeyen Konular

* Ekran Görüntüsü Göndermek [ Resimli anlatım ]
Önce Klavyedeki PrtScn tuşuna basıyoruz Link ve Resimleri Yalnizca yeler grebilir Ardından Paint e giriyoruz Link ve Resimleri Yalnizca yeler grebilir Ctrl + V Tuşuna basıyoruz

* Hatmi Çiçeği ve Hatmi Çiçeğinin Faydaları
Hatmi Çiçeği (Althaea officinalis): Geniş yapraklı ve farklı renklerde büyük çiçekler açan ve daha çok süs bitkisi olarak kullanılan, uzun köklü bir bitkidir. Uçucu yağ, sarı ve acı madde, nişasta, müsilaj, mineraller ve pektin içerir. Hatmi Çiçeğinin Faydaları ve Etkileri: Vücuda rahatlık verir. Göğsü yumuşatır ve balgam söktürür. Öksürüğü keser. Nezle ve bronşit şikayetlerini azaltır. Boğaz,...

* peygamberımıze kendısını siper eden sahabi
Enes radıyallahu anh anlatıyor: Uhud muharebesinde Allah'ın Resulünün etrafındaki savaşçılar hezimete maruz kalmışlardı. Fakat Ebû Talha radıyallahu anh Peygamber aleyhisselâmın önünde kalkanı ile kendisini korumaya devam ediyordu. Ebû Talha usta bir atıcı idi. Oku yaydan şiddetli bir şekilde fırlatırdı. O gün elinde iki veya üç yay kırılmıştı. Oradan elinde bir ok torbası ile bir adam...

* Hacı Bayram'da Erbakan için Hatmi Şerif
Geçtiğimiz pazar günü vefat eden eski Başbakan ve Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan için bugün Hacı Bayram Camii'nde hatim programı yapılacak. Öğle namazı sonrası gerçekleştirilecek programda, hafızlar ve kur'alar tarafından Kur'ân-ı Kerîm tilaveti ve okunan hatm-i şeriflerin duası yapılacak. Programa, Millî Görüş camiası, Erbakan ailesi ve sevenleri tarafından...

* Peygamberimize hakarette Nişanyan emsal olacak!
Peygamberimize hakarette Nişanyan emsal olacak! Ekşisözlük sitesinde yer alan ve peygamberimize hakaret içeren yorumlar büyük tepki çekti. Taraf yazarı Nişanyan örneğini veren emekli Başsavcı Reşat Petek, site yöneticileri için kamu davasının açılabileceğini söyledi. Ekşisözlük sitesinde yer alan ve peygamberimize hakaret içeren yorumlar büyük tepki çekti. Taraf yazarı Nişanyan...

Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz ile alakalı diğer sayfalar

DÎVÂN-I KEBÎR'den Seçmeler dosyalar.semazen.net/DivaniKebirdenSecmelercilt_3.pdf
ALLAH'IN İSİMLERİ (ESMA'ÜL HÜSNA) www.kurandan.com/esmaflash.htmÖnbellek - Benzer
MEVLANA KİTAPLIĞI : Divan-ı Kebir´den Seçmeler - III www.haznevi.net/icerikoku.aspx?KID=7168&BID=81Benzer
Hitabet Tekniği Ve Hutbeler www.belgeler.com/blg/2hq2/hitabet-teknigi-ve-hutbelerÖnbellek

Yorumlar:

(cennet): Hepimiz zaman zaman etrafımızdaki insanları kırıp,üzeriz, bazen en son söyleyeceklerimizi en başta söyler dilin kemiği olmadığını ispatlarcasına ağzıma geleni saydırırız.Bazen de,hep sustuğum için bunlar başıma geliyor,eziliyorum,artık susmayacağım deyip karşımızdakini yerin dibine sokarız.İlk anlarda kendimizi nekadar haklı görsek te ,büyük bir zafer kazanmış gibi içimizden sevinç çığlıkları atsak ta,bir süre sonra vicdanımız içimizi kemirmeye... - 11-13-2012 12:58

ziyaretçi: Herkesin kendi görüşü,sizin görüşünüze de saygı duyarım; ama ben size katılmıyorum. "Bir kimse mezarlıktan gecerken 11 ihlas okur ve oradakilerin ruhuna bağışlarsa kendisine oradaki ölüler adedince sevap verilir"(hadis-i şerif) Kabir ziyareti ihmal edilmemelidir.Çok büyük sevabı vardır.Bu konuda Efendimiz (sav)şöyle buyuruyor.”Her müminin kabrini ziyaret edin.Kabir ziyaretinde bir saat geçirmek kabul olunmuş bir hac ve umre sevabına... - 06-14-2012 09:50

