1000 ihlas olumuzun ruhuna nasil teslim edilir-Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz

1000 ihlas olumuzun ruhuna nasil teslim edilir-Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz konusunun etiketlenmis sayfasi

* Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz
- Ölünün borcunun ödenmesi: -Dua ve istiğfar: -Sadaka vermek: Sadakanın da ölen kişiye faydası olduğu mevzuunda Ehl-i Sünnet âlimleri ittifak etmişlerdir. Peygamber (s.a.v)'in buna delalet eden hadisleri vardır. İbn Abbas (r.a)'ın rivayet ettiği bir hadis-i şerifte ise şöyle buyurulmaktadır: "Bir adam gelerek: "Ey Allah'ın Resulü! Annem vefat etti. Ben onun için tasaddukta bulunsam ona faydası...
DEVAMINI OKUMAK icin TIKLAYIN

Benzeyen Konular

* Kadir Gecesi, nasıl ihya edilir?
İhya, hayat kelimesinden gelir. Yani, Kadir Gecesi nasıl canlandırılabilir? Nasıl ki yazısız bir kağıda önem vermeyiz, fakat kağıdın üzerine bir ayet yazarsak, artık o kağıdı başımızın üstünde tutarız; işte Kadir Gecesi de gecelerden bir gecedir. O gecede Kur'an-ı Kerim'in inmiş olması ve okumanın da dünyamızı cennet etmesi karşılığında bu geceye önem veriyoruz... Kadir Gecesi'nde yapılacak...

* Sakat aracı Türkiye'ye nasıl ithal edilir?
Gümrük / Özel Tertibatlı Sakat Aracı İthalinde Gerekli Olan Belgeler 1- Kimler Özel Tertibatll Araç İthal Edebilir 4458 sayılı Gümrük Kanunu, el ve ayaklarındaki ortapedik özre dayanan özürler nedeniyle sakat ve malüI olan Türk vatandaşlarına,Gümrük vergilerinden muaf olarak özel tertibatlı araç ithal imkanı sağlanmıştır. Sakat kişiinin yurtdışında bulunması halinde,ikametgahını Türkiye...

* Süresiz Vize nasil muhafaza edilir?
Soru: T.C. vatandaşıyım ve Vorarlberg’de yaşamaktayım. Pasaportumda Avusturya’ya girmek ve çıkmak için yabancılar polisinden verilmiş süresiz vizem var. Pasaportumun sayfaları doldu ve yeni pasaport çıkartmak zorundayım. Yeni çıkartacağım pasaport için tekrar vize almam gerekiyor, fakat resmi daireler süresiz vizenin olmadığını söylüyor. Süresiz vizemi kaybetmek istemiyorum. Lütfen bana yardımcı...

* Hangi hastalığa nasıl müdahale edilir?
İshale ne iyi gelir, yanık anında ne yapılır, burnumuz kanadığında nasıl müdahale edilir, ansızın gelen kramptan nasıl kurtulunur, eklem ağrıları nasıl giderilir? Pek çoğumuzun karşılaştığı bu problemler için ufak müdahaleler.Sevim Şentürk'ün haber Yemek pişirirken eliniz yandı, çaydanlıktaki kaynar su ayağınıza döküldü, soğuk havalardan elleriniz çatladı, durup dururken burnunuz kanadı, gece...

* Hava soğudu doğalgazdan nasıl tasarruf edilir
Kar yurdu etkisi altına aldı, havalar soğudu. Soğukların artması ile kombiler de çalıştı. Uzmanlar kış aylarında doğalgazdan tasarruf edebilmek için önerilerini sıraladı... Konutlarda soğuk günlerdeki sıcaklığın 20 derecede tutulmasının doğalgaz tüketimini azaltacağı, her bir derecelik iç sıcaklık artışında yüzde 5 civarında fazladan enerji sarfiyatı oluştuğu bildirildi. Bursagaz Genel...

Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz ile alakalı diğer sayfalar

DÎVÂN-I KEBÎR'den Seçmeler dosyalar.semazen.net/DivaniKebirdenSecmelercilt_3.pdf
ALLAH'IN İSİMLERİ (ESMA'ÜL HÜSNA) www.kurandan.com/esmaflash.htmÖnbellek - Benzer
MEVLANA KİTAPLIĞI : Divan-ı Kebir´den Seçmeler - III www.haznevi.net/icerikoku.aspx?KID=7168&BID=81Benzer
Hitabet Tekniği Ve Hutbeler www.belgeler.com/blg/2hq2/hitabet-teknigi-ve-hutbelerÖnbellek

Yorumlar:

Misafir: Hikayelerin uyduruk olup olmadığını bilemeyiz ; ama 70.000 kelime-i tevhidin (LAİLAHEİLLALLAH) çok yararlı,faydalı olduğunu düşünüyorum. Ameller, işler, tanıdıklara gösterilmektedir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Yaptığınız işler, kabirde olan yakınlarınıza ve tanıdıklarınıza bildirilir. İyi işlerinizi görünce sevinirler. Böyle olmayan işleriniz için, ya Rabbi! Bizi doğru yola kavuşturduğun gibi, bu kardeşimizi de kavuştur. Ondan... - 06-12-2012 09:35

el_feta: Bu konuyu ispatlayacak bir yığın hadis ya da rivayet bulabilirsiniz. Size bu rivayetlerin tutarlılığını anlamanız için sormuştum, siz Allah Resulü nün mesela uhud şehidi hamza as için, sahabesi ile toplanıp kuran okuyup hasıl olan sevabı amcasına yolladığını duydunuz ya da okudunuz mu hiç? O mezar başında kuran okumak, kabre gitmenin esprilerinin bunlar olduğunu düşünmüyorum - 06-15-2012 12:10

Misafir: DUa kadar buyuk ve onemli bir ibadet yoktur Allahtan birsey istemek ve dilemek kadar guzel bir sey yoktur. Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir - 11-25-2014 02:58

el_feta: eywallah kardeşim.. Resulullah'ın annesi müslüman ve cennetlik midir, ben bilmiyorum. Dua edebilir hem, benim pek aklıma dinime yatmayan dua edilmesi değil. Sevap işleyip (hassaten kuran okuyup) sevabını yollamak.. garip gelen bu... - 06-16-2012 15:18

el_feta: Bu ve benzeri hadislere karşı mesafeliyim. dünyada iki kişinin arasında laf taşıyıp onların günahını alan bir kimsenin, kendilerinin hiçbir etkisi olmadan mezarlarına dikilmiş fidanlar ile o yaptıkları günahların affolunması, öğrendiğim diğer islami bilgilere ters. Yasin suresinde, enteresandır, diriler için bu kuran var deniyorken biz onu ölülere okuyoruz. Okunur muu, okunur elbet. Hem sonra kabir azabının bir dua ile kaldırılması, üstelik... - 06-18-2012 20:37

(cennet): Neden mezarlıklara selvi ağacı dikilir ? Selvi ağaçları, ülkemizde mezarlık ağacı olarakta bilinmekte ve diğer ismi de servi'dir. Selvi ağaçları 30-35 m uzun boyları, koyu yeşil yaprakları, ufak toplara benzeyen kozalakları, üst üste yerleşmiş pul yaprakları ile çok güzel bir ağaçtır. Çok uzun boylara ulaşabildiği için uzak mesafeden kolayca farkedilebilirler. Selvi ağaçları, uzun ve ince olması özelliğiyle elif harfini, o da Allah'ın... - 11-27-2012 11:49

alptraum: Bu ve benzeri hadislere karşı mesafeliyim. dünyada iki kişinin arasında laf taşıyıp onların günahını alan bir kimsenin, kendilerinin hiçbir etkisi olmadan mezarlarına dikilmiş fidanlar ile o yaptıkları günahların affolunması, öğrendiğim diğer islami bilgilere ters. Yasin suresinde, enteresandır, diriler için bu kuran var deniyorken biz onu ölülere okuyoruz. Okunur muu, okunur elbet. Hem sonra kabir azabının bir dua ile kaldırılması, üstelik... - 06-19-2012 11:18

(cennet): Hepimiz zaman zaman etrafımızdaki insanları kırıp,üzeriz, bazen en son söyleyeceklerimizi en başta söyler dilin kemiği olmadığını ispatlarcasına ağzıma geleni saydırırız.Bazen de,hep sustuğum için bunlar başıma geliyor,eziliyorum,artık susmayacağım deyip karşımızdakini yerin dibine sokarız.İlk anlarda kendimizi nekadar haklı görsek te ,büyük bir zafer kazanmış gibi içimizden sevinç çığlıkları atsak ta,bir süre sonra vicdanımız içimizi kemirmeye... - 11-13-2012 12:58

(cennet): Kabir Azabının Hafifletilmesi; Resulullah (sav) bir mezarlıktan geçerken, iki mezardaki ölünün bazı küçük şeylerden dolayı azap çekmekte olduklarını gördü. Bu iki mezardaki ölülerden biri hayatında laf taşıyıcılık yapıyor, diğeri ise idrardan sakınmıyordu. Bunun üzerine yanındakilere “Bana iki tane hurma fidanı getirin” buyurur.İki tane fidan getirilince birini bir kabrin başına ,diğerini de diğer kabrin başına diker, sonra da” Bu fidanlar yaş... - 06-18-2012 09:20

"Ölülerimizin sevaplarını arttırmak,yüzlerini nurlandırmak için neler yapabilriz" Konusuna Yorum Yapın:

İsminiz
İsminiz:

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.

Konuyla ilgili yorumunuzu buradan yapabilirsiniz.