Misafir: allah razı olsun sizden hadisi şeriflerimi yazdınız için tüm ölmüş mümin kardeşlerimizin günahlarını alah u af etsin kabir azabı yaşatmasın cennete girmemizin anahtarı la ilehe illallah tır rabbimiz son nefesimizde dememizi nasip etsin amin - 10-09-2014 04:39

(cennet): Kabir Azabının Hafifletilmesi; Resulullah (sav) bir mezarlıktan geçerken, iki mezardaki ölünün bazı küçük şeylerden dolayı azap çekmekte olduklarını gördü. Bu iki mezardaki ölülerden biri hayatında laf taşıyıcılık yapıyor, diğeri ise idrardan sakınmıyordu. Bunun üzerine yanındakilere “Bana iki tane hurma fidanı getirin” buyurur.İki tane fidan getirilince birini bir kabrin başına ,diğerini de diğer kabrin başına diker, sonra da” Bu fidanlar yaş... - 06-18-2012 09:20

Misafir: 70.000 TEVHİD OKUYUNCA... Şeyh Ebür-rebi, bir keresinde La ilahe illallah sözünden ibaret olan Tevhid kelimesini 70.000 defa söylemişti. Fakat, onun sevabını herhangi bir kimseye bağışlamaya henüz niyet etmemişti. Bir gün, bir cemaatle birlikte, sofrada yemek yiyordu. Cemaat arasında kalp gözü açık bir gençte vardı. Genç yemeğe elini uzattığı sırada, aniden feryada başladı. Yemekten elini çekti. Ona, Niçin ağlıyorsun? diye soruldu. Genç; Şu... - 06-11-2012 16:35

Misafir: Hikayelerin uyduruk olup olmadığını bilemeyiz ; ama 70.000 kelime-i tevhidin (LAİLAHEİLLALLAH) çok yararlı,faydalı olduğunu düşünüyorum. Ameller, işler, tanıdıklara gösterilmektedir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Yaptığınız işler, kabirde olan yakınlarınıza ve tanıdıklarınıza bildirilir. İyi işlerinizi görünce sevinirler. Böyle olmayan işleriniz için, ya Rabbi! Bizi doğru yola kavuşturduğun gibi, bu kardeşimizi de kavuştur. Ondan... - 06-12-2012 09:35

(cennet): Neden mezarlıklara selvi ağacı dikilir ? Selvi ağaçları, ülkemizde mezarlık ağacı olarakta bilinmekte ve diğer ismi de servi'dir. Selvi ağaçları 30-35 m uzun boyları, koyu yeşil yaprakları, ufak toplara benzeyen kozalakları, üst üste yerleşmiş pul yaprakları ile çok güzel bir ağaçtır. Çok uzun boylara ulaşabildiği için uzak mesafeden kolayca farkedilebilirler. Selvi ağaçları, uzun ve ince olması özelliğiyle elif harfini, o da Allah'ın... - 11-27-2012 11:49

el_feta: Bu konuyu ispatlayacak bir yığın hadis ya da rivayet bulabilirsiniz. Size bu rivayetlerin tutarlılığını anlamanız için sormuştum, siz Allah Resulü nün mesela uhud şehidi hamza as için, sahabesi ile toplanıp kuran okuyup hasıl olan sevabı amcasına yolladığını duydunuz ya da okudunuz mu hiç? O mezar başında kuran okumak, kabre gitmenin esprilerinin bunlar olduğunu düşünmüyorum - 06-15-2012 12:10

(cennet): Muhakkak cennette bir kimsenin derecesi yükseltilir de, “bu derece bana nereden”? diye sorar. “Evladının senin için istiğfar etmesindendir” denilir. (hadis-i şerif) - 06-21-2012 14:06

"Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz" Konusuna Yorum Yapın:

İsminiz
İsminiz:

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.

Konuyla ilgili yorumunuzu buradan yapabilirsiniz